Nep advertenties Seiko op Marktplaats: Pas op

Het is de afgelopen dagen weer heel erg. Er is dus iemand die dit systematisch doet en daar waarschijnlijk ondertussen flink aan verdient heeft. Vandaag oa een 8f56 alpinist.

Triest dat je met deze openlijke criminele handelingen gewoon weg komt in dit fijne land…

(Mag dit vast niet zeggen hier, want … vul maar in)

2 likes

Het probleem is dat je niet kunt bewijzen dat degene die het geld ontvangt op MP ook degene is die fraude pleegt.

Je kunt de geldstroom volgen.
De ontvanger is medeplichtig als hij het geld niet terugstort…
Het is gewoon een kwestie van (gebrek aan) prioriteit.

1 like

Had een keer zon verkoper zn rekeningnummer ontfutselt en dat was een Duitse rekening.

In Duitsland hebben ze Polizei.
Dit is oplichting en dit kan gewoon en ook gemakkelijk opgespoord worden.

Dit is niet waar. Ook rekeningen van mensen die er niks mee te maken worden gebruikt om geld op door te sluizen. Criminelen hebben dan wederrechtelijk toegang tot die rekening dmv phising of een bankpas van een oudje gejat met pincode.

Met die laatste constructie wordt er dan geld gestort door jou die een SKX koopt via marktplaats. Pietje rent dan met de gestolen bankpas naar de ING en pint 200 eu + wat er op staat. Dan is er opsporingstechnisch weinig te doen als die pinner een klein beetje pienter is.

2 likes

11 likes

Dat is helaas alleen mogelijk bij een veel zwaarder delict.

Tuurlijk !
En op die bankrekening waar ze de ( kennelijk nog niet geblokkeerde ) pas, inclusief de pin code van hebben, laten ze al het geld van de echte eigenaar dan gewoon staan en ‘ze’ pinnen alleen het geld van de frauduleuze internet transacatie…
Tuurlijk !

Maarre ik verwijs even naar mn reactie hierboven, nr.89.

Nee hoor, kan bij oplichting ook zeker wel.

1 like

Geldstroom volgen bij een simpele marktplaats fraude zaak? Er is geen een officier die daar toestemming voor geeft.

Geld is altijd te volgen, men doet het alleen niet voor 150 euro. Maar dat bedoel je ook denk ik :wink:

Absoluut. Via marktplaats koop ik niets 100euro + met verzenden. En als ik door heb dat de verkoper gehaast is of mij enigszins probeert over te halen met smoesjes haak ik af.

Met aanknopingspunten? Absoluut wel :wink:

Deze profielen zijn er makkelijk tussen uit te vissen als verkopers. Ik heb zeker wel eens wat van 100+ euro laten opsturen maar het is altijd goed opletten op de verkoper.

Hoe langer je meedraait op marktplaats hoe beter je er in wordt om het kaf van het koren te scheiden.

Helaas heb ik het vaak wel geleerd door vallen en opstaan :frowning:

Het is vandaag en gisteren echt erg. Vandaag al een stuk of 6 nep advertenties gezien. Allemaal accounts met 0 feedback en al langer lid. Allemaal lekker raporteren dan zijn ze er snel weer van af.

1 like

Inderdaad, gewoon blijven rapporteren. Heb alleen het idee dat het steeds erger aan het worden is.

Gewoon goed uitkijken en gezond verstand gebruiken met het kopen op MP.

Zijn vandaag ook weer erg actief heb ik het idee. Ook met een ander type advertenties. Hele beschrijving er o.a. bij om vertrouwen te wekken. Ook vaak niet meer met de biedfunctie er bij

1 like