Bladerend door fotoalbums kwam ik erachter dat ik al vroeg horloges droeg. Ik weet vrij zeker dat ik toen nog geen klok kon kijken, maar een horloge was duidelijk een onmisbaar accessoire:
Hier rockte ik al een pracht exemplaar, een duidelijk gevoel voor stijl, de oranje band matchende met mijn oranje trui. Helaas zal dit horloge ergens door de jaren heen wel zijn gesneuveld. Mijn horlogehonger is nooit gestild en het eerste, ‘serieuze’ horloge waar ik een leuke herinnering aan heb, is er eentje van Everlast. Deze had ik gewonnen door een puzzel in de Break-Out! op te lossen en als het goed is moet ik dat horloge nog wel ergens hebben liggen.
Nu vroeg ik me af, zat het horlogevirus er bij jullie ook al zo vroeg in? Wat was jullie eerste horloge?
Hier volgens mij een Gameboy horloge, daarna een ‘millenium watch’ die aftelde tot het jaar 2000 (helaas geen self-destruct functie), toen een Festina chrono modelletje in de 90s.
Als klein kind een Flikflak met dino’s als ik me niet vergis. Daarna een Condor met afstandsbediening tot groot verdriet van mijn docenten.
Later in de onderbouw van de middelbare een Swatch scuba irony met blauwe plaat.
Daarna weet ik het niet exact meer, wel altijd een horloge om gehad (ook als de batterij leeg was), vnl. modemerken. Toen ik begon met werken via de plakmerkenspecialist naar monsterwatches en HF.
Ja, kwam ook weer boven toen ik ging graven in mijn geheugen, was het bijna vergeten. Weet nog goed het eerste televisieuurtje op school nadat ik deze had, de juffrouw had geen idee waarom de TV zo gek deed. Hele klas dubbel, daarna duidelijk een verbod op gebruik in de klas gehad.
Ik kreeg mijn eerste horloge in 1971 voor mijn communie. Dat was traditie bij ons. Ik heb het helaas niet meer. Het is gesneuveld voor ik echte interesse kreeg. Het was een goudkleurige handopwinder met een goudkleurige wijzerplaat en een ovalen kast (!) met de grootste afstand tussen de 9 en de 3. Ik weet ook het merk niet meer, maar hij zal niet duur geweest zijn.
Ik denk dat het deze was.
Hij is zelfs een keer gejat uit m’n tas in het zwembad en daarna kreeg ik een andere Flik Flak, maar welke weet ik niet meer.
Zo’n flikflak heb ik ook ooit gehad, ik had een blauwe, m’n zusje een paars/rose.
Niet het eerste horloge, wel het eerste quartzhorloge dat ik van mijn ouders gekregen heb.
Mijn eerste was een handopwindertje, een echte Continental Gulfstream.
Meer een soort van nostalgie dat ik die nog heb liggen, want practisch alles aan dat horloge is versleten.
Dat was een klein, rechthoekig dameshorloge, met een donkerrode wijzerplaat en vergulde kast en band. Geen idee welk merk het was. Ik kreeg het van mijn oma toen ik naar de middelbare school ging. Een handwindertje, want quartz bestond misschien al wel, maar was nog niet gangbaar. Niet verliezen, hoor, zei mijn oma, toen ze het gaf. Maar ik verloor het toch. Daar was ze erg kwaad om. Ik denk er nog vaak aan.
Als jong kind had ik geen horloge. Je wist hoe lang je erover deed om naar school te lopen, en daar ging de bel als het tijd was om naar binnen te gaan. Als je naar de dokter of de tandarts moest, ging je ruim op tijd weg.
Voor de rest deed het er niet zo toe hoe laat het was.
Mijn eerste horloge, gekregen van mijn ouders begin jaren 70 schat ik. Zo blij dat ik 'm nog heb! Loopt enkel nog als ie op zijn kop ligt maar wie weet laat ik 'm opknappen. Wel een jongens horloge met zijn 32mm exclusief kroon. Handopwinder. Originele schakelband, alleen de sluiting is defect geraakt vroeger en verdwenen.
Wie kan het horloge dateren? Alvast dank!
Deze had ik nog voor de Everlast, van mijn zakgeld gekocht toen ik een jaar of 10 was. Ik weet nog dat het een Lorus was, maar ik Google search heeft me nog niet naar het daadwerkelijke horloge kunnen leiden.