Omdat je (als het goed is) vanzelfsprekend altijd blij bent met een horloge waar je al een tijdje op zit te azen heb ik het maken van dit NA topic bijna twee weken uitgesteld zodat we eerst in alle relatieve rust aan elkaar konden wennen.
Zoals ik in mijn voorsteltopic al had aangegeven was ik op zoek naar een mooie Chronomaster met de zwarte tosa washi dial. Dankzij behulpzame forumleden ben ik in contact gekomen met @vierport die dit horloge in de kluis had liggen. Compleet nieuw in de stickers!
Zo goed en kwaad als het ging tussen het werken, verbouwen en verhuizen door een afspraak ingepland en op naar Dordrecht om het horloge voor het eerst in levende lijve te mogen aanschouwen.
Aangekomen eerst nog een half uur over koetjes, kalfjes en horloges te hebben gepraat met de bijzonder aangename en vriendelijke persoon Paul (aanrader, zou er zo weer kopen) was daar het moment dat de tas open ging en er een schitterende Citizen Chronomaster tevoorschijn kwam.
Kende al zowat elke foto op het wereldwijde web maar in het echt komt dit horloge pas echt tot zijn recht. De zwarte tosa washi wijzerplaat laat zich nog moeilijker vangen dan de blauwe en witte varianten. De combinatie van de zwarte papieren basis dial onder een transparante scheidingsdial en de , daar is ie weer, zaratsu gepolijste (super titanium Duratect) onderdelen zorgt voor een ongekend spel van glans, schaduw en diepte.
Onder het volgende kopje koffie werd de band vakkundig op maat gemaakt (tweezijdig geschroefde pins, yeay Paul) met nog een kleine zijsprong tussendoor over Yema fliegers wat nooit een discussie kon worden door onze identieke mening hierover.
Toen nog enkel even het meest pijnlijke moment van de dag, de rekening… Op voorhand enige twijfels gehad of ik dit soort bedragen voor een kwarts uurwerk met Eco-Drive aan mezelf kon verantwoorden maar dit was nergens voor nodig. Ik durf zelfs te stellen dat gezien het niveau van de afwerking en toegepaste techniek Citizen dit horloge te laag in de markt heeft gezet tov bijvoorbeeld Grand Seiko.
Onderweg naar huis voor een dik uur in de auto, radio lekker aan en zonnetje aan de heldere hemel met mijn NA om de pols. Dat is de leven:
(stilstaand gemaakt, rustagh)Inmiddels anderhalve week verder en ik durf wel te stellen dat de verliefdheid definitief is overgaan in liefde. Ook de februari/maart overgang glansrijk doorstaan door de perpetual calender. Dit is een blijvertje in de collectie. Het horloge draagt ongekend comfortabel en licht door het titanium. De diepte door de transparante tussendial geeft een erg gaaf effect:
De lume is meer dan oke:
En nog wat meer plaatjes:
Dit was mijn spreekbeurt over mijn NA, bedankt voor de aandacht.
Oh ja, koop er ook een. Val je je echt geen buil aan…