zakhorloge identiteit

beste horlogeliefhebbers,

ik kwam in het bezit van deze zakhorloge via een erfenis. Kan iemand aan de hand van bijgevoegde foto’s hier meer over vertellen ? Dat het een gouden zakhorloge is is mij wel duidelijk maar voor de rest heb ik geen benul van welke periode dit uurwerk dateert. Het werkt in ieder geval nog perfect.
Alvast dank.
met vriendelijke groet,
Pascal

4 likes

Zo te zien een uurwerk van goede kwaliteit. Er zit een Breguet spiraal in en dat deden ze niet in simpele horloges.
Ook de aanduiding dat er 15 rubis in zitten (= 15 robijnen lagertjes) wijst op een goed uurwerk destijds.
Ook is het een ankergang uurwerk dat wel beter was dan de destijds veel gebruikte cilindergang uurwerken.
Je moet de wijzers verzetten door het gelijktijdig indrukken van het knopje naast de kroon en het draaien van de kroon en dat wijst grofweg dat het horloge van vóór 1920 is.

Staan er ergens goedkeuren in ?

6 likes

De HM wijzers zijn zeldzaam en bijzonder.

dank voor je antwoord. Wat bedoelt u met “goedkeuren” ?

wat zijn HM wijzers ? (sorry, maar ik ken er niks van)

Ik bedoel goudkeuren

2 likes

Ja hoor, 18K

2 likes

Soms zeggen de goudstempels iets over de herkomst of zelfs het jaar waarin deze gemaakt is…

Als je de binnenklep open kunt maken dan kunnen we mogelijk ook iets over het uurwerk zeggen.

Ik wilde bijna typen ‘een alles in een dozijn zakhorloge, waarde is goudprijs in gewicht’ maar de eerste twee antwoorden doen mij nog een hoop leren over zakhorloges :pray:

4 likes

Zou nog steeds mijn antwoord zijn hoor. Geen bekend (horloge)merk… dus geen plus daarvan en ondanks goede kwaliteit is er maar een kleine markt voor.

Tis wel fijn om af en toe ook mooie kwaliteit langs te zien komen in dit forumdeel.

1 like

hierbij nog enkele foto’s van het binnenwerk (ik kan blijkbaar maar 2 foto’s per keer toevoegen)

2 likes

De goudstempel is van Helevetia, dus een in Zwitserland gemaakte kast in 18k goud. Bij de tweede foto staat er op vier uur een klein logo, dit wijst waarschijnlijk op de fabrikant van het uurwerkt, maar ik herken het zelf niet direct.