Eterna Kontiki (informatie en hulpvraag)

Beste horlogeliefhebbers,

Ik werk al ongeveer 2 jaar aan een boek over de Eterna Kontiki. Nog een jaar denk ik, en dan ligt er iets moois!

Ik maak voor het schrijven uitgebreid gebruik van oude kranten, databases, catalogi etc. De bekende bronnen. Helaas is het, zelfs met de eindeloze mogelijkheden van het wereldwijde web, verrekte moeilijk om aan informatie uit de jaren 50, 60 en 70 te komen. Hier dan ook de vraag of de achterban van het forum mij hier eventueel bij zou kunnen helpen:

Mocht je in het bezit zijn van o.a. catalogus, boek, advertentie, merchandise, doosjes, tags, papieren, onderdelenlijsten etc. of gewoon een knetter bijzondere Eterna Kontiki, is het dan mogelijk om me een foto te sturen via een DM of in dit topic? Wie weet stuit ik wel op iets nieuws… Ik zou er echt enorm mee geholpen zijn.

Voor de liefhebber dan nog even een foto van een knetter bijzondere Kontiki uit de collectie… :stuck_out_tongue:

Mocht er iets deze kant op komen, alvast ontzettend bedankt. En verder… fijn weekend!

Groet,

Harmen

36 likes

Gaaf!! Heel veel succes. Ik kan je helaas niet helpen.

1 like

Wow, heel interessant! Maar ook ik heb helaas niets voor je. Veel succes!

1 like

Super initiatief. Zou het boek zeker kopen.
Zou niet de enige zijn @HorlogeHalle

Misschien zou je Eterna kunnen aanschrijven?
Eterna bestaat tenslotte nog en kan wel wat exposure gebruiken (veel modellen gaan zwaar onder list price weg op ebay ed…), een goede referentie boek van Kontiki’s zou echt super zijn.
En ze kunnen je helpen denk…want naast info heb je ook nog te maken met hun merkenrechten (en de nazaten van thor heyerdahl)… Weet niet of je het boek commercieel uitbrengt?

Verder is er op kickstarter op het moment een NL’ er die een boek over Enicar uitbrengt. Misschien leuk om contact op te nemen voor tips en tricks voor het drukken en uitgeven van het boek?

Succes en hopelijk hou je het forum op de hoogte?

2 likes

Ha, wat werkt zo’n forum toch goed!
Werd net getipt door @Elmar2B , en hij heeft gelijk…ik zou je boek met belangstelling tegemoet zien.

Heb een aantal duitse horlogetijdschriften van ong. 10 tot 20 jaar oud.
Ken je die of zal ik ze eens nalopen op eternaverhalen?

1 like

@harmenw @HorlogeHalle heeft een kontiki 10. Wij vroegen ons beiden af waarom die zo een aparte vormgeving heeft tov de “klassieke” kontiki en de IDF varianten.

1 like

@harmenw er zitten op het forum ook erug goede horloge fotografen. En ook mooie kontiki’s…zou gaaf zijn van elke oude reclame de matchende kontiki in het echt te matchen in je boek…

1 like

Dank voor alle tips! Enicar boek gaat in de bestelling, ben ik inderdaad ook erg benieuwd naar.

Ik heb nog geen contact met Eterna opgenomen. Binnenkort wel naar Basel en Genève om in wat oude archieven te kijken. Het probleem met Eterna is dat het momenteel volledig op zijn gat ligt. Het pand schijnt praktisch leeg te zijn, en wat er werkt is aan de slag voor Corum (van dezelfde eigenaar). Rechten heb je gelijk in. Neem over een tijd ook wel contact op met Eterna om dat te bespreken. Ik wil dan met zoveel info aankomen dat ze eigenlijk niet kunnen weigeren.

Ik houd je zeker op de hoogte!

3 likes

Heel veel succes met je boek :+1:heb helaas geen informatie voor je :no_mouth:

1 like

Goed idee… Er komt zowel een foto gedeelte in als tekeningen.

De kontiki 10 heeft een kast die enige overeenkomsten heeft met de 1000 en 5 star modellen.

1 like

Wordt Eterna in een sterfhuis geplaatst? Toch niet zelfde lot als Universal Geneve?

1 like

Dat weet niemand, maar het gaat in ieder geval niet best. Ik ben benieuwd of er uberhabt nog iets is te zoen op baselworld 2019.

2 likes

Daar wordt een horloge minnend persoon niet vrolijk van…zo een groot merk verdient toch wat meer commitment en commercieel vaardige leiding.

Vond wel dat hun stukken allemaal tegen de trend in gingen en erg grote maten hadden, terwijl de meeste merken toch weer richting de 40mm gingen.

1 like

Nee het is niet best. Maarja, eigendom van een Chinese investeringsmaatschappij…

De teloorgang is met name gedreven door de slechte branding en marketing. Ze hebben namelijk best mooie horloges gemaakt in de afgelopen jaren. Zeker als je het vergelijkt met andere merken in deze prijscategorie.

2 likes

Dankjewel!

zekers, de re-issue van de IDF kontiki is prachtig bijvoorbeeld.
Jammer dat ze gezien de aandacht/voorliefde voor vintage op het moment dat ze geen 38mm re-issue hadden gemaakt van de eerste Kontiki… dat was denk wel een verkoop kanon geweest.

2 likes

Benieuwd naar je boek! Zelf ook eigenaar van een mooie vintage Kontiki uit 1969 :slight_smile:

q

7 likes

Mooi exemplaar, mooie scherpe kast nog!

1 like

Hier is die 10, mooi ding, ben er blij mee
:blush:

7 likes

//eu1.dh-cdn.netZ//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netl//eu1.dh-cdn.netf//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.neth//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netl//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.nets//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.netk//eu1.dh-cdn.nets//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netb//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netz//eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.nett//eu1.dh-cdn.net.//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netB//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netw//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netl//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netl//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.netg//eu1.dh-cdn.nets//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netd//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netz//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netw//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netb//eu1.dh-cdn.nets//eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.nett//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netg//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netk//eu1.dh-cdn.neto//eu1.dh-cdn.netm//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netw//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.netr//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.neth//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netl//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netb//eu1.dh-cdn.neto//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netl//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.netf//eu1.dh-cdn.neto//eu1.dh-cdn.netr//eu1.dh-cdn.netm//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.nett//eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.nett//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.netv//eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.netd//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.net //eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.nets//eu1.dh-cdn.net!//eu1.dh-cdn.net
//eu1.dh-cdn.neth//eu1.dh-cdn.nett//eu1.dh-cdn.nett//eu1.dh-cdn.netp//eu1.dh-cdn.nets//eu1.dh-cdn.net://eu1.dh-cdn.net///eu1.dh-cdn.net///eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.nett//eu1.dh-cdn.nete//eu1.dh-cdn.netr//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.net-//eu1.dh-cdn.netf//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.netn//eu1.dh-cdn.neta//eu1.dh-cdn.nett//eu1.dh-cdn.neti//eu1.dh-cdn.netc//eu1.dh-cdn.net.//eu1.dh-cdn.netc//eu1.dh-cdn.neto//eu1.dh-cdn.netm//eu1.dh-cdn.net

2 likes