NA: Rado Jetliner duo

Vandaag stond er weer een erg leuke en gezellige knutseldag op het programma met @TKH en @Jenneke. Tim en ik hadden het idee opgevat om allebei een rado jetliner te doen. De jetliners die we hadden waren hoe zal ik het zeggen, bagger omschrijft het nog het beste. Vies, vuil, smerig, niet werkend en vooral ik wist zonder ze open te doen dat er wisselstukken nodig zouden zijn. Dit zijn ze:

degene die ik ga doen is deze

Hij loopt niet, de datum verspringt niet, het glas is gebarsten en er zitten brokken in: opwindrondsel mankeert een tand, 2 afgebroken schroeven, een ontbrekende datum pal en datum veer en nog wel een en ander


alles in de pot

Tijdens het kuisen de benodigde wisselstukken opgesnord en de kast een beetje gepoetst en een nieuw glas gestoken

Dan gaan we monteren, we beginnen met de veer en de incablocs en dekplaten


gevolgd door het raderwerk







We gaan verder met de voorkant en toen waren we denk ik heel gezellig aan het babbelen want ik heb maar 1 foto van toen het opwindwerk er terug in stak

Balans monteren en tussentijdse timing




nu zetten we de automaatmodule er op en dan plaatsen we de wijzerplaat en wijzers



Nu kan het geheel de kast in en plaatsen we de rotor




Bandje erop en het eindresultaat






Dan kijken we ook nog even naar de eindtiming



en eindigen doen we met wat prentjes om de pols. Ook Tim was klaar met zijn jetliner, dus een duo-pols-jetliner-foto is meer dan op zijn plaats

deze is die van Tim om de pols, bandje is ondertussen nog geswapt

en dit is de onze




Coole horloges en leuk om met 2 aan dezelfde te werken, simultaan werken of zoiets :wink:

het was een super leuke knutseldag, we hebben er van genoten en tot een volgende keer, we kijken er al weer naar uit :slight_smile:

!Rado we love rado!

That’s all folks, tot een volgende keer maar weer

54 likes

Prachtig eindresultaat weer! Dank voor het delen :+1:

1 like

Uhm ja het was even wat werk, ook die van mij had 2 gebroken schroeven, maar die bleken wat lastiger te verwijderen, dus de brug van de automaatmodule gewisseld. Ook miste er een clickwieltje wat tandjes. Verder vooral veel vuil en ik ben een beetje vergeten om foto’s te maken :rofl:









21 likes

Was de originele band niet meer goed?

1 like

Nou de band was niet origineel, hij sloot ook niet echt mooi aan op de kast en had wat corrosieplekken.

1 like

Wel jammer dan. Maar nu ook een geslaagde combinatie.

1 like

Wat heeft Jenneke dan gedaan? Geen Rado begrijp ik?

2 likes

Een leuke gruen :slight_smile:

3 likes

Ik had het kunnen weten :grin:

2 likes

Dat had ik nou niet verwacht! :joy:

3 likes

Oeps vergeten:



10 likes

Wauw! Petje af!

3 likes

Mooie resultaten, nu de Gruen van @Jenneke nog :grin:

3 likes

Daar sluit ik me bij aan :+1:

1 like

Prachtig resultaat mensen ! :ok_hand:

2 likes

:sweat_smile: ja, mijn Gruen had ook wat probleempjes, veel oude olie en een pietsje roest. Ze heeft een gebroken tap op het ankerrad. En 2 ontbrekende kastschroeven.

De ontbrekende wijzerplaat schroef had ik wel en een tiretteveer ook. De rest moet ik naar zoeken. :sweat_smile:

Dus ze zit niet volledig in elkaar, sfeerplaatje:

Als iemand nog een gruen 885 of FHF 324 uurwerk heeft rondslingeren? :rofl:

Morgen deel ik een verslagje van een andere Gruen die wel in elkaar zit. :face_with_hand_over_mouth:

11 likes

Van welk bouwjaar is deze?

1 like

De Gruen octagon wristlet is van ca 1925. Oudje dus die bijna de 100 aantikt.

7 likes

Top, mooie Rado’s dit moet geweldig zijn zo samen werken!

2 likes

Zo leuk om te volgen! Coole horloges :+1:

2 likes