Prachtige Zenith dit ![]()
Zenith staat blijkbaar in de verkoop (vertaald):
ATS Zwitserse Telegraafdienst
LVMH, eigenaar van Zenith, is op zoek naar een koper voor het horlogemerk, vertelden bronnen donderdag aan AWP. De luxegroep wil het bedrijf graag opgeven vanwege de aanzienlijke financiële verliezen. “Het proces om Zenith te verkopen is begonnen. De ‘due diligence’ (grondig onderzoek van het verkoopdoel) is sinds vorig jaar aan de gang,” zei een van deze bronnen dicht bij de zaak, zonder enige indicatie te kunnen geven van het tijdstip van de overname van de horlogemaker, gevestigd in Le Locle in het kanton Neuchâtel.
De bron wilde niet zeggen of LVMH uitsluitend met een koper onderhandelde of dat er meerdere kopers waren verschenen. “In dit soort gevallen gebeurt de aankoop ofwel snel, of het gebeurt niet,” zei ze. “Het verkoopbestand is klaar. Hij werkt samen met investeringsbanken,” bevestigde een andere bron, terwijl hij uitlegde dat LVMH dit dossier vertrouwelijk hield omdat het bedrijf van de Franse miljardair Bernard Arnault nooit een aankondiging doet wanneer het besluit een activa te verkopen.
Geruchten over de verkoop van Zenith circuleren al minstens twee jaar in de werkplaatsen van de Le Locle-fabriek, zo heeft het AWP-agentschap vastgesteld. Maar tot nu toe waren er geen stappen in deze richting bevestigd. “LVMH test het water zeker al geruime tijd,” zei een analist die gespecialiseerd is in de horlogebranche.
De bronnen zijn het er ook over eens dat de CEO van Zenith, Benoît de Clerck, die sinds 2024 in functie is, zijn functie zal verliezen “of de verkoop nu doorgaat of niet”, vanwege de dalende verkoop van de horlogemaker. Zenith reageerde niet op deze informatie en LVMH was niet beschikbaar.
“Enorme” verliezen
Volgens de analist heeft het merk de afgelopen 25 jaar “enorme” verliezen geleden, in de orde van 20 tot 30 miljoen frank per jaar, “behalve drie of vier jaar waarin het nauwelijks operationeel was.”
Jean-Philippe Bertschy, horlogedeskundige van de Vontobel-bank, waarschuwt dat de cijfers die circuleren “met een korreltje zout genomen moeten worden”, aangezien de opbrengsten niet officieel openbaar worden gemaakt. Hij is het er echter mee eens dat sinds 2023 “de verkoop in vrije val is”.
Horlogemakerjournalist Grégory Pons is zich goed bewust van de problemen waarmee LVMH’s puur horlogemakers te maken hebben, waaronder naast Zenith ook de merken TAG Heuer en Hublot. “In hun op één na grootste exportmarkt, het Verenigd Koninkrijk bijvoorbeeld, daalden de verkopen in 2024 met 36%, en het was zeker slechter in 2025,” zegt hij.
Dreigend vertrek bij TAG Heuer
Gezien deze resultaten vallen er bijna paniekerig hoofden. Bij TAG Heuer, “een bedrijf dat jaarlijks 40-50 miljoen frank verliest, of 10% van zijn omzet,” zal de baas ook moeten vertrekken, zegt Pons. “Het is op hand, het zal binnen een paar weken klaar zijn,” zegt hij over Antoine Pin, die het bedrijf pas sinds september 2024 runt. TAG Heuer was niet direct beschikbaar voor commentaar.
“Zeven managers zijn elkaar in de afgelopen twaalf jaar opgevolgd. Ze zijn hand en voet gebonden door een horlogemakersstrategie die zeer twijfelachtig is en die ons doet twijfelen aan de toekomst van deze merken.”
Volgens verschillende specialisten ligt de verantwoordelijkheid voor deze herhaalde mislukkingen bij Bernard Arnaults zoon, Frédéric Arnault, die TAG Heuer van 2020 tot 2024 leidde en zich nog steeds in de schaduw opdringt. In het bijzonder zou hij koppig willen investeren in connected horloges, wat zij omschrijven als “een strategische fout” waarvoor het horlogemerk sinds 2015 tussen de 200 en 250 miljoen heeft geïnvesteerd.
Sommigen van hen zijn zelfs van mening dat LVMH op de lange termijn van plan is zich los te maken van zijn exclusieve horlogemaaksector om alleen merken te houden waar horloges accessoireproducten zijn, zoals bij Bulgari, Chaumet of Tiffany.
Moest Tag Heuer nu al eens stoppen met 963212398 verschillende veel te dure modellen te ontwerpen waar niemand zit op te wachten en zich focussen op een gamma smaakvolle klassiekers in normale maten voor prijzen in het segment waar het thuishoort… Het zou al veel oplossen.
Zenith is een ander paar mouwen, heb ik altijd een aantrekkelijk merk gevonden.
Zenith heeft klassiekers, maar is weinig ‘aanwezig’.
Misschien een influencerpush lanceren?
Of inzien dat het in Europa algemeen wat kalmer gaat?
Ik hoop wel dat mijn Defy nog terugkomt. Die ligt daar nu voor een controle / afregeling…
We hopen mee!
Ik zit 'm ook een beetje te knijpen met mijn 50 jaar gratis service en of het feestje er nog komt in 2069. ![]()
Ergens verbaast mij dat niet. Iedereen wilt altijd maar upmarket, maar uiteindelijk ligt Zenith naast Omega, Breitling, GS, Cartier in de winkels en is Zenith bij de duurste. Ik kan best geloven dat de klant sneller voor Omega kiest.
De prijzen zijn gewoon gigantisch hoog…
Chronomaster Revival 9800 euro, Sport 12000 euro, Original 10100 euro.
Defy Skyline 9600 euro, skeleton 12000 euro, ceramic 16400 euro, ceramic skeleton 18700
Defy Extreme diver 12000 euro
Pilot 8300 euro, Pilot Chrono 125000 euro
Zenith heeft inderdaad weinig tot geen zichtbaarheid in media of films en series voor zover ik gezien heb. De afwerking is ook niet persé zoveel beter, er zit niet meer handwerk in… ik vind de witte ceramic skeleton echt een gaaf zomerstuk bv, maar ik ga daar geen 18k voor betalen.
Spijtig wel, ze hadden wat momentum met hun Chronomaster Sport. En ik geniet nog steeds enorm van mijn A385 ![]()
![]()
In 2017 kloeg een lokale handelaar tegen me “omega en TH denken dat ze rolex zijn en dat ze rolex’ push upmarket gaan kunnen volgen, maar ze gaan vroeg of laat nog schrikken. Omega’s horen in het 2-3K segment en we zitten aan 5K voor een speedmaster”.
Misschien is dat moment gekomen.
Ik vind het wel een romantisch idee wanneer Zenith in handen komt van één of meerdere enthousiastelingen zodat het weer een independent wordt. Vrees dat de som der delen daarvoor te groot zal zijn, maar het merk heeft erg veel potentie om een toffe Indy te zijn.
Absoluut!
Valt toch mee, ietsjes hoger dan een Speedmaster saffier maar dan heb je wel een automatisch uurwerk met datum, service kosten zijn niet zo hoog als bij Omega voor een chronograaf, al heeft het highbeat EP uurwerk wel sneller service nodig.
De basismodellen vallen dan inderdaad nog mee, maar het gaat heel snel omhoog als je verder in de collectie kijkt en ik denk dat het alleszins niet helpt dat ze over heel de lijn vrij duur zijn ivm de concurrentie.
Ik vraag me soms af hoe het gaat met de verkoop van de basismodellen bij JLC. Volgens mij is het daar net hetzelfde verhaal. Maar zij kunnen dat deels goedmaken met hun high end en het feit dat de Reverso toch een bijzonder design is.
Prijs is niet ook alles natuurlijk, het gaat ook over marketing en dat doen ze beide ook niet bijzonder goed. IWC doet dat imho beter, bijvoorbeeld met de F1 film kreeg ik spontaan zin om een IWC te kopen ![]()
Daarnaast zal het vast wel ook te maken hebben met het kalmeren van de horlogegekte na Corona en wat mij betreft mogen alle merken wel eens beseffen dat ze hun best moeten doen om klanten te overtuigen. Dus wie weet is dit een goede evolutie ![]()
Daar zit ik dan met men 2 defy’s waar ik een halve long voor betaalde
en ik zou het wel zo opnieuw doen.
Dat het niet vlot gaat bij Zenith was al even duidelijk natuurlijk, nochtans verdient het merk het wel vind k. Ze schrijven toch een stukje geschiedenis van horlogerie mee met de el primero. Ze maken mijn insziens wel te veel vreemde smaakjes van alle lijnen. Die vreemde kleuren,e xtremes en overaanbod aan skeletons zit niemand op te wachten denk ik.
Zenith is nog steeds wel een merk dat veel zelf doet en eigen horloges maakt terwijl veel merken hier meer en meer van afstappen in de realiteit.
Ook prijzen ze zich soms uit de markt maar doen veel merken dat niet?
Los ervan is het inderdaad wel gewoon een duur merk, ik zou ook geen list betalen voor men horloges maar dat is quasi met alles zo buiten de bepaalde gekende merken (zijn andere draadjes voor).
Dat ze verlies maken is natuurlijk deels omdat ze niet verkopen maar om indiviudele stukken zullen ze wel genoeg marge nemen, al draai je daar u bedrijf niet mee natuurlijk.
De horlogesector krijgt gewoon al jaren klappen. Ik wens Zenith het beste toe alleszins, zou wel graag hebben dat ze de huidige lijnen houden maar minder speciallekes maken. Ik merk trouwens ook dat er een hoop dealers verdwijnen van de website, maar dat is hier ook al gepost.
Liep hij niet goed? Was de nieuwe diver?
Ik merk dat de mijne retestrak loopt (1-2sec per dag) maar die van men vrouw met elite binnenwerk doet toch -5sec/dag en soms zelfs iets meer. Nu ja niet slecht natuurlijk maar het moet nu ook niet meer gaan afwijken voor een horloge van die prijs. Eens je rolex gewoon bent verwacht ik max 2 sec afwijking ;-).
Klopt, min 6 sec. per dag en moeite met opbouwen van gangreserve.
Ook eens ![]()
Ze geven ook niet echt waarden mee, het heeft geen chronometer label oid… heb me in begin suf gezocht maar kon nergens standaard waarden teruggevonden.
Hopelijk loopt hij nadien strakker.




