Advies aankoop vintage horloge

Mooi horloge maar voorkeur voor strakkere cijfers (minimalistische wijzerplaat).

Ik heb werkelijk geen idee, zou graag advies krijgen over prijzen. Had misschien niets moeten noemen.

2 likes

Tja. Het kan wel, maar dan moet je heel goed zoeken en vaak de kleinere modellen.
Tissot is dan een optie. Vooral in 14k.

Maar naar mijns inziens kun je beter je budget oprekken. Desnoods wat doorsparen zodat je een echt lekkere kan kopen, bijvoorbeeld van je eerste loon echte ofzo.

Als je echt een mooi afstudeer horloge wil, zou ik kijken naar JLC, Omega, Movado, IWC.

Wat ook kan, is de voorkeur voor een automaat laten gaan. Heb je automatisch een slankere kast (en dus tevens minder goud, lager budget etc).

Bijvoorbeeld;

Deze heb ik destijds heel goedkoop van de hand gedaan. Dat ga je niet meer vinden, maar met wat oprekken zeker mogelijk.

https://www.horlogeforum.nl/uploads/db9961/original/4X/9/6/1/961d28284b9848f31390b54c139b4b8b99934ca6.jpeg

Dank voor de aanvulling. Iets duurder zou kunnen. En dit horloge zou zeker in aanmerking komen. Helaas al gereserveerd.

1 like

Wel al een maand.

@nasty_joe89 heb je hem nog?

Goud is natuurlijk heel duur. Ik weet dat t niet je eis is, maar ik ga aan op betrouwbaar uurwerk.
Weet niet hoe sportief je zoon is, maar voor 750 heb je deze geweldige chronograaf

Niet wit alleen.

Edit, 699 zelfs. T is dat mijn potje leeg is maar anders…

Je hebt gezien dat die kast chromed is en niet staal?

2 likes

Sterker nog. Dit is precies alles waar ze niet naar op zoek is. Bedankt voor je bijdrage :stuck_out_tongue:

  • Bouwjaar: jaren '50, '60 of '70 :white_check_mark:
  • Automatisch uurwerk :white_check_mark:
  • Goed werkend en technisch betrouwbaar uurwerk :white_check_mark:
  • Slanke kast :white_check_mark: (voor een chrono, vind ik)
  • Geen radium :white_check_mark:

Bedankt voor jouw bijdrage

Wat is zijn polsmaat, en welke kastmaten vindt hij acceptabel?

En, nu we het er toch over hebben… Waarom Vintage, specifiek? Niks tegen vintage an sich, maar is dat expliciet zijn wens, of heb je dat zelf bedacht omdat vintage jouw interesse heeft?

Zelf heb ik één 14k gouden vintage horloge, van m’n grootvader geweest, en ik moet me sterk inhouden om niet te roepen dat ik 'm gratis in een bubbelenvelop naar je toe stuur, want ik vind het echt een vreselijk onding. 34mm is me te klein, het datum mechaniek is super irritant, het ding voelt breekbaar, te licht, en is eigenlijk gewoon m’n ding niet. Ik moest zelf terug scrollen naar 21 Maart 2025 toen ik 'm voor het laatst uit plichtsbesef weer eens een halve dag uit de kist viste:

Bah. We zijn allemaal anders, natuurlijk, maar mijn tip zou zijn om te voorkomen dat je zoon ook met zoiets opgezadeld wordt. Ik zou niet nalaten de ontvanger te polsen wat betreft z’n wensen.

Zelf zou ik dus niks tegen een stalen 35-36mm C-shape Constellation hebben, van Omega, met gouden coin edge bezel er op, en een linen dial er in, maar dan wel in uiterste mint conditie, volledig gerestaureerd, geserviced, en terug gebracht naar factory specs qua waterdichtheid en zo. Maar dat is geen 1000-1500 Euro, zeg maar, terwijl ik zelf blij zou worden van een handopwinder in de vorm van een Nomos Club Campus binnen budget.

Plaatjes voor de sfeer:


Nogmaals, ik ben je zoon heel erg niet, maar kan me voorstellen dat voor een dagelijks te dragen horloge er criteria moeten zijn over wat de maat is, hoe het er uit moet zien, welk materiaal acceptabel is, etc. Die laatste is fris, fruitig, en binnen je budget te vinden. Hij is ook redelijk klassiek, zorgeloos te dragen, en er is een organisatie die 'm kan reviseren wanneer jij er niet meer bent, en je zoon z’n moeder’s cadeau wil onderhouden.

6 likes

Tja, ik kan dat alleen maar beamen gezien de hoeveelheid horloges die ik voorbij zie komen waar ik nog niet dood mee gevonden wil worden :wink:

1 like

Dank voor het meedenken allemaal. Mijn zoon had graag een familiehorloge van een opa gehad maar dat is er dus niet. Polsmaat vind ik lastig inschatten, niet te klein want hij is 1.90 m. Kennen jullie ook winkels waar we langs kunnen die dit soort horloges verkopen?

1 like

:joy::joy:
Een 7750 zit nooit in een slanke kast

1 like

1.90m zegt niet zoveel over polsmaat,

Een familie horloge met sentimentele waarde van vader/opa is heel anders als een oud horloge van iemand anders zijn opa.

Ergens langs om te passen is is prima idee, kan je er ook samen achter komen wat aanspreekt los van sentimentele waarde die ontbreekt.
Uiteraard kan dat nogsteeds vintage zijn.

2 likes

Ik wil niet ontmoedigen, maar:

  • winkels die vintage horloges verkopen beginnen qua prijs pas bij 2k.
  • voor die prijs zullen ze niet snel een volledig gouden horloge verkopen. Die beginnen meestal bij 3k.
  • voor dat geld heb je een 33 of 34mm maat. Dat is namelijk de maat waarin 80% van de gouden horloges uit de jaren 50-70 zijn gemaakt.

Het wordt dus een erg lastige zoektocht. Ik zou kijken of je ergens in Nederland zo’n 34mm gouden Omega of IWC kan passen om te kijken of het iets voor hem is. Blijven kleine en relatief fragiele dingen.
Dan daarna verder zoeken naar een goed exemplaar om te kopen.

2 likes

Doe hem anders vooralsnog alleen de toezegging dat hij een mooi horloge krijgt. Lekker samen op jacht naar een horloge dat echt bij hem past en waar hij gelukkig van wordt. Kan met vintage zeker best een zoektocht zijn.

Bezoek anders samen de volgende rikketik. Geloof dat het aanbod daar best groot is. En lopen genoeg HFers rond die je eventueel wat advies kunnen geven.

Wie weet wordt dit wel het horloge dat ervoor gaat zorgen dat kinderen en kleinkinderen in de toekomst wel echt een horloge doorgeschoven krijgen met sentimentele waarde

7 likes

Zou inderdaad mooi zijn. En die beurs is een goed idee, we hebben geen haast.

1 like

Een leuk uitstapje is de Horlogebeurs in Lille. Zondag 20 september.

2 likes

Tudor Prince Oysterdate is misschien wel wat?

1 like