Tijdens de laatste Baselworld zag ik online nieuwe modellen van Alpina waar erg weinig aandacht aan geschonken werd, de Alpina Startimer Pilot Heritage GMT.
Er was geen verdere info te vinden over de release dates van deze serie.
Vorige week kwam @daffie met een topic over deze nieuwe Alpina serie met daarin links naar een gearpatrol pagina en plaatjes van Gnomon. Meteen maar even gekeken en, ja hoor, kort daarna besteld 
Gisteren kwam het horloge binnen. Deze had ik, ook al zou deze serie een Gnomon exclusive zijn, besteld via Chrono24 bij onze oosterburen.
Het horloge kwan in een keurige Alpina doos met daarin de standaard zaken. Als extraatje zat er bij de doos een Alpina notitieboekje.
Uitgepakt en blij 
Het horloge heeft een seventies vibe en lijkt veel op een Alpina horloge uit die tijd, de Alpina Dispomatic.
Dit is echter een alarm horloge en niet een GMT.
De info:
Model: Alpina Startimer Pilot Heritage GMT
Modelnummer: AL-555N4H6
Kleur: Glacier Blue
Uurwerk: Alpina AL-550
Maten: 42mm x 45mm x12mm
Glas: Domed saffier, dubbele AR
WR: 50m
Lugbreedte: 23mm
Ik heb altijd al een zwak gehad voor de Omega Memomatic en dan vooral voor het design met de roterende disc. Vandaar dan ook meteen mijn interesse voor deze Alpina GMT.
De dial vind ik erg geslaagd met de gekozen kleurstelling, de disc en de uurmarkeringen. De datumvenster heeft een ingebouwde vergrootglaasje.
Het uurwerk is gebaseerd op een Sellita SW-200 maar heeft een door Alpina toegevoegde GMT module.
Deze GMT is een van de weinigen die werkt zoals IMO een echte GMT zou moeten werken, zoals b.v. de Rolex GMT Master II.
Hierbij is de hoofd uurwijzer de GMT wijzer. Voor de Alpina betekent dit dat de disc de thuis tijd aangeeft en de hoofdwijzer de lokale tijd.
Als je dus naar een andere tijdzone gaat dan kun je de hoofdwijzer d.m.v. de kroon op 4 met hele uur stappen wijzigen naar het lokale uur. Hierbij blijft de minuten wijzer en de datum ongewijzigd. Ook een voordeel is dat je de lokale tijd kunt zien door gewoon de wijzers te bekijken zoals op een normale 3 hander 
Met de buitenring, te draaien door de schroefkroon op 2, kan een extra tijdzone ingesteld worden.
Pros:
- Geslaagd seventies ontwerp
- Domed glaasje
- Echte GMT
- Disc
Cons:
- Lugbreedte van 23 mm. Gelukkig ben ik niet echt een bandenswapper.
Verdere foto’s
En nog eentje van Gnomon






Het is altijd maar afwachten hoe zo’n mooie klok irl tot uiting komt. En zoals je zegt de 70s vibe is zeer goed gedaan.
Mischien wel het mooiste en best geslaagde onderdeel van dit model wat mij betreft.


