Die is heeft indd Diashield volgens mij.
Lijkt me een soort harden, dus oppervlak is harder dan regulier titanium.
Hoe heten die doekjes, polijstspul? Cape cod… Kun je proberen, next best is slijpen & polijsten maar dat wordt met dit model wel professioneel werk - los van wat dat met het diashield verhaal doet.
Ik heb via Chrono24 een mooie Grand Seiko gekocht waarvan de stalen band nog op maat gemaakt moet worden. Daar ben ik helaas niet handig genoeg voor. Is er iemand die mij daarbij (tegen vergoeding) kan helpen, liefst in de buurt van Veldhoven. De lokale juwelier vertrouw ik dat liever niet toe.
Ja, want na mijn weten kan Seiko er ook niks aan doen. Wanneer je diashield gaat oppoetsen, krijg je een rare doffe veeg! Volgensmij brengen ze diashield ook op plaatselijk aan. Je kan altijd informeren hè… ik hoop dat ik er naast zit voor je
Er wordt gesproken over een coating bij Seiko. Dus polijsten, dan een coating. Die kras zit wellicht in de coating, waardoor je bij polijsten meer coating weghaalt. Die coating is hard, maar tast wel de uitstraling aan. Om overal vanaf te zijn, moet je de complete coating eraf halen.
Ik heb eens geĂŻnformeerd omdat ik een Shogun compleet wilde laten herstellen. Enige optie was een nieuwe kast gebruiken.
Oude duiker met wratten. Kijk eens hier. Schuurpapier op rechte kant kan ook, zou eerst proberen met 800 grit ( op foto lijkt het geborsteld) - zoniet opwerken met steeds fijner papier en daarna polijstpasra
God nee. Please don’t.
Edit - bekomen van de schrik: je begint met een milde polijstpasta. Ik sta te kijken wat een polijstmiddel voor autolak op een RVS kast doet. Als dat niets doet, dán stap je over naar iets van een schuurpapier, maar dan begin je zo fijn mogelijk.
Vanaf 800 moet je nog minstens 5 stappen fijner schuren om in de buurt van hoogglans te kunnen komen.
Als je je hoogglans gepolijste facet kwijt wil, prima optie.
Ik ben sceptisch. Zoals ik al zei, ik heb er niets (diepgaans) over gevonden maar ik geloof niet direct in een coating, in de zin van een aangebrachte, afzonderlijke laag Ăłp het metaal -als een lak- wat harder zou zijn dan het metaal zelf. Het kan iets zijn als anodiseren van aluminium, dat kan het oppervlak van aluminium ook harder maken, maar dat is een aanpassing van de oppervlakte structuur van het metaal zelf en geen coating.
Zoiets verwacht ik bij diashield, en ik verwacht dat dat voorafgaande aan bewerking (polijsten/slijpen) gebeurt. Maar het is allemaal gokken, ik weet dus niets, dus zou het graag concreet eens horen
Precies… ik heb jaren lang in de galvanotechniek gewerkt en dit soort harde dingen polijsten moet je kennis van zaken hebben, polijsten is versmeren van metaal dus hoe harder het materiaal hoe moeilijker het wordt als dit niet goed gebeurt kan het resultaat zijn dat als je door de zgn coating bent op een bepaalde plaats dat je kuilen gaat maken in het materiaal