Oke, ditmaal geen ellenlange verhalen over life events en andere “inspiratie”. Neen, lekker kort: ik zag een paar weken geleden in het “online aanbieding gezien”-topic hoe goedkoop de Seagull 1963 tegenwoordig is geworden. Toch maar eens op Alixpress gaan kijken toen. En ja hoor, zat aanbieders voor rond de 120€!
Vandaag viel de mijne in de bus. Geen invoerkosten, noppes. OH MY GOSH DONT YOU KNOW HOW UNETHICAL THAT IS!
Ahem, ik geef Caesar wat hem toekomt, maar dan moet hij wel zelf aankloppen.
Precies de versie die ik wilde: 38 mm, met de “schone” Zichtbodem (je wilt dat kolomwiel immers bewonderen zonder door die lelijke rode tekst te moeten turen!) en met acrylglas. Dat kostte me wel een paar euro meer (!) dan saffier, maar het zij zo. Zoals men zegt, het ziet er wel mooi “warm” uit!
O en dit horloge is voor mij een primeur: mijn eerste “terugkoop”. Nu ben ik écht volwassen als horlogefan
En enige officiële re-isues waren van Seagull zelf, maar die waren duur. De Seagulls die je overal (insta, HF, Facebook) ziet zijn een soort hommages en komen dichter bij het originele design van 1963.
Maar je ziet dat Seagull’s eigen reissue identiek is aan wat nu nog wordt verkocht (of andersom ). Het origineel wordt het meest benaderd door HkEd. Heeft o.a. een ander logo en rechthoekige indexen.
Waar ik een beetje mee zit is de kleur van de dial van de mijne. Die is goudbruinachtig, terwijl de jouwe echt crème/beige is, zie ik dat goed?
Die had ik eigenlijk liever, heb hem als fiffer gehad.
Ik zou niet teveel waarde aan beide foto’s hechten qua witbalans. Meeste camera’s staan op automaat. Daarbij schiet menig lid hier met J-peg fotobestand, dan wordt de witbalans meteen in de foto ingebakken.
Wil je echte zuivere foto’s maken, dan moet je de grijskaart erbij pakken en vanuit daar, de foto’s maken.
Dan kan je met nabewerking de witbalans correct krijgen.
Dus het is heel goed mogelijk dat beide horloges gewoon dezelfde kleur hebben als je ze naast elkaar legt.
Dus de foto’s zouden heel makkelijk een vertekend beeld kunnen geven.