Hallo vintage kenners. Als een soort museum curator beheer ik mijn eigen bescheiden horloge collectie. Om het mezelf moeilijk te maken verzin ik af en toe een nieuwe spelregel. De laatste in die reeks is dat ieder merk maar met 1 exemplaar vertegenwoordigd mag zijn. Dat betekent dat er 2 omega’s en een seiko het veld moeten ruimen. Ja sorry het is niet anders.
Een waardige vervanger voor de handwinder Seamaster zou een Ulysse Nardin high beat uit de vroege jaren 70 kunnen zijn. Mooi merk en high beat. 2 vliegen in 1 klap.
En als vervanger voor de TV kast Seiko LM zijn er best veel opties. Mijn oog viel op Corum. Ook een rechthoekig horloge. Andere prijscategorie, dat dan weer wel.
Ooit heb ik harde lessen geleerd. Werd verliefd op het dashboard van een Lancia Beta en kwam er pas later achter dat er bij iedere rit ook daadwerkelijk een aantal van die lampjes aan gingen. Geen gelukkige combinatie als je zelf 2 linkerhanden hebt.
Vandaar deze vraag: Zijn vintage horloges van Ulysse Nardin en Corum voor een beetje voor een schappelijke prijs te onderhouden. Gebruiken ze gepimpte uurwerken die verder vrij gangbaar zijn of is het eigen maaksel waar ik als niet handige verzamelaar beter ver vandaan kan blijven?
Mooie collectie Ik zou me niet zo druk maken over beide. Mits onderhoudsbeurt recent uitgevoerd. Een high beat horloge is gevoeliger voor onderhoud bij veel dragen. In jouw geval zou ik me daar niet druk over maken.
Welke tweede Omega wil je wisselen. Lastige keuze lijkt mij. De dynamic is bijzonder vormgegeven en de Pre-Bond heeft natuurlijk ook een verhaal.
prima tip. dank!
Ik hou voorlopig de dynamic. Die is belangrijker voor het rijtje ‘kleurrijk en funky’ dan de pre bond voor ‘de afdeling’ duikers. Daarnaast is de pre bond een quartz en eigenlijk wil ik alleen horloges met batterij als dat echt niet anders kan (led / stemvork). Maar stiekem ga ik hem wel missen vrees ik. #luxeprobleem
De lampjes ook weer uitgingen als je ze maar lang genoeg negeerde zullen de horloges ook wel de tijd blijven weergeven, ook al is dat maar 2x per dag juist de algehele sfeer is niet uit te wissen.
Ach ja, domme keuzes leveren wel leuke verhalen op. Zo mag ik graag vertellen dat ik enkele maanden met afgeplakte controlelampjes heb rondgereden (de keren dat de auto me liet staan heb ik verdrongen)
Fraaie collectie en ik ben voorstander van zowel de Corum als de Ulysse. Niet voor de hand liggende keuzes, maar zeker die Ulysse Nardin is erg mooi. Onderhoud zal geen probleem moeten zijn. Zijn geen heel exotische uurwerken
Prachtige collectie en leuke spelregels! Maar één Omega zou me zwaar vallen. Net van 3 naar 2 gegaan en dat was al moeilijk… en dan staat zo’n 200 ook nog op de wishlist…
Dat dashboard is gaaf trouwens, zat alleen in de Trevi toch?
Ruud, ik zoek antwoorden, geen nieuwe vragen Voor mij draait het denk ik wat meer om de design kant van horloges. Dus Certina en Tissot zijn vast technisch gezien de betere horloges, maar de dynamic vind ik toch meer de iconische representatie van de periode zo rond 1970. Hoewel ik die ‘blokjes indices’ van de tissot ook wel onweerstaanbaar vind.
klopt ja, op de een of andere manier is Longines bij mijn keuzes altijd weer als eervolle tweede geëindigd. Maar dat zou eventueel ook een optie zijn, want de corum is wel erg dressy en zit een beetje in het zelfde hoekje als de zenith repirator x. Ga ik nog eens een nachtje over slapen.
oeh dat klinkt niet best. Ik probeer het enigszins in goede banen te leiden door bijvoorbeeld als spelregel ‘kwaliteit boven kwantiteit’. Dat klinkt leuk, maar je ziet hierboven al de lastige dilemma’s die dat oplevert. Als het echt gaat knellen dan verzinnen we wel een uitvlucht (zoals : ‘ieder museum heeft ook nog een depot’ )