een uurwerk dat sneeuw veroorzaakt op het afregelmachientje doordat er een te grote krachtpakketjesafgave is vanuit de veer. De krachtpakketjes die de balans bereiken zijn te groot bij wijze van spreken
Je ziet het op mijn foto links bij het begin van het schermpje: het uurwerk geeft sneeuw op het machientje en bij de “rate” rechtsboven zie je 36000 staan, terwijl dit uurwerk op 18000 schommelingen per uur werkt. Dus hij gaf veel te veel kracht af.
Edit: sneeuw op het afregelapparaatje kan door nog tal van andere dingen veroorzaakt worden, prellen is slechts 1 oorzaak ervan en meestal geeft prellen geen sneeuw maar een heel strak naar boven lopende lijn op het afregelmachientje. Alleen was hier de krachtafgave zo hoog dat het sneeuw werd op het machientje
Klopt, er mag niet meer op internet / naar fysieke winkels gekeken worden, alleen nog rommelmarkt horloges en de 3 resterende droomhorloges op een dag.
Prachtig resultaat! En wat een ontzettend mooi horloge. Wel een beetje huiveren met volgens mij een flinke hoeveelheid radiumverf op de wijzers, maar ik kan me vergissen…
Bij het dragen van een horloge dat geheel intact is en geen overdreven hoeveelheid radiumverf bevat niet echt maar het openen van horloges met radiumverf brengt aanzienlijke gezondheidsrisicos met zich mee tenzij je echt weet waar je mee bezig bent en veel voorzorgsmaatregelen neemt. Inademen van zelfs maar een kleine hoeveelheid geeft al een aanzienlijke inwendige radiologische besmetting!
Bedankt weer voor je mooie verslag Sarah, top resultaat ook.
Ben wel eens benieuwd om de pivots te zien die je opnieuw hebt moeten ronden. Dat is nou niet iets dat ik standaard in mijn inspectie op neem.
(Gelukkig prelt het bij mij ook niet snel).