Na lange tijd toch weer eens besloten om een horlogereview te schrijven.
Dan nog over een Chinese hommage. Waarom zou je daarover iets willen neerpennen?
Wel, omdat dit horloge iets losgemaakt heeft bij mij. Ik ben ten zeerste overtuigd door de heel mooie afwerking en geleverde kwaliteit. Voor een horloge van 299$ is dit ongekend, toch bij mij.
Wat is het?
Het is een getrouwe hommage van de Kikuchi Nakagawa Murakomo met de mooie Ace of Spades ofte Schoppenaas uurwijzer.
Dit is een op kleine schaal geproduceerd horloge van 23.000 pietermannen plus tax, niet voor mijn beurs helaas. Wel met een prachtig Fleurier-binnenwerk.
De Schoppenaas was het eerste visuele element dat mij aantrok naar dit horloge, die op zich zijn oorsprong heeft in een jaren '30 - '40 Bauhaus horloge zoals de Patek Philippe ref 96 met Breguet-cijfers.
Vermeldenswaardig is dat Paul van Pange horloges, door velen van jullie waarschijnlijk gekend, ook zijn eigen interpretatie levert op dit mooie ontwerp met de Angelier Classique. Deze wordt aangedreven door een La Joux-Perret 7380 handopgewonden kaliber.
Niks van dit alles in de Ixdao natuurlijk.
Binnenin tikt een Seiko VD78 lekker anoniem weg, wel voorzien van een mooi gegraveerd achterdeksel naar mijn mening. Het zal zeker niet ieders smaak zijn maar liever dit dan een anoniem goedkoop aandoend achterdeksel.
De afmetingen zijn ideaal te noemen, 36.8mm voor de kast, met 45.30mm L2L en een hoogte van 9.70mm. Een fractie dikker dan de Murakomo maar dat mag de pret niet drukken.
Deze limited edition Purple beschikt over een heerlijke wijzerplaat die speelt met het licht, prachtig afgewerkte wijzers en mooie opgelegde Breguet-cijfers. Je kunt dit horloge ook met een witte of zwarte wijzerplaat kopen of in wit guilloché met geblauwde wijzers.
Zoals jullie zien wordt het horloge ook mooi gepresenteerd aan de koper.
Zo, ik ben er vanaf nu dus meer van overtuigd dat de Chinezen, als ze willen tenminste, iets mooi kunnen ineenschroeven met hun eigen merknaam of logo op, ook al is het dan weer een hommage aan een ander horloge, welliswaar deze keer aan een horloge met een kleine oplage die voorlopig onbereikbaar is voor mij. Maar als we eerlijk zijn is alles wel al een keer gedaan in horlogeland, dus ik heb er vrede mee voorlopig en kan heel erg genieten van dit horloge.
Dank voor het lezen!