Wat is de ultieme Panerai?

De afgelopen tijd is mijn interesse in Panerai gegroeid en ik ben het merk steeds meer gaan waarderen. Het zijn horloges met een uniek ontwerp en het merk heeft een hele rijke historie. Zelfs gemeenschappelijke historie met Rolex. De eerste Panerai’s hadden namelijk Rolex uurwerken. Horloges eerst voor louter de Marine, later voor het grote publiek.

Maar wat is nou de ultieme Panerai? Voor mij persoonlijk de Luminor serie. Radiomir ook erg mooi, maar als ik aan Panerai denk denk ik aan duik horloges.
Scrollend door de huidige catalogus van Panerai kom ik toch elke keer een minpunt tegen bij een model.
Zo zijn de Luminor Base models qua looks echt mooi om te zien en tikken ze qua looks voor mij persoonlijk veel boxjes af, maar slechts 100 meter water dichtheid in een iconische duiker is dan voor mij weer een echte no go.
8 giorni modellen ook heel gaaf maar weer faux patinated lume.
Luminor Marina modellen ook ontzettend mooi maar wellicht weer iets te klinisch en minder nostalgie. Minder het klassieke/oude Panerai gevoel.

Dus ik ben benieuwd wat is volgens jullie de ultieme Panerai?
Luminor of Radiomir?
Bettarini kast of 1950 kast?
Staal of titanium of wat anders?
Geborsteld of gepolijste kast?
Handopwinder of automaat?
Display caseback of gesloten?
Sandwich dial of Sausage dial?
Sub second of geen sub second?
40mm, 42mm, 44mm of 47mm?
Of welk specifiek model/referentie nummer (graag met foto)?

Ik ben benieuwd naar jullie input.
Alvast hartelijk dank.

7 likes

Iedere Panerai kan de ultieme zijn. Het hangt ervan af wat je zelf mooi vindt. Ik vind ze niet mooi, dus ik zou het niet weten.

Tadaa

1 like

De Luminor Base 44mm. Mijn voorkeur PAM 00390.

2 likes

Luminor of Radiomir? Luminor
Bettarini kast of 1950 kast? Bettarini
Staal of titanium of wat anders? Staal
Geborsteld of gepolijste kast? Geborsteld
Handopwinder of automaat? Automaat
Display caseback of gesloten? Display
Sandwich dial of Sausage dial? Sandwich
Sub second of geen sub second? Sub
40mm, 42mm, 44mm of 47mm? 40mm
Of welk specifiek model/referentie nummer (graag met foto)?

Bestaat deze config?

PAM00112

Groeten
Rutger

ps
base
sandwichdial

1 like

Dat moet wel de PAM00316 zijn.
48mm platina Radiomir GMT met tourbillon uit het zicht.


4 likes

Het is zelfs zo dat de eerste duikhorloges van ‘Rolex’ door Panerai gemaakt werden.
En uurwerken werden niet door Rolex zelf gemaakt, maar ingekocht, totdat ze de leverancier overnamen.

Rolex kon pas sinds 2004 zeggen dat de uurwerken van hunzelf waren, toen ze Aegler overnamen.

Om je vraag te beantwoorden:

Ik heb weinig met het merk of de ontwerpen.

Een ding is mij in deze prachtige hobby op dit gebied wel duidelijk geworden; over smaak valt goed te twisten :grin: Wij hebben er zelfs een aflevering (nr. 3) van onze podcast aan besteed:

Ook twist ik soms met mezelf. Horloges die ik eerder fantastisch vond draag ik nu niet meer en vice versa.

Qua ultieme Panerai denk ik gelijk aan de PAM 127, aka The Fiddy:

Maar mijn eigen 176 is voor mij persoonlijk ook aardig ultiem :star_struck::




9 likes

Muah. Daarvoor deed aegler al decennia niets dan rolex.

Hadden de eerste geen Cortebert en Montilier uurwerken?

3 likes

Wat is ultiem?

  1. Is dat zo dicht mogelijk bij de originele modellen uit de beginjaren?
  2. is dat het model welke jij het meest iconisch Panerai vindt?
  3. is het het model met voor jou de beste/mooiste specs? Dan kan goud, platina of brons ook passen en mag de submersible ook meedoen.

Ga je voor optie 1 dan komt (voor zover mij bekend) de radiomir in een grote maat het meest in de buurt van wat Panerai maakte voor de marine commandos in die tijd.

Ga je voor optie 2 dan is dat smaak afhankelijk en ben ik enorm fan van de PAM00111 en PAM00112. 44mm. Deze zijn goed draagbaar maar toch groot genoeg voor het Panerai effect. Zwarte wijzerplaat zonder poepspas, sandwich dial, 300m waterdicht en de iconische kroon beschermer. De 111 met en 112 zonder kleine seconde.
PAM00111


PAM00112

Beide met mooie open caseback

De 111/112 zijn er ook in titanium (PAM00176 en PAM00177). Precies dezelfde specs, ook met open caseback met als enige verschil de titanium kast.
PAM00177


PAM00176

Een 1950 case in draagbare 44mm hebben ze tegenwoordig ook. De PAM01731 met tabacco dial bijvoorbeeld.

ga je voor optie 3 dan is elk model een optie. Maar net wat je mooi vindt. Ik zou wel eens een submersible in goud willen proberen :face_with_peeking_eye:

Maar wat nou uiteindelijk ultiem is dat kan alleen jij beoordelen!!

Hoe dan ook: Panerai is gaaf.

11 likes

Panerai behoort een sandwich dial te hebben of nog beter een California dial.

10 likes

7 likes


PAM00210

Mag ook een cali zijn.
Voor iedereen anders dus.

12 likes

Je bedoelt dat de eerste duikhorloges van panerai door Rolex gemaakt werden (muv de dial)?

2 likes

De 127 :pray:

Radiomir :white_check_mark:
44mm :white_check_mark:
Titanium :white_check_mark:
Sandwich dial :white_check_mark:
Tobacco dial :white_check_mark:
Micro rotor :white_check_mark:


PAM619. :heart_eyes:

Zijn er mooiere? Waarschijnlijk wel, maar ik heb er veel plezier van. Ik denk wel dat ik er nog een keer een toffe Luminor bij ga nemen, die mis ik wel.

11 likes

Mooie vraag,

Ik kijk ook al heel lang naar Panerai, en in mijn zoektocht naar de ultieme Panerai wist ik dat het horloge aantal dingen sowieso moest hebben:

  • sandwich dail,
  • kleine seconde wijzer,
  • Handopwinder.

Toch twijfelde ik nog over het formaat, of die 44 of 45 mm wel zou passen op mijn 17,5cm pols.

Hierdoor begon ik met een 42mm radiomir. PAM00574


Echt een gaaf horloge, maar toch was het gevoel van de ultieme Panerai er niet, en na een paar maanden heb ik deze geruild voor de PAM00177.

Dit is voor mij ultieme Panerai, de configuratie zoals ik hem het liefst wilde, het titanium was eerst een twijfel, want de 111 zat in mijn hoofd. Maar nu ik de 177 heb zou ik niet anders willen. Het titanium maakt het nog net iets meer een “stoer” horloge.

Daarnaast heb ik sinds kort deze PAM00024 in bezit. Deze “vintage” Panerai vinkt voor mij ook een hoop vinkjes af. Totaal anders dan de 177 maar ook helemaal gek van !

1998
A-Serie
Tritium Dail
Automaat
Kleine seconde
Gepolijste kast

Conclusie: de ultieme Panerai is voor iedereen persoonlijk. Waar wordt jij gelukkig van?

11 likes

5 likes

Dit is wat ik noem de EV van Panerai :nerd_face: Daarnaast is dit hun meest gecompliceerde horloge qua ontwikkeling en techniek :sunglasses:

1 like