ik ga een watchwinder aanschaffen, maar heb geen idee welke kant die op moet draaien clockwise of juist counter clockwise. Maakt dit wat uit? en zoja hoe kom ik erachter welk horloge welke kant op moet draaien?
Bij een aantal horloges maakt het niet uit, counter- of clockwise. Bijv de meeste seiko’s en horloges voorzien van een ETA 2824 uurwerk, zo’'n beetje het meest gebruikte uurwerkje, winden in 2 richtingen op.
Zit er echter een valjoux 7750 in het horloge maakt het wel uit, want die wind maar in 1 richting op.
http://www.orbita.ch/index2.htm
Via deze link kun je achterhalen wat je moet instellen.
great thanks!
Mijn linker arm beweegt uitsluitend counter clock wise…:D:D
bluetooth Schreef:
Mijn linker arm beweegt uitsluitend counter clock
wise…:D:D
Mijn beste,
Hij is goed!!
Orologio Signaturis Temporis.
hoewel de meeste uurwerken idd prima twee kanten op kunnen laden is het vestandig een watchwinder te nemen die clock wise en counter clock wise afwisselt. Dit is beter voor het uurwerk omdat het de natuurlijk manier van opwinden volgt. Je pols draait imers ook niet de hele tijd de zelfde richting op.
De meeste fatsoenlijke watchwinders hebben echter een programma dat om de paar uur van richting wisselt. Zelf heb ik er een die ook klok mee en tegen draait. De eerste op deze pagina http://www.watchdeluxe.nl/watchwinder.html.