Kan ik een Citizen Ecozilla hebben?

Beste forumleden,

Ik ben al een gehele tijd gecharmeerd geraakt door de Citizen Ecozilla, een paar maand geleden bijna eentje aangeschaft hier op HF.
Ik ben wat minder impulsief geworden de laatste tijd qua horloges kopen en ik heb een beetje één en ander opgezocht over dit kleinood maar nog niet al mijn vragen beantwoord gekregen. Daarom dit topic.

Vraag 1:
Titanium of SS-versie?
Het enige wat ik kan bedenken dat deze misschien wat top-heavy is in SS? Btw ik heb geen problemen met ‘zware’ horloges…

Vraag 2:
Kan ik 'm hebben?
Ik heb een 17.5cm pols en draag m’n quartz tuna zonder probleem. Iemand met ongeveer mijn polsomtrek en ervaringen met de zilla?

Vraag 3:
Blauw of zwarte wijzerplaat?
I’m a sucker for blue maar hoor het toch graag nog eens van jullie.

Vraag 4:
Draagt deze een beetje lekker? Ik ben geen fan van rubber. Mogelijkheden???
Ik zie zilla’s met hidden lugs zoals bij de tuna en zilla’s met lugs, educate me plz.

Kan je makkelijk hebben, ik heb ook een pols van17,5 cm. en de Ecozilla past mij prima.
Ik zou alleen de adapters van Suppa erbij kopen, aanschroefbare lugs, dan kan je ook wat rommelen met bandjes…

groetjes Lenno

P.S. ik had de titanium versie en die is wel wat lichter

1 like

Suppa adapters maken de lug2lug gigantisch en dat zou niet goed staan op een 17.5cm pols. Ik heb een Ecozilla gehad met Walt’s adapters en daardoor is de lug2lug beperkt tot de diameter van de kast. (48mm). Daarnaast lopen de banden netjes aan tot de kast en heb je dus geen opening tussen je band en de kast.
De stalen versie is erg zwaar. Zeker wanneer je er een stalen band aan hangt. Ik zou de titanium versie sterk aanraden. Erg gaaf horloge overigens. Alleen door het (gebrek aan) draagcomfort heb ik hem verkocht.

3 likes

Ik heb 18cm polsen en draag een Ecozilla met stalenband. Door het ontbreken van lugs, draag dat heerlijke monster best klein. Ik denk dat je die best kunt hebben hoor.

1 like

Heb hetzelfde, heb er 1 met de Suppa lugs en stalen band… draagt groot op mijn niet al te grote polsen. Het is gewoon een geweldige klok echter qua draagcomfort 1 die je niet elke dag omhebt…

1 like

Ik heb de stalen gehad op rubber
Op 17,5 pols was dat prima te doen, ook qua gewicht maar het is wel een dikke klok, dus een overhemd gaat er iha niet overheen meer
Voor mij is 50 cm lug lug wel zo,n beetje het max, met gebogen lugs iets meer
De rubber band kan er simpel af als je de schroefjes los maakt (zo gaan de adapters er ook op)
De suppa adapters zou het voor mij echt te groot maken. Als er adapters zijn die kleiner zijn dan zou ik dat doen
Daarnaast kan een goede bandenmaker ook wel een band maken die net als de rubber band geïntegreerd in de kast zit, en dan wordt ie niet groter in lug lug
Zeker op een metalen band zou ik voor titanium gaan, anders maakt het niet zo uit.
Titanium is wel wat moeilijker te krijgen.
Ik zou niet voor de opvolger van de ecozilla gaan, die is nog groter en mi echt te groot en lomp
Succes!

1 like

Whow,pics please :wink:

je hebt nu een seiko om he? dat weet je? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hier kun je goed zien dat de ecozilla op rubber eigenlijk lugloos is en dat de rubberban naar beneden gericht aan de kast zitten. En dat is de enige reden dat het met mijn pols wel kon.
T is dat ik toen nog geen bandjes maakte, want anders had ik zeker geprobeerd om met de rubberband als mal een leren band voor m te maken.

[URL=http://s1360.photobucket.com/user/Gnik51/media/verkocht%20of%20geruild/image_zpsb2c3e8e3.jpg.html][/URL]

[URL=http://s1360.photobucket.com/user/Gnik51/media/verkocht%20of%20geruild/image_zps4629f6d2.jpg.html][/URL]

En heel erg zoeken in photobucket naar een wristshot
[URL=http://s1360.photobucket.com/user/Gnik51/media/verkocht%20of%20geruild/ee7c495ba79a78ddfbc61044c9fac114_zps80a374d6.jpg.html][/URL]

En over die maximale lug to lug afstand
Referentie voor mij zijn de magrettes cushion cases oa van de Regattare en de Moana Pacific pro
Die hebben een beetje gebogen lugs, met een breedte van het totaal van 52 mm en de afstand en van lugpin naar lugpin van iets van 49 mm, met iets naar beneden gebogen lugs
[URL=http://s1360.photobucket.com/user/Gnik51/media/horloges%20verzekering/86934C3D-CDDA-4106-9C85-BCC985D5627E_zpsibymbfyo.jpg.html][/URL]

[URL=http://s1360.photobucket.com/user/Gnik51/media/horloges%20verzekering/F8FAD460-2B8B-4F65-B2D8-2EA55EC03885_zpspj2vctat.jpg.html][/URL]

[URL=http://s1360.photobucket.com/user/Gnik51/media/7521F4F1-A66F-4098-93A0-23A2FD40D753_zps6cw7p7rc.jpg.html][/URL]

En dat vind ik echt het maximum. Ik heb een vrj platte pols, dat is ook bepalend.
Is toch een beetje wennen en uitproberen.
Dat is het leuke van HF, als je ze tweedehands koopt, dan kun je ze meestal zonder veel verlies ook wel weer kwijt zonder veel verlies. En dat geldt zeker voor een ecozilla (die je overigens niet zo vask meer langs ziet komen op het verkoop deel).
Succes met zoeken!

1 like

Hier nog een foto met de suppa lugs

[URL=http://s242.photobucket.com/user/lennootje/media/P1010840.jpg.html][/URL]

groetjes Lenno

1 like

Mijn eco-zilla past prima om mijn 18cm pols. Het is de titanium versie, dus redelijk licht. Of de stalen versie zwaar draagt is mij niet bekend.

Ik zou alleen de minuten wijzer meer oranje willen hebben, zoals op velen eco zila’s te zien is.

2 likes

Toffe band :+1:

Met suppa en staal :wink:

2 likes

Om een pols van…?

17 cm

1 like

Ja, I know. En dan? :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 like

Alvast bedankt iedereen voor het antwoord :thumbsup:
Alweer iets bijgeleerd over die adapters, ik ken dat alleen van de G-shock, wist niet dat de Zilla’s dit ook hadden.
Ik ben er nog niet helemaal uit, maar de zilla maakt nog steeds iets los bij mij, ondanks het feit dat ik mezelf een tijdje geleden beloofd had om in de categorie - 40mm diameter te gaan shoppen.
Ik neig nu het meest naar een titanium versie daar ik nog nooit titanium in het verzamelinkje heb gehad. Alhoewel ik de ss ook niet afschrijf, al een zgan exemplaar aangeboden gekregen. Nog maar even over slapen met die volle maan hier. :full_moon_with_face:

Ik heb laatst de Titanium/rubber versie gepast.
Een kennis van mij, een ex-marinier uit beton gegoten had hem om.
Bij hem staat ie super maar bij mij met een pols van 17,5 cm vond
ik het geen gezicht.
Wat een enorme bom van een klok!
Jammer want ik vind de klok op zich ook erg gaaf.
De Zilla is voor mij helaas een no go :cry:

Grt.

Hier de blauwe lumen goed te zien
Ik draag hem op een 18 cm pols,gaat prima
Houd er inderdaad rekening mee dat de stalen top zwaar is en zeker bij warme dagen en zweten graag naar beneden duikelt.
Krijg er wel veel reacties op om me heen,meestal goeie

Waahaa!
Ik had m nooit weg moeten doen! Boehoe! :cry:

1 like