Hier ook L&R, tot nu toe tevreden mee.
Echter soms met de hand nog een 99,9% alcohol momentje, voor net even de finishing touch
Vroeger ELMA gebruikt, niet tevreden en over gestapt naar L&R. Goed resultaat echter - ondanks regelmatig verschonen- kreeg ik na verloop van tijd een teer achtingen neerslag in het eerste bad. Nu begrijp ik uit andere posts hier dat dat aan blootstelling zonlicht en temperatuur schommelingen zou kunnen liggen. De reden om om te schakelen naar de huidige ELMA producten is dat ik bij collega’s een veel mooiere glans zag na reinigen met de huidige ELMA producten. Inmiddels gebruik ik deze al een hele tijd en ben zeer tevreden. Neerslag heb ik nog niet gehad.
L&R is zeker een goed alternatief.
In Nederland kun je het ook bij Bijou Modern krijgen.
Succes.
L&R is de moeite waard om uit te proberen. En waarmee spoel je dan na?
Ook met L&R spoelmiddel.
Ik ga ook naar van de Gevel in Tilburg.
Heb je een specifieke reden om te willen bestellen in Nederland? Verzenden binnen de EU gaat vrij transparant. Klopt wel dat het een dure grap is, elk €109 voor 10 liter.
Vanuit de @vinwat clinic werd aangegeven dat Gelbar in bad 1 en wasbenzine in bad 2&3 gebruikt werd.
Zelf nooit geprobeerd. Gebruik de Elma vloeistoffen via een Duitse Ebay verkoper.
Zie ook hier een vergelijkbare vraag:
Voor wasbenzine heb ik een vergelijkbaar maar zuiverder product. Dat durf ik wel te gebruiken in afgesloten pot.
Maar niet in de Elma, daar komen te veel dampen vrij. En dat in combinatie met oude elektronica vind ik gevaarlijk.
Gelbar ken ik niet, ga ik eens uitzoeken.
Elma producten kan je ook in België bekomen zoals bij Daloze, ook als hobbyist/particulier.
Gebruik Elma, en om de 10 a 15 beurten verschoon ik en dan lukt het prima zonder complicaties.
Zo dat is wel een duur grapje of niet?
Die vloeistoffen moeten toch veel langer meekunnen?
Ik ben zelf niet bekend met Rubisol, maar heb meerdere mensen gehoord die dit gebruiken.
Al deze vloeistoffen zijn inderdaad erg duur geworden. Wat ik doe om de levensduur van vloeistoffen te verlengen is zeer vieze uurwerken voor het normale reinigings proces eerst met kwastje en klein beetje vloeistof schoon boenen.
In principe na 20 beurten, maar door de problemen met mogelijke vlekjes die achterblijven ( UV en temp gebonden ) doe ik het sneller… minder gedoe achteraf.
Jij als professional kan ik me ook wel iets bij voorstellen, ik als arme horlogeprutser/pauper niet zo
Totdat je oranje spikkels op je uurwerk hebt. Dan is met het handje ineens aantrekkelijk.
Oh waar komen die vandaan dan?
Soms doe ik nog wel eens een uurwerk met de hand hoor, wasbenzine en IPA, alleen heel veel werk…
Ik gebruik Gelbar voor het reinigen en Elma voor het spoelen. Gaat vlot. Maar ik heb geen vergelijking met andere systemen.
Nog even over misverstanden: Het topic van Macx(Wolter) is voor de beginners en jouw vraag kwam net tegelijk met een nogal vervelende sneer( ook al rechtgezet overigens)
Vandaar de verwarring…
Ik doe er veel en veel langer mee (Elma baden). Pas als ik echt achteruitgang in resultaat ga zien ververs ik ze. Tientallen malen sowieso. Da’s het mooie van een SE, je bepaalt zelf hoe lang in welk bad. En ik hoef er in mijn atelier niet eens voor op te staan om een volgend bad te kiezen.
Dat was een lange zoektocht. Totdat het oranje zich verder openbaarde (UV en warmte… zoals @BMWX6M aangeeft). Er hangt nu een bbq cover over mijn Elma.
Gelukkig bestaat er Dasty.
L&R is al binnen. Spoelvloeistof is mooi helder. De reinigingsvloeistof bruin, klopt dat of is deze niet meer goed?
Nu test uurwerk in bad
Dat is ook de kleur van verse Elma WF Pro. Lijkt me geen probleem, maar ken L&R verder niet. Ik zou trouwens zelf tot aan het streepje aanvullen. Dan komt de korf nooit “droog” in het midden tijdens het spoelen.
Inderdaad de foto van Jenneke zat nog in mijn hoofd, maar dat is veel donkerder meer oranje.
Het korfje staat mooi onder en midden boven is leeg.