Na tig jaar uit de lucht vandaag weer eens iets gekocht nml een vesthorloge. Gezien mijn pols problemen is een horloge geen optie. De prijs was leuk en heb nog nooit een cylinder klokje gehad. Grappig piepklein sleuteltje voor opwinden uurwerk en het op tijd zetten. Had alleen geen vintage ketting maar die heb ik ook gevonden…klaar. Alleen vraag ik mij af of dat zo hoort dat de kroon boven de 1 zit ipv de standaard 12….
De XII hoort absoluut bovenaan te staan. En de seconde aanduiding dus onderaan.
Het lijkt mij dat het uurwerk niet goed gemonteerd is. Zou ik even naar kijken.
Ik kan het op de foto niet zien maar het is misschien simpel op te lossen( schroefjes denk ik).
Het uurwerk past maar op één manier in de kast door de vlakke kant. (en de gaatjes in het deksel) Kast en uurwerk zijn een “Mariage” . (Dus niet bij elkaar horend)
Volgens mij is er flink aan gevijld om die vlakke kant te laten passen zodat de veerton ongeveer achter het opwindgat uitkwam. Het lijkt mij toch niet dat er zo’s stuk van de ankerkloof hoort te ontbreken; zelfs de halve schroef is weg
Wel creatief inderdaad, maar ook wel hobbybob. Een horloge waar de 12 niet bovenaan staat is maar matig functioneel. Dan zou ik er nog eerder een opwindgat bij boren