tja… hoe draag je je horloge… de etiketten zijn al eens uitgelegd door @AmsterdamVintageWatches!
Achter het knobbeltje van de pols.
Ik hem daar ook mooist. Dus als je armen langs je lichaam hangen bij lopen dan zie je hem niet, buig je je armen dan komt het horloge tevoorschijn. Wil je hem vaker zien? Moet je continu ergens naar wijzen of je arm buigen en dan snel kijken naar je arm!
In de zomer loop ik altijd wel met korte mouwen, dus is dit niet van toepassing, en in de winter loop ik met lange mouwen, maar met de manchetknopen los, anders is het lastig aan en uittrekken met een overhemd (niet de allerkleinste handen hier).
Gevolg is dus dat een horloge altijd wel zichtbaar kan zijn, tenzij de mouw er losjes overheen ligt.
En nee, echte etiquette doe ik niet aan, spijkerbroek, t-shirt, overhemd en werkschoenen, dat is wel een beetje uniform.
Zakelijk onder de manchet op feestje natuurlijk ook want ontzichtbare tijd dwingt niet. Dit volgens ethiek van wel of geen tijd. Komt bij dat ik horloges voor mij zelf heb en niet hoef te pronken. Maar nogmaals…zo denk ik erover.
Een horloge draag je onder je mouw. Mijn kroonjuwelen zie ik ook als een sieraad maar die hang ik juist binnenboord omdat het elke keer een cadeautje is als ie tevoorschijn komt. Sterker nog, buitenboord hangen is verboden.
Wat ik wel soms doe is een klein stukje uit mijn mouw laten komen. Bewust je mouw een stukje opstropen. Ja erg hè. Maar ik doe het. Patsen met die vintage Tissot.
Persoonlijk vind ik het afhangen van de stijl van het horloge, de stijl van de kleding en de situatie waarin je hem draagt.
Als je netjes en traditioneel wil zijn vind ik het persoonlijk het netste als het horloge onder de mouw valt. Voor een horloge dat oogt als een dress watch vind ik het toch wel een stuk mooier als het formaat van het horloge voldoende bescheiden is dat het onder de mouw valt.
Maar er zijn voldoende situaties waar je de ‘etiquette’ achterwege kunt laten, en horlogestijlen waar je wat mij betreft best wel wat speelser mee mag zijn. Want zelfs in een net modern gezelschap zie je tegenwoordig dat er geen strenge regels zijn. Als jij op werk netjes moet verschijnen maar je passie zijn de IWC big crown pilotenhorloges… Gewoon doen.
Ik wil geen roet in het eten van dit topic gooien, maar je kan toch helemaal niet je horloge over je manchetten dragen?! Wellicht met een duiksluiting, maar ik ben nog nooit iemand tegen gekomen die dit doet.
Sommige van mijn horloges zijn altijd zichtbaar omdat ik die vanwege hun omvang niet kan verstoppen. Maar normaal gesprokken valt het altijd onder mijn mouw.