Dat geldt voor zo’n 100-tal fliegers, onder andere Stowa, Archimede en zelfs Ventus levert merk- en tekst- en soms ook datum-loze wijzerplaten.
Maar nee, er is geen bepaald merk waarvan ik voel dat het “de ware” vertegenwoordigt als het op Fliegers aankomt. Ik vind de lugs van Laco mooi, maar die dingen zelf te dik. De Archimedes en Stowa’s zijn prachtig dun, maar hebben erg lange lugs. De IWC Mark XVIII “Le Petit Prince” is prachtig, niet te dik, maar heeft ook gewoon lugs van een halve centimeter lang.
Mijn eigen Hammie is wel mooi, maar het saffier spiegelt weer iets te veel… Het blijft keuzes maken. De Geckota die je noemt is me ook te dik, trouwens. Verder erg mooi. Zeker voor dat geld.
Nee, van alle horloges en merken die ik heb waardeer ik weer andere dingen: de clean look en de super quartz van mijn Grand Seiko, de solar van mijn Citizen BN0150, en inderdaad de lege wijzerplaat van de Geckota.
Da’s precies wat ik probeerde te beschrijven… elk merk heeft z’n voors en tegens, en grappig genoeg houdt dat absoluut niet op bij de duurdere merken zoals JLC, Rolex en Patek.
Zo snap ik bijvoorbeeld nog steeds niet waarom een GS meestal wel 100m WR is, maar de gemiddelde JLC voor twee keer het geld amper spatwaterdicht is.
Ik zoek dus eigenlijk een 40-42mm Flieger, 100m WR, maximaal 10.4mm dik, met saffier, Thermisch geblauwde wijzers, lugs van 3.5-3.8mm lang en Seiko Lume. En voor een redelijk bedrag.
Voor best quality for money denk ik toch echt Tissot. Maar ja, favoriete merk heb ik niet echt. Ze hebben allemaal IMO lelijke horloges en mooie horloges. Vind bijv de Reverso geweldig, maar heb niks met de Rendez-vous van Jaeger (vooral omdat t een damesklok is )