Hoeveel goud in een horloge?

Goedeavond! De goudprijs is veel in het nieuws en dat zette mij aan het denken over mijn vintage iwc.

Iemand een idee hoeveel goud hier daadwerkelijk in zou kunnen zitten? Zonder bandje weegt het 40gr en het gaat om 18k.

Gaat alleen om nieuwsgierigheid, geen haar op m’n hoofd die er aan denkt het naar het goudwisselkantoor te brengen :rofl:

2 likes

Ehh.

Bent u een horloge liefhebber
Of een golddigger?

2 likes

Mijn ervaring is dat veel polshorloges een gram of 7 tot 10 wegen. De betere merken met vaak wat dikkere kasten hebben keer max 15 gram. Al heb je flinke jaren 70 kasten die opeens 30 gram wegen :grin:

4 likes

:clown_face:

1 like

Haha je zou het een keer voor de grap moeten proberen. Deze gasten geven letterlijk niks.

2 likes

Flink zwaar horloge. Volgens een deskundige:

Zit er een 18K goudstempel op?

2 likes

Gelukkig maar! Wat een mooie IWC!

1 like

Zeker! Dank voor je reactie, net het draadje over de tissot gelezen.

1 like

9 van de 10 keer onvoldoende als je het horloge mooi vind of het emotionele waarde heeft. Mijn moeder heeft een kleine tank raymond weil uit de jaren 70/80, 18k goud, diamantjes als uren. Maar never dat die voor omsmelt waarde weggaat!

2 likes

Is het horloge niet veel meer waard dan het goud?

1 like

Zeker weten, het is gewoon interesse.

1 like