Op dit moment ben ik op zoek naar een net en tijdloos horloge van rond de duizend euro. Dit vanwege het behalen van mijn diploma. Op dit moment ligt mijn focus op de Hamilton Khaki Murph 38mm en de Max Bill van Junghans. Beide nette en (met name de Junghans) tijdloze horloges. Ik vroeg me af wat menig uurwerkfanaat zou kiezen tussen deze twee horloges (ervaring met een of beide horloges?).
Kijk ook eens naar de Jazzmaster Viewmatic serie van Hamilton. Ook de DS1 serie van Certina past bijvoorbeeld goed in je budget.
Persoonlijk vind ik de Junghans meer voor oudere heren
Je kunt je afvragen of iets met arabische cijfers een dresswatch is. Deze is dressier. Pas op, ik heb de 38mm Mega Solar versie, en ze dragen groot. Misschien is 34mm beter. Maar toch ervaar ik ook de Junghans als een sportief horloge. Wel veel draagbaarder dan de Murph, als het om overhemden en jasjes gaat.
De Hamilton is veel meer multi-inzetbaar dan de Junghans. Dus in jouw situatie lijkt me de Hamilton de juiste keus.
@Fate_Amenable_To_Change is hieronder bezig met een mooie lange tekst dat de Hamilton saai is en de Junghans een originelere keus is. Klopt vast als een bus, maar als eerste ‘echte’ horloge is die Hamilton gewoon een topper.
En ik raadde een Intra-matic 38 aan. Nou jij weer.
De Murph is ook niet saai. Ik vind het een geweldige field watch. Erg leuk. Maar ongeveer net zo dressy als mijn Archimede Pilot. Bovendien zijn nette horloges voorzien van een lichte plaat.
De Junghans komt aardig in de buurt, maar deze Hamilton is inderdaad een field-watch. Als de TS met beiden zou kunnen leven, prima natuurlijk. Mijn beide vintage horloges (Eterna en JLC) zijn echte dresswatches - 34 mm, zilver sunburst platen en vooral - geen datum. Vintage is natuurlijk ook nog een goede optie voor de TS, wel wat meer een mijnenveld helaas - en calculeer pakweg 200/250 in voor een full-service met enkele onderdelen.
Klassiek ging je je ook voor het avondeten, als je uit gegoede kring kwam, in de billentikker hijsen.
Als jij met je dikke reet in je Joggingpak met je magnetron-macaroni achter de Mandalorian op Netflix kruipt voor een avondmaaltijd vind ik dat een datum op een dresswatch niet 's wereld’s grootste faux pas mag heten.
Hee, zijn we hier nu in het Rolex topic beland? Als TS gewoon voor weinig geld een machtig mooi dressy horloge wil kopen is de nieuwe Bambino 38 totaal niet te verslaan in termen van bang for buck en tijdloze klasse.