NA: Speedmasters in de collectie

Speedmasters in de collectie
Het lijkt misschien een beetje dubbelop, maar met de toevoeging van de Speedmaster Professional heb ik nu dus twee Speedy’s in de collectie. De Reduced heb ik vorig jaar gekocht als trouwhorloge, en gaat om die reden ook nooit meer weg. Dus de Reduced inruilen voor de Professional was geen optie. Dus dan maar samen in de collectie! Ik heb de Speedy afgelopen vrijdag binnen gekregen van een grijze-dealer nog helemaal nieuw in de stickers, wat toch altijd wel een feestje is. :partying_face:

Heel verschillend
Van een afstandje zijn de twee Speedy’s best aan elkaar gewaagd, maar bekeken in detail staan ze mijlenver van elkaar vandaan. Ik heb net ook al een presentatie gegeven aan mijn vrouw over de verschillen tussen de twee horloges; :face_with_monocle:
de plaatsing van de sub-dials, dot over 90, het ‘piggyback’ uurwerk van de Reduced, handwinder vs. automaat, step-dial, etc. Ik zal het jullie daarom maar besparen.


Neil Armstrong examining a rock sample, wearing his Speedmaster on a JB Champion bracelet — Image: NASA

NASA :rocket:
Wat me vooral zo aanpreekt aan de Speedmaster is de hele heritage, en dan natuurlijk vooral het NASA verhaal er omheen. Vooral dat soort oude foto’s waarbij je astronauten ziet die de Speedy dragen vind ik helemaal fantastisch. Het idee dat ik nu eigenlijk hetzelfde horloge draag als de helden die 54 jaar geleden naar de maan gingen vind ik stiekem wel heel tof. Plus dat het ook wel heel praktisch is om dit horloge te hebben voor mocht ik zelf nog eens naar de maan gaan. :wink:


Die in dat witte pak ben ik sinds vrijdag

Grappig genoeg lijkt de bracelet van de Speedy Reduced best wel op de nieuwe band van de Professional. Nu draag ik de Reduced sinds kort op een leren bandje wat erg goed bevalt. Ongetwijfeld ga ik dat ook nog wel ga doen bij de Prof. Als er mensen tips hebben hoor ik het graag. :smiley:


Let op, dit is dus de Reduced

Het eerste wat me wel opviel toen ik de Prof op m’n pols legde hoe groot hij eigenlijk is… in vergelijking met de Reduced. Dat is toch even wennen! Op zich logisch natuurlijk, het scheelt ca. 3mm. :pinching_hand: De Reduced zou 39mm zijn tegenover 42 van de Professional. Maar de forse taper op de band maakt veel goed. Dat maakt het horloge alsnog goed draagbaar.

Speedy limiteds
Om verder te gaan waarom ik dit horloge heb gekocht… De Moonwatch zat al langer in mijn hoofd. Maar eigenlijk heb ik heel lang zitten wachten op een gave nieuwe LE of SE van de Speedmaster. Je zou denken, er is altijd wel een reden voor een nieuwe limited Speedmaster, maar helaas lijkt Omega daar echt mee te zijn gestopt. Een limited die ik bijvoorbeeld erg gaaf vind ik de Speedy Tuesday 1 van Fratello, ”Tribute to Alaska Project III” uit 2017. Ik heb dan ook lang uitgekeken naar een ST3 waar voorzichtig weleens naar gehint is, maar die plannen lijken nu voorgoed in de ijskast te zitten. Ik kan hem natuurlijk ook wel pre-owned kopen, maar onderdeel zijn van de hele hype rond de release vind ik een groot gedeelte van het plezier van de hobby. :smile:

Sapphire vs. Hesliate
Zoals je het op de foto wellicht al hebt gezien, heb ik bij de Professional gekozen voor de ‘Sapphire’ variant. Bewust omdat de Reduced ook al het “Hesalite” plexiglas heeft, plus dat ik het wel heel tof vind om het 3861 uurwerk te kunnen zien. Dat heeft toch iets speciaals. Maar ik moet toegeven dat het hesalite op m’n Reduced het horloge wel een hele mooie uitstraling geeft. Dat effect krijg je nooit voor elkaar met saffier. Ondanks dat het wel een mooi bol saffieren glaasje is. :tophat:

De Reduced is natuurlijk geen “Moonwatch” en is in de jaren 90 in de markt gezet als goedkoper alternatief voor de “Professional”, maar vlak het horloge niet uit, want het is ook echt wel een heel mooi en praktisch horloge met het automatische uurwerk.

Wel grappig wat voor effect een bandje kan hebben op een horloge. Ik vind de Reduced een stuk liever ogen door het sandstone-kleurige bandje. De Professional is daarnaast wat stoerder.

Conclusie, natuurlijk lijken de twee horloges veel op elkaar. Maar het saffier, robuust in-house uurwerk, step-dial en dat dit een echt Moonwatch is maakt het voor mij onderscheidend genoeg. Ik ben heel blij met beide horloges in mijn collectie.

Moonwatch Only
Om het feest compleet te maken heb ik net ook nog het dikke boek “Moonwatch Only” besteld. Om de rest van de zomer lekker te lezen en plaatjes te kijken over dit iconische horloge en de NASA ruimtereizen. Ik hoop er in ieder geval veel ‘vlieguren’ mee te gaan maken en lekker te experimenteren met bandjes.

107 likes

Gefeliciteerd met de NA! Leuk om ze zo naast elkaar te zien.

1 like

Ik dacht in de gauwigheid even dat Neil de 10 verschillen aan het zoeken was.
Geniet van de Speedmaster!

2 likes

Een prachtige aanwinst naast een even prachtige reduced :ok_hand: :ok_hand:veel plezier ermee en ook met het experimenteren met banden :+1:

1 like

Gefeliciteerd met de geweldige horloge, staat ook bovenaan op mijn lijstje

1 like

Gefeliciteerd !
Ja prachtig natuurlijk.

1 like

Proficiat Patrick! Mooie toevoeging

1 like

Van harte! Leuk geschreven ook. Mag ik zo vrij zijn om te vragen welk leren bandje er op de reduced zit?

Enjoy!

1 like

Heerlijk verhaal, ik vond het altijd fascinerend als ik las over mensen met twee soortgelijke horloges in de collectie. (Zoals iemand met zowel een Cartier Santos medium als Large) maar ik begin het steeds meer te begrijpen dat het echt kan voelen als twee verschillende horloges waar de leek het verschil niet tussen ziet ;).

1 like

Dankje! Het bandje van de Reduced komt van WatchWorks Haarlem. Erg mooie kwaliteit moet ik zeggen. Ze hebben nu ook Sale… dus je moet zeker eens kijken.

1 like

Wat een mooi geschreven NA! Ik heb er van genoten! Ook erg leuk om de twee naast elkaar te zien!

Wat hebben we veel pb’s over en weer gestuurd in de afgelopen weken hè? Heerlijk om elkaar zo gek te maken om een horloge.

Je hebt nu echt twee mooie verhalen om mee te stoeven :rofl:

  • Reduced als trouwhorloge
  • Prof gekocht op de dag dat het 54 jaar geleden is dat men voet zette op de maan.

Gefeliciteerd met de Prof en geniet er met volle teugen van!

2 likes

Mijn beste,

Bijzonder leuk omschreven!!
Een leeswaardige uiteenzetting dan ook,
van een magnifieke aanwinst!!
Fraai hoor!!

Ik wens je er een formidabele tijd mee. :watch:

Orologio Signaturis Temporis :wink:

1 like

Mooi verhaal en een schitterende aanwinst

2 likes

Mooi stuk!
En twee prachtige horloges. Zo’n Sapphire zou ik ook nog graag eens willen hebben.
Geniet ervan.

1 like

Tof om zo naast elkaar te zien en inderdaad, de leren band op de reduced maakt m veel ‘zachter’. Geniet er van :ok_hand: kan prima naast elkaar

1 like

Mooie aanwinst, veel plezier ermee!!:watch:

1 like

Mooi duo met elk een eigen rol en betekenis. Geniet ervan!

1 like

Ja dat blijft ook iets bijzonders denk ik wel. :smiley:

Dankje Jullian! :clap: Ja ook erg leuk dat we hem allebei hebben kunnen kopen. Je hebt gelijk, helemaal vergeten om de maanlanding te benoemen. Ik denk trouwens dat ik vanmiddag nog de documentaire over “Apollo 17” ga kijken op Netflix. :nerd_face: Speedy om natuurlijk. :sweat_smile:

Dankjewel! Ja wat een verschil een bandje kan maken he. De Speedy kan heel veel hebben, dat maakt het erg leuk.

:joy: Leuk!

2 likes

Nice! Van harte met je Speedmaster(s)! Ik dacht hetzelfde over m’n trouwhorloge (IWC Spitfire Chronograph). Na een tijdje droeg ik hem vrijwel niet meer en ging hij toch weg. Nooit spijt van gehad.

1 like

Heel gave horloges! :ok_hand: Geniet er vab

1 like