Sommige merken hebben het heel sterk, een eigen identiteit en kenmerkende looks. Zo heeft Rolex zijn Sub en natuurlijk Daytona en als je denkt aan Panarai, dan komt ook meteen een heel duidelijk beeld boven. En zo zijn er nog wel 'n paar voorbeelden te bedenken.
Maar welke klok van het door velen hier geliefde (en door sommigen verguisde:D;)) merk Seiko is nou écht een typische Seiko? En waarom?
Ik zal maar 'ns beginnen. Dit is voor mij een typische Seiko.
De SKX009, een klassieke Seiko-duiker met de kroon op 4 uur, automatisch uurwerk, de kenmerkende vorm van de wijzers en indexen, voorzien van zeer sterke lume, de vorm van de kast en lugs en de vorm van de bezel. Deze is van bovenaf gezien relatief smal (t.o.v. veel Sub-achtigen), maar vanaf de zijkant gezien juist dik; natuurlijk in ‘Pepsi’-uitvoering en tot slot de typische Seiko-rubberband.
Ja, een Monster komt toch wel op de tweede of derde plaats voor mij, qua ‘Seikoness’ of moet ik zeggen de ‘S-factor’?!
Al is het alleen maar vanwege z’n iconische uitstraling en reputatie! Oeps! Dat mag je van sommige mensen natuurlijk niet zeggen…>X:D
Ja, een Monster komt toch wel op de tweede of
derde plaats voor mij, qua ‘Seikoness’ of moet ik
zeggen de ‘S-factor’?!
Al is het alleen maar vanwege z’n iconische
uitstraling en reputatie! Oeps! Dat mag je van
sommige mensen natuurlijk niet zeggen…>X:D
Die skx007-achtige duikerswijzers zijn voor mij typisch Seiko. Maar denk dat het per generatie verschilt. Ik bedoel, we kennen allemaal wel de Subs en de Speedy’s. Maar met Seiko hangt dat denk ik af wat je voor het eerst in de shops hebt gezien. Voor mij was dat idd zo iets als wat Bert1 liet zien. Terwijl voor iemand uit een ouder bouwjaar een Bullhead typisch Seiko is. Of een 6309. Daarom wel leuk deze variatie te zien van wat met nu typisch Seiko vindt.