Wie kent dit uurwerk ?

Ik wil bij deze eens gebruikmaken van de enorme kennis op dit forum.
Ik heb een, voor mij, onbekend uurwerk in een horloge.
Ik heb dit uurwerk geserviced en het loopt zeer goed, maar de tirette is gebroken.
Ik kan op het hele uurwerk nergens een nummer of logo vinden.

Dus als er iemand is die weet wie de maker van dit uurwerkje is ?
Dan kan ik misschien naar een tirette of sloopuurwerk gaan zoeken of…misschien is er wel iemand die denkt…ik heb zo’n uurwerk ergens in een la of rommelkist liggen en ik wil daar wel vanaf.:wink:

Het horloge is van het “plakmerk” Henry Castignac, dus niet echt een naam die men associeert met eigen, hoogwaardige uurwerken.
Het aparte aan dit uurwerk is dat alle asjes inclusief veertrommel ( uiteraard exclusief anker) onder één platine vallen. Ik dacht in eerste instantie dat het een penanker was, maar dat is niet.

Ik heb al van alles afgezocht maar ik kan het niet vinden, dus een mooie uitdaging voor de forum speurneuzen.

8 likes

Dit is behoorlijk obscuur, het heeft de afwerking van een penanker uurwerk maar is toch een gesteend ankergang uurwerk. Ik kan de schokbescherming ook niet thuisbrengen. Ik dacht even KIF maar die lijkt toch anders te zijn.

Ik dacht nog even dat je mogelijk een horlogeschool object zou kunnen hebben, dus iets wat een student zelf heeft geproduceerd als een opdracht, maar dat ligt ook niet echt voor de hand.

2 likes

Is er geen verwijzing naar het model van Henry Castignac op de wijzerplaat ofzo? Dan levert zoeken via AI soms wel resultaat. Of een plaatje van de voorkant?

Het lijkt een beetje op Raketa 2609
maar ik ben een leek op dit vlak

Op een Poolse veilingsite staat er eentje. Daar zit een (Seiko) 5 logo op. Die is er bij die van mij af gehaald. Verder kan ik niet veel met het Pools.

Volgens de wijzerplaat is het een incabloc systeem. Dat is aan de wijzerplaatkant in ieder geval wel het geval. Eigenlijk is de balanskant ook zoiets alleen de vorm van het veertje is wat anders.

1 like

Ik zie meer sites met dit uurwerk. Helaas weinig info erbij.


4 likes

Een Raketa 2609 is het niet. Die ken ik wel, die heb ik al genoeg geserviced.
De afwerking komt wel overeen

Is dit dezelfde :thinking:

Zo ja iemand zoeken die het Vietnamees machtig is …

Het merk Finasse is wel meer van te vinden op het net zag ik…zet hem op watch detectives

Het uurwerk is wel ongeveer hetzelfde inderdaad. De mijne heeft meer rubis.
Nu nog het merk van het uurwerk zien te achterhalen

1 like

Polen , Vietnam en Raketa is genoemd …communistische vibes , zal toch misschien uit die hoek komen

1 like

Ik denk zelf dan meer een goedkoop Aziatisch uurwerkje. Ook gezien het (Seiko) 5 logo op de wijzerplaat.
En als het goedkoop was dan was het natuurlijk ook interessant voor Oost Europa.

Er was iemand op het Duitse forum die wist wat het is.
Het blijkt dus een Nanjing SN2 uurwerk te zijn.

Christofer Lorenz van 17jewels heeft er zelfs nog aandacht aan geschonken.

13 likes

Toch die communistische vibe…geografisch helemaal aan de verkeerde kant, wel leuk stukje research van je :clap:

Knap gevonden! Heb je er onderdelen voor nodig?
Dat wordt dan ook een zoektocht!

Ja, eigenlijk een tirette

Sterkte! In ieder geval weet je nu het kaliber, maar of dat ook helpt?

Nee helpt niet echt. Op veilingsites is niet veel te vinden.

Een andere aanpassen?