Ik heb een vraag wat Uncle Seiko Speedmaster end links betreft.
Ik heb speedmaster model: 311.30.42.30.01.006 en sinds gister een bracelet van speedmaster model: 310.30.42.50.01.002 (met de micro adjustment). Er zitten nu 21mm end links op deze band maar deze passen niet op mijn speedmaster kast, ik heb hier 20mm end links voor nodig (Brushed/Polished)
Weet iemand misschien of de end links die uncle Seiko verkoopt dit geheel passend maakt of gaat dit niet werken?!
Ik hoop en zou het erg fijn vinden wanneer iemand hier uitsluitsel over kan geven, het gaat er vooral om dat de end links passen op de band aanzet (op de kast passen ze volgens mij wel). Bij Uncle Seiko krijg ik een AI chatbot antwoord waar ik nog niet veel wijzer van word.
Ik heb deze bracelet overgenomen van van iemand die zijn Speedmaster alleen maar op leer draagt en daarom de bracelet verkocht. Aangezien ik de nieuwe bracelet mooier vind en heb gelezen dat het wel mogelijk moet zijn heb ik deze aangeschaft…
Maar das opzich niet relevant voor de vraag die ik stelde… Ik vroeg me af of iemand me kan vertellen of de end links van Uncle Seiko passen op de band aanzet… (Ps, misschien word deze reactie als direct gelezen, zo is het niet bedoeld )
En waarom niet via een Omega verkooppunt of service center de OEM end links bestellen, kans is klein dat er überhaupt iemand is die US end links op een 3861 band heeft gezet die normaal al met 20mm komt.
Omdat er bij de originele 20mm end links (voor deze bracelet) een lipje zit die ze er vanaf moeten vijlen omdat hij anders niet lekker aansluit op de kast.
De 20mm end links van Uncle Seiko sluiten sowieso wel perfect aan, dus wanneer de bandaanzet goed aansluit op de end links van Uncle Seiko ben ik zonder al te veel gedoe en vijlen klaar.
Maar dan is er dus meteen een 2e vraag bijgekomen, is de band dan wel origineel… De gravering ziet er in ieder geval gewoon perfect strak uit, dat heb ik met een vergrootglas bekeken voordat ik hem kocht.
Ik heb genoeg 1861’s gezien waarop die 3861 band gemonteerd is zonder dat er modificatie nodig was. Alleen de flatlink van de A11 50th is problematisch.
Ik snap nog steeds niet hoe de originele eigenaar aan die 21mm endlinks is gekomen.
Dat weet ik ook niet, het is niet zo dat ik heel zijn dagprogramma en of leven weet… Het was geen bekende en heb de bracelet daarom ook opgehaald in plaats van verzenden, dan kon ik hem even goed bekijken.
Las op internet dat er wel Speedmasters zijn met een 21mm end lug, vandaar dat ik er wel vertrouwen in heb / had
Zal straks als ik thuis ben uit mn werk nog wel een paar foto’s maken en hier plaatsen
@Horloge24 kan wel vertellen wat de OEM endlinks kosten, denk dat dat een betere optie is aangezien er geen modificatie van endlinks nodig itt wat jij denkt.
Ik vermoed nu dat je de band hebt van de chronoscope, die heeft 21mm lugs.
@Horloge24 is erkent omega reperateur/atalier hoe noem je t? Officieel iig. Ik heb meerdere keren omegas laten doen en loopt gewoon perfect. Info die hij geeft zal zeker kloppend zijn. Ik ben altijd zeer tevreden geweest
De besproken end links gaan dus wel passen of doen die dat überhaupt niet?
Gezien je kennis en antwoorden van de andere leden hierboven… Zijn er nog andere opties om de boel passend te krijgen of gaat het waarschijnlijk niks worden?!
Even op de bandschuurmachine, dan zal die zeker wel passen ja. Misschien meteen wat speling ook😅
Maar goed, opzich ben ik wel van in oplossingen denken… Als de eerder besproken end links wel passen durf ik best een poging te wagen. Het horloge is toch voor eigen gebruik Daarbij heb ik toch ook nog de originele band die niks mankeert