NA: Seiko Black Alpinist

Hier is hij dan, mijn eerste NA post een week na mezelf voor te stellen op het forum :joy: Al vanaf het begin dat ik naar “serieuze” horloges aan het kijken was had ik een oogje op de Seiko Alpinists, met name de welbekende goud met groene wijzerplaat, de SARB017. Na toch besloten te hebben dat deze qua kleurstelling iets te heftig was om mee te beginnen ben ik overgegaan op de koop van een SARB035. Enkele tijd later kwam daar de nieuwe editie van de Alpinist, mét een zwarte wijzerplaat en wat vond ik die gaaf zeg! Echter had ik ondertussen dus al een SARB035 en ook een Monster gekocht en daarnaast was de retail prijs van die black Alpinist toch wat aan de hoge kant. Dus de koop op dat moment maar even uitgesteld.
De SARB035 heb ik ongeveer anderhalf jaar gedragen, maar de witte wijzerplaat kon toch niet helemaal aan mij groeien zoals ik gehoopt had. Toen stuitte ik op de advertentie van @GiveMeYourDough, een zwarte alpinist, nieuw in de stickers. Dit kon ik niet laten gaan en het besluit was al snel gemaakt dat de SARB035 het nest binnenkort moet gaan verlaten en de alpinist ervoor in de plaats moest komen.

Zo gezegd zo gedaan, maandag het pakketje op kunnen halen bij het postkantoor :grin: Nu 3 dagen om de pols gehad en wat een prachthorloge zeg!


ik vind de dial echt super vet, ook het kompas ziet er geslaagd uit wat mij betreft. Enige minpuntje is dat deze soms “offcenter” raakt, waarschijnlijk door bewegingen van mijn pols/kleding die de kompas kroon aanraakt etc. Niet heel storend, dat is een beetje mijn OCD die dan in kickt. Verder vind ik de kathedraal handen echt prachtig in het echt. Ze zien er super strak uit en het klassieke element komt mooi naar voren.

De band zit ook heel fijn en ziet er premium uit, je kunt merken dat dit echt wel een stapje omhoog is van een SARB035.

Enige minpuntje van de band vind ik de clasp, die is, net zoals bij de SARB, niet heel strak op de band. Je kijkt hier best een grote gleuf in en daarnaast voelt het niet heel soepel. Hier valt denk ik nog wel wat te halen.

Al met al ben ik er super blij mee en denk ik dat mijn zoektocht voor nu wel weer even verzadigd is!

55 likes

Mooi! Geniet ervan!

1 like

Hele mooie NA :+1:t2: gefeliciteerd!

1 like

Prachtige klok! Daar ga je veel plezier aan beleven

1 like

Inderdaad toffe plaat. Ik heb hem ook kort gedragen, mooie klok. Viel mij net iets te klein. De compaskroon loopt inderdaad net iets te soepel en de loep had van mij achterwege mogen blijven

Mooie aanwinst, gefeliciteerd :smiley:

1 like

Gaaf model! :+1: Congrats en veel plezier ermee!

1 like

Mooi man. Hij staat je goed! Die kompasring is geloof ik een producteigenschap van Seiko, heb het zelf ook gehad bij een chronograaf. Maar goed, het mag de pret niet drukken.
Veel plezier ermee!

2 likes

Fijn :+1: dat geeft rust !

1 like

Gefeliciteerd met je NA, mooi ding. Goede maat op je pols en een heel karakteristiek horloge in zijn betrekkelijke eenvoud.

Zoals je al aangeeft is de kompasring zeer losjes te verstellen en samen met de datumpukkel maakt dat ik me er niet overheen kan zetten. Ligt aan mij en niet aan het horloge want is zoals je terecht opmerkt een heel mooi ding en zeker waar naar zijn geld.

1 like

Die compasring waggelt echt als je ‘m verdraaid,deze amateuristische aandrijving staat in schril contrast tov de verdere luxe feeling van het horloge.
Weet iemand trouwens hoe je deze ring dient te gebruiken?

2 likes

Mooi horloge!
Aantrekkelijk, maar heb nog niet doorgezet…
Gefeliciteerd!

1 like

Hoi je horloge vlak, richt de uurwijzer naar de zon. Halverwege tussen je uurwijzer en 12 uur is het zuiden.

Tijdens zomertijd een uur aftrekken van de huidige tijd.

afbeelding

7 likes

Thanks :+1:t2:

1 like

Mooie na :ok_hand: :ok_hand: gefeliciteerd

1 like

Echt een mooie aanwinst, veel draagplezier gewenst.

1 like

In zwart mag hij er zeker ook wezen :+1:

1 like

Gefeliciteerd!

1 like

Dankjewel!

1 like

Bedankt! Hij zit inderdaad echt perfect om de pols, denk dat ik mijn ideale maat heb gevonden wel. Die datumcyclops is inderdaad een kwestie van smaak, ik vind het toch wel wat hebben.