Ik heb deze sinds enkele dagen. Getwijfeld of ik die hier hoef voor te stellen. Is geen nieuw model, is geen vintage, is niet zeldzaam, is gebruikt, is Quartz en er zijn gelijkaardige Tissots die populairder zijn.
Ik heb 4 Tissots automaten die uit hetzelfde geniale ontwerp komen. Maar de PRS516 bleef spoken in mijn hoofd. Twijfel of ik deze nog zou kopen, gezien de 4 hoogwaardiger automaten. De afgelopen jaren toch al enkele bijna gekocht.
Nu dat ik hem wou … was het behoorlijk zoeken. Ik dacht de blauwe te willen, maar bij bepaalde lichtinval vond ik de blauwe minder mooi. Dus toch maar de zwarte. Nou die was moeilijk te scoren. Nieuw heel moeilijk, maar ook gebruikt. Uiteindelijk gekocht op Ebay.de. Het werd de zwarte op rubber, hoewel staal toch mijn voorkeur genoot. De rubberband heeft een badje nodig. Ik had een horloge niet zo durven opsturen.
Een druk horloge, daar ik de laatste 10 jaar toch meestal kies voor rustig. Maar, zo’n sterk ontwerp.
Ik had voordien de zwarte automaat PRS516. Ik heb die verkocht. Had ik niet moeten doen. Want straalde stoer, stevig, sportief en zelfs wat tijdloos. Het enige nadeel was de staalband : het was los dragen, of te strak. Had ik toch maar een halve schakel gezocht.
Dus toch een Quartz. Lekker met slechts minieme afwijking. Valt niet stil, hoeft niet opgewonden te worden. Mist wel de charme van een automaat met hacking. Tijdens het werken laat ik de chronograaf meelopen. Op mijn werk hou ik van stiptheid, de rode secondewijzer zorgt voor betere afleesbaarheid.
Misschien vind je de PRS516 ook wel mooi.
De PRS516 automaat die ik vroeger had.
Sterk ontwerp. Zowel begin seventies en in 2011. Mijn verzameling.
Op Rally lederband van de PR516 GL.
Op Morellato
Op Hirsch. Niet echt geslaagde combi. Maar mooie foto.