NA: Bulova Accutron Spaceview NOS

Het bekende stemvork uurwerk van Bulova is hier wel bekend. Maar wie het nog niet kent hierbij een kleine uitleg.

In plaats van balans en spiraalveer wordt gebruik gemaakt van een stemvork.
Deze stemvork wordt d.m.v. 2 spoeltjes op trilling gebracht.
De stemvork heeft een geijkte frequentie van 360 Hz.
Via 1 tong van de vork wordt deze trilling d.m.v. een minuscuul robijntje(index jewel)
overgebracht op een palrad(index wheel) wat gaat draaien.
Deze rotatie wordt overgebracht op de rest van het mechanische uurwerk.
Een mooi detail is dat de secondewijzer niet schokt maar loopt met een snelheid
die continu is en het horloge niet tikt maar zoemt (hummen).
Deze vervlogen technologie wordt niet meer toegepast

Afijn, toen ik zo’n horloge een aantal jaren geleden voor het eerst zag, wilde ik er graag ook ééntje hebben.
Leuke techniek in een vintage jasje, wat wil je nog meer. En als elektro ingenieur moet je eigenlijk zo’n horloge in je bezit hebben :grinning:

Na enig speurwerk kwam ik er eentje tegen op MP helaas geen spaceview (degene zonder wijzerplaat met mooi uitzicht op het mechaniek.) maar wel een zeer aantrekkelijk model. Degene waarvan ik hem kocht wist niet of hij het nog goed deed. Maar daar was de prijs ook naar. Dit horloge heb ik opgestuurd naar Gerrit de Accutron specialist.
Deze heeft het horloge helemaal gereviseerd. Ik kreeg een zo als nieuw horloge terug.
Hierbij wat foto’s van de revisie. Met elke keer mooie update foto’s via whatsapp.

Dit horloge heb ik met trots gedragen. Echt een erg mooi horloge…maar. Toch weer die maar. Het was geen Accutron Spaceview. Die wilde ik toch wel heel erg graag. Dus toen toch maar deze mooie Accutron verkocht aan een medeforummer.

Na vaak weer hier en MP in de gaten te houden weer verschillende Accutron Spaceview modellen langs zien komen. Maar vaak toch wel afgeleefd.
Totdat ik vorige week weer eens op de website van Gerrit keek. [www.accutron.nl ]
En daar stond ze dan een Accutron Spaceview NOS.
Wauw wat een ongelofelijk mooi horloge, zonder een krasje deukje. Een lunette met om de rand van het plexiglas een mooi geborstelde ring. Een uitvoering die je eigenlijk bijna nooit tegenkomt. Toch maar Gerrit een Whatsapp getuurd dat ik erg geïnteresseerd was in het horloge en de deal was snel gesloten. Gisteren kwam het zeer goed ingepakte horloge binnen. Wat een bjoetie :+1:
Het lijkt wel een Seiko GS in het echt zijn deze ook veel mooier dan op een foto. Maar hierbij wat foto’s. Ik ben er heel blij mee.

55 likes

Gaaf!!! Geniet ervan met volle teugen en in goede gezondheid!

1 like

Het is en blijft een leuke en bijzondere verschijning. Ik kan me voorstellen dat dit model bleef lonken. Heel veel plezier ermee.

1 like

Cool!
Blijft toch wel een van de meest interessante vormen van een uurwerk :smiley:
Heerlijk dat getril, blijf toch altijd weer hangen bij de kraampjes bij de rikketik waar ze ze hebben liggen :grin:
En inderdaad gaaf dat je de techniek bij de Spaceview gewoon kunt zien zitten.
Maakt het direct ook wel weer een hate it or love it ontwerp, maar gelukkig zit jij bij de laatste categorie :wink:
Veel plezier ermee!

2 likes

Ja idd. Je vindt ze mooi of lelijk. Maar zelfs mijn vrouw die niks om horloges geeft vindt het een cool ding. Zoals zij het dat zegt met die tonnetjes en draadjes :grinning:

1 like

Wat een horlogevondst zeg! Geniet ervan!

1 like

Prachtig horloge! :+1: En die Gerrit is een topgozert en autoriteit op accutron gebied. Zeer goed adres ook voor de service aan deze klokjes.

Heel veel plezier ermee!:slightly_smiling_face:

3 likes

Bedenk me nu net dat dit >

En dit>

Dezelfde is :smile:(geloof ik)
Inderdaad een kerel waar je vertrouwen in kunt hebben op dit gebied :ok_hand:

1 like

Dat is hij zeker. Zeer schappelijke kerel. Zo was bij dat eerste horloge ook het glaasje niet 100%. Er zat een breukje in het glas. Maar hij had nog glaasjes liggen en heeft deze toen ook kostenloos vervangen.

1 like

Nog twee foto’s dan zoals deze te koop stond op Gerrits website

8 likes

Prachtige klok!

1 like

Oh man, what a beauty. Had je mij niet in kunnen seinen, dan was ik je voor geweest…

1 like

Als ik er weer één tegen kom zal ik dat doen :grinning::+1:

Schitterend, zowel techniek als horloge.
Dit is er een om te koesteren.
Geniet er van.

1 like

Wow, echt geweldig en heel begrijpelijk dat je er blij mee bent! Van harte gefeliciteerd en heel veel draagplezier gewenst!:smiley::+1:

1 like

Echt een heel mooi exemplaar.

1 like

Deze is echt prachtig. Heb zelf een ander Spaceview model (uit 1968). Als ik hem draag ben ik me constant bewust van de historie en het technische vernuft wat ik om mijn pols heb. Let alone dat het om een zoemend stukje techniek gaat dat al 50 jaar zijn werk doet.
Mooi toch…

Heel veel draagplezier!

1 like

Super mooi horloge en gerrit is inderdaad een topper op het gebied van Bulova (en alles wat met stemvork te maken heeft)
Heb zelf ook al een paar pracht exemplaren gekocht.
Ook de big chapter hieronder…

9 likes

Post jouw spaceview hier ook eens. Vind het eigenlijk wel leuk als meer mensen hun spaceview hier laten zien.

Dat is zeer zeker een super mooi model met die brede chapterring en mooie wijzers.
Ik moet er nog een mooi origineel period doosje bijzoeken.