Horloges van de GIGN, interventie eenheid Franse Gendarmerie

Een opleisting van de horloges voor deze elite eenheid, met enkele verrassende modellen (Rolex Sub en Ebel).

4 likes

Ze zwalken nogal heen en weer, van rolex naar shock en dan weer naar Panerai

1 like

Ik vind dat juist wel gaaf eigenlijk; “lekker belangrijk welk merk, dit werkt voor ons (of vinden we cool)”

1 like

Geef mij maar Sinn met de GSG9, werkelijk horloges die ook een functie en draagbaarheid hebben.

Groeten
Rutger

Wat is er dan mis met die G-shock of die Sub of die Breitling volhens jou?

Ik denk dat de meeste merken maar al te graag met deze eenheid in zee willen gaan, puur goud qua marketting. Dat logo op een beperkte serie horloges staat zo goed bij hun klanten, biedt hen geloofwaardigheid en verkoopt avontuur aan het grote publiek.

Sinn heeft inderdaad een langdurige, geloofwaardige band met de GSG opgebouwd.

B&R hadden ook een knap horloge met de Démineur voor de ontmijningsdienst.

1 like

Wist niet van het bestaan af van de Submariner variant. Variatie op de dial is toch best wel bijzonder.
Er zijn wel meer militair gerelateerde varianten maar meestal met een andere caseback.

Voor allemaal kan ik wel iets voelen bij zo n eenheid, maar die Ebel :man_facepalming:

Voor de vrouwelijke bazin op kantoor ofzo? Veels te elegant imho.

2 likes

Ieder jaar een nieuwe limited, soms met laag dan weer met een hoog budget en ze lijken ook nooit op elkaar . Deze club heeft wel wat weg van horlogeforum.nl

3 likes

Ze zijn ‘ the watch brigade’
@RLC

Wat mij tegenstaat is dat er kennelijk elk jaar een nieuw horloge wordt gepresenteerd met het logo van de GIGN. Kortom, een marketingtrucje van de horlogemerken. Sinn heeft speciaal een horloge ontworpen ten behoeve van de GSG9. In 1997 kwamen ze met de EZM1, gevolgd door de 2, 3 en 4. De originele eerste serie EZM’s, waarvan alleen de 3 nog in productie is. Deze horloges zijn functie boven vorm ontworpen met een duidelijk doel voor ogen. Tuurlijk is een Rolex met een logo leuk (voor de verzamelaar) maar zal een lid van de GIGN deze nooit dragen tijdens een inzet. G-shock natuurlijk wel maar die Ebel spant de kroon!!

Groeten
Rutger

Die Sub is gemaakt voor de club persoonsbeveiligers van de Franse president. Die kunnen dat horloges dus prima dagelijks dragen.

1 like

Ik herinner me dat Omega ook een aangepaste Planet Ocean had gemaakt voor leden, voormalige leden en ondersteunende eenheden (?) van de Britse SAS.

Dit was eerst niet bekend gemaakt of met veel tamtam rondgebazuind. Maar nu zie ik wel filmpje van Omega zelf

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DJ7Ox-bPjxnM&ved=2ahUKEwjIrdPp2-zoAhVP3qQKHU7wDqQQtwIwCnoECAkQAQ&usg=AOvVaw16eN8CsugnMcFMnepQHrMA

Zover ik kan vinden beveiligen zij niet, standaard, de Franse president. Wat ik wel kan vinden is dat de Rolex is gemaakt ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan van de GIGN en dat er 30 van zijn. Wellicht heb jij bronnen die anders vermelden.

Waar het mij meer om ging is dat Rolex niet de Submariner voor de GIGN ontwierp maar Sinn de EZM1 wel voor, en met, de GSG9. Rolex zet er een andere plaat in en boem de prijs gaat skyhigh. Meer marketing dan functioneel dus.

Groeten
Rutger

Euh, heb jij de moeite genomen om het artikel te lezen?

Het staat er namelijk in.

la PrĂ©sidence de la RĂ©publique (G.S.P.R.) créé par François Mitterrand en 1983 et dissous par Nicolas Sarkozy en 2007 Ă©tait composĂ© de 30 gendarmes d’élite tous issus du GIGN et de l’ E.P.I.G.N. (L’Escadron Parachutiste d’Intervention de la Gendarmerie Nationale).

Une sĂ©rie limitĂ©e de trente montres Rolex Submariner date (calibre 3135) a donc Ă©tĂ© Ă©laborĂ©e pour commĂ©morer l’histoire du G.S.P.R. et chaque membre de l’unitĂ© a pu acheter cette version exclusive qui demeure aujourd’hui une vraie raretĂ©.

La personnalisation comprend un fond de boite gravĂ© arborant le logo du GSPR et un sublime Ă©cusson de l’unitĂ©, rĂ©alisĂ© en or gris et peinture Ă©maillĂ©e par un orfĂšvre Suisse, magnifiquement placĂ© Ă  9h00 sur le cadran de la plongeuse.

Pour l’anecdote, c’est Olivine Prestige (magasin parisien spĂ©cialiste de la Rolex vintage) qui fut Ă  l’origine de cette Ă©dition limitĂ©e.

Dus voor de nu opgedoekte eenheid GSPR die instond voor de bescherming van de president, opgebouwd uit 30 leden van de GIGN en EPIGN.
Voor deze leden alleen.

De dial laat het logo zien van de groep securite presidence republique.
Dit zijn de persoonsbeveiligers van de Franse president.

Er is ook een sub voor het 40 jarig bestaan van de GIGN uitgebracht. Deze heeft volgens mij alleen een aangepaste caseback.

Uiteindelijk zijn er behoorlijk wat Britse eenheden horloges gemaakt. Onder andere

  • Rolex 16570 voor de SRR
  • Rolex 16610 voor de SRR
  • Rolex 216570 voor de SAS

Ook Omega heeft diverse Seamasters gemaakt voor de SAS, SBS en ondersteunende eenheid verbindingseenheid.

Ik heb een keer een Fransoos gezien tijdens een oefening / inzetje met een rolex
 :hugs::astonished:
Had niet de indruk dat het em ene ruk kon schelen. :vulcan_salute:

Hij zei wel " A merde non je pas ebel oid"

1 like

Wel tegen gekomen maar m’n Frans is ook weer niet vloeibaar. Blijkt, na vertaling, dat er dus een samengesteld beveiligingsclubje (met o.a. GIGN opgeleidde mensen) was, dat bij ontbinden een Rolex konden kopen.

De logo dial is dus één van 30 van bovenstaande clubje en die andere was ik inderdaad ook tegengekomen met alleen een gegraveerde caseback.

Overigens denk ik dat leden van speciale politie en defensie onderdelen tegenwoordig nooit voor een mechanisch horloge zullen kiezen, simpelweg omdat ze te kwetsbaar en onbetrouwbaar zijn. Allemaal publiciteitsstunts dus.

Groeten
Rutger

Het verschil tss bvb de sinn ezm2/rolex milsub/cwc rn diver en deze horloges is volgens mij dat de eerste echte issued horloges zijn en de horloges uit het artikel niet, van de rolex wordt zelfs vermeld dat ze hem konden kopen

Is inderdaad leuke marketing voor die merken maar die ebel gaat echt niet gedragen zijn tijdens operaties


1 like

Tuurlijk wel man.
Zit je ergens in zandbak en wil je iemand omkopen voor een biertje of n hapje. Heb je al je vluchtgeld/munten al verpatst. En dan wil je betalen met je Ebel.

O nee wacht je hebt gelijk. Geen Ebel.

1 like