Wat is dit ?

Wie kan me wat info bezorgen over dit voorwerp ? Is het een chronometer ? Een ideetje van de waarde ?
Dank voor de hulp.

1 like

Lijkt me iets van een tachymeter. Geen benul van de waarde.

Het is een stopwatch met running seconds in de subdial onder, chronograaf minuten in de subdial boven, centrale chronograaf secondes en meerdere tachymeter schalen op de wijzerplaat. De chronograaf wordt bediend met één pusher, welke in de kroon verwerkt is. Het Frans op de wijzerplaat duidt op Franse of Zwitserse makelij.

4 likes

Het is een zakhorloge met chronograaf functie

1 like

Wat heb je zelf voor een onderzoek gedaan?

Geen idee wat dit waard is.

Inderdaad een chronograaf zakhorloge. Waarde zal deels afhangen van wat voor uurwerk erin zit. Ik vermoed een Valjoux 5 of familie ervan, in dat geval iets van 150-200 Euro.
Mocht er een zeldzaam uurwerk in zitten zou dat iets meer kunnen zijn.

Als je het achterdeksel zou kunnen openmaken (voorzichtig met je nagel of anders een bot mesje, meestal zit er een inkeping ergens in de buurt van de kroon) kunnen we wellicht iets meer zeggen over het uurwerk wat erin zit.

1 like