Ik word de laaste dagen getriggerd door een aantal zaken die er toe zouden moeten leiden dat ik het perfecte horloge vind als mijn dress/werk exemplaar.
Hieronder de eisen.
Maat 40mm of kleiner
Kleur geelgoud
Roemeinse cijfers
mag ook quartz
niet boven de 400 euro
Ik vond deze maar rose gouden indices op geelgouden kast vind ik echt lelijk. 42mm was ook te groot.
Een andere optie was de Tissot Carson maar die is dacht ik alleen in rose goud te krijgen. Post plaatjes van modellen die hieraan voldoen en wie weet ga ik overstag…
Ik denk dat je eisen sowieso specifieker moeten zijn.
Tonneau? Rond? Vierkant?
Saffierglas of niet?
Kleur wijzerplaat?
Horlogemerk of is een “modemerk” ook goed?
Is je bedrag een uiterste limiet of een richtlijn?
Wow … ik ben een beetje aan het zoeken, maar als je Seiko uitsluit, wel een “echt merk” wilt, en onder je budget wilt blijven, dan wordt de spoeling best dun!
Bij interesse mag je een pb sturen al verwacht ik niet dat die geheel aan je wens voldoet. Hij is iig 14kt in goede staat en handwinder. En verder zou ik geen opties weten voor je helaas.
Doublé voor onder de 400 Euro is voor mij een no-go. Dan krijg je van die horloges die binnen tien jaar bi-color zijn in die zin dat het flinterdunne vergulde laagje weggesleten is waar contact met huid en kleding is geweest. Of de PVD coating is half weggekrast.
Seiko is prima spul, dat doet niet onder voor de Swatch groep, maar als je basiseis per definitie slijtage-gevoelige meuk oplevert heb ik geen neiging om suggesties te gaan doen.
Bi-color mag van mij absoluut wel, maar dan moeten de gouden delen gewoon 14 of 18 karaats zijn. Kortom, wel een fatsoenlijke legering en geen doublé. Voor bi-color accentjes op wijzers en wijzerplaat krijg je me dan wel weer warm.
Dus wel zoiets:
Maar niet zoiets:
En al helemaal niet zoiets:
Materiaalkeuze is alles. Die Alpina van @Da_Watcher is vele malen interessanter dan gecoate meuk.
Ik hoef jouw intelligentie toch niet te beledigen door disclaimers te schrijven dat wat hier gezegd wordt geen objectieve en absolute waarheden zijn? Dit is een lifestyle forum waar allerlei figuren over mode-accessoires zitten te ouwenelen, dus mag je er ook zonder verdere disclaimer vanuit gaan dat vrijwel alles hier subjectief is. Toch?
Dat gezegd hebbende, die doublé-fake-seiko-Cartier-kloon is niet zozeer ongelofelijk lelijk om hoe hij er uit ziet (ik heb niks tegen de Cartier Tank) maar eerder omdat hij een race naar de bodem vertegenwoordigt over de rug van een gerespecteerd ontwerp. Als het ook maar naar een submariner zou ruiken zouden hier 200 man over elkaar heen buitelen om aan te stippen dat je de real deal wilt, en dat hommages ruk zijn.