Ik ben de laatste tijd steeds meer geïnteresseerd in de oudere Chinese horloges. Ik heb er recentelijk weer een aantal van binnen gekregen, en het is dus tijd ze hier te showen.
Dit zijn de typische modellen voor de “thuismarkt” in tegenstelling tot de “geïnspireerde” modellen voor de westerse markt. De eerste is een NOS SeaGull, inclusief originele stalen band met gesigneerde sluiting.
Helaas blijkt de inhoud niet helemaal te kloppen. Ze hebben er een ander uurwerk ingeprutst
Hier hoort een fraai ST5 uurwerk in te tikken, maar dit is een goedkoper model uit de Shijiazhuang Watch Factory (grappig is wel weer dat ik ooit twee weken door heb gebracht in deze stad, maar dat terzijde). Tzt scoor ik wel een orginele ST5 en vervang het uurwerk.
De tweede aankoop was een gebruikte, maar in zeer goede staat verkerende SeaGull met een fraaie smaragd groene plaat. Erg moeilijk op de foto te zetten, want een strook in het midden is glossy, de rest mat. Ook deze loopt nog perfect. Deze modellen zijn over het algemeen erg robuust. Volledig stalen kasten, en hier zit wel de erg goede ST5 in. Alleen moet ik er nog een mooie band bij vinden:
Da’s toch wel mooi dat er zoveel verschillende interesses zijn hier op het forum zodat je je op elk gebied kunt verdiepen.
Je hebt inmiddels al een aardige verzameling leuke Chinese horloges en vraag me af of er ook chrono’s bestaan, anders dan degene die je wel eens op dit forum ziet passeren.
Gefeliciteerd in ieder geval met je laatste aanwinsten!
Martin,
ik met veel bewondering jou uitzonderlijke collectie Chinese horloges mogen aanschouwen.
Een bijzondere collectie waarbij de passie voor het Chinese uurwerk met verve wordt gepresenteerd.
Zo’n specialisatie welke de voorliefde voor een bepaald horloge-land markeert, dat heeft toch zo zijn charme.
Een charme welke de horlogecollectioneur doet gronden in de materie van het horloge en zijn makers, en hun geschiedenis aan die andere kant van de aardbol.
En voor straks: “Buona Notte” en morgen gezond weer op.:z:z:z
Mooie horloges, vooral die Shanghai met de mooie
donkerrode wijzerplaat(tu)
Is de lumen zo mooi verkleurd?
Dank je Tom.
Het is geen Lume, maar het zijn goudkleurige indices. Door het proces van het maken van de plaat, liggen ze als het ware een stukje in de bovenste, transparante laklaag.
Ik heb zelf maar twee Chinese chrono’s. De bekendste is denk ik de “1963 re-issue”. Dit is een her-uitgave van het horloge dat de Tianjin Watch Factory, nu SeaGull, heeft gemaakt voor de Chinese luchtmacht. Ik vind het zelf een van mijn mooiste horloges.
Het uurwerk gebruikt in deze horloges is de SeaGull St19, oorsprokelijk gebouwd op de machines van de Venus 175, nu wat verder gevolueerd (o.a. meer lagerstenen, hoger tikgetal)
Er is nog een andere serie Chinese Chrono’s. Deze hebben een automatisch kaliber, die gebaseerd is op de valjoux 7750, de Shanghai 3L serie. Hier hebben ze diverse varianten van, andere subdial layout, big date, etc.
Naast in veel homages en helaas ook fakes, zitten ze ook in orginele horloges. Bijvoorbeeld:
Dank voor het antwoord Martin en idd. de Chinese chrono die je toont ken ik, die komt wel vaker voorbij en is heel mooi.
Ook was mij wel bekend dat ze hier en daar de inboedel hadden opgekocht van uurwerk bedrijfjes maar ik wist niet dat Venus daar ook bij zat. Dat zijn prachtige uurwerkjes (Venus), vandaar ook mijn vraag of er meer Chinese chrono’s bestaan.
De machines zijn er maar best wel weinig horloges dacht ik.
Mooie foto’s trouwens (tu)
mvg, Frans
MartinB Schreef:
Hoi Frans,
Ik heb zelf maar twee Chinese chrono’s. De
bekendste is denk ik de “1963 re-issue”. Dit is
een her-uitgave van het horloge dat de Tianjin
Watch Factory, nu SeaGull, heeft gemaakt voor de
Chinese luchtmacht. Ik vind het zelf een van mijn
mooiste horloges.
Het uurwerk gebruikt in deze horloges is de
SeaGull St19, oorsprokelijk gebouwd op de machines
van de Venus 175, nu wat verder gevolueerd (o.a.
meer lagerstenen, hoger tikgetal)
Er is nog een andere serie Chinese Chrono’s. Deze
hebben een automatisch kaliber, die gebaseerd is
op de valjoux 7750, de Shanghai 3L serie. Hier
hebben ze diverse varianten van, andere subdial
layout, big date, etc.
Naast in veel homages en helaas ook fakes, zitten
ze ook in orginele horloges. Bijvoorbeeld: