Nieuw horloge loopt bijna heel uur voor

Beste mensen,

Onlangs hoorde ik van een goede maat die, tegen mijn advies in, een horloge kocht op vakantie in Italië, dat zijn nieuwe horloge 45 min. tot een uur vooruitloopt binnen een periode van 12 uur nadat hij het meerdere malen op tijd zette.

Het gaat hierbij om een nieuw horloge met een van een Sellita SW200-1 afgeleid uurwerkje van iets meer dan EUR 1000,- van een niet onbekend merk. Gekocht heeft hij het bij een AD op de laatste dag van zijn vakantie en is inmiddels weer terug in NL

Nu hoorde ik dat als horloges niet op tijd lopen je je normaliter niet kunt beroepen op garantie en dat je het beste naar een willekeurige horlogemaker kunt gaan om het horloge te laten afregelen. Gelet op de, in mijn ogen, toch zeer grote afwijking, vraag ik mij af of opnieuw afregelen wel de oplossing is en of je zoiets moet accepteren. Ik kan het me eigenlijk nauwelijks voorstellen.

Ik zou dankbar zijn als iemand mij iets zou kunnen vertellen over de mogelijke oorzaak van de afwijking en hoe dat zit met herstel of vervanging onder garantie.

Veel dank!

Lijkt me toch gewoon een garantiekwestie. Als het een gerenommeerd merk is, heb je toch wereldwijde garantie? :roll_eyes:

5 likes

Als het zoveel voor loopt, lijkt het gemagnetiseerd te zijn.

De versimpelde versie, doordat de veer magnetisch is geworden “trekt” deze te hard en loopt het voor.

Het kan komen door bijvoorbeeld te lang, te dichtbij een zware batterij gelegen te hebben. Of door magnetische velden vanwege scanpoorten op vliegvelden, te dichtbij een stroomkabel in de vitrine gelegen, etc.

Een willekeurige juwelier zou als het goed is een demagnetiseerapparaatje moeten hebben.

10 seconden werk en het zou opgelost moeten zijn.

11 likes

Lijkt me toch gewoon een garantiekwestie. Als het een gerenommeerd merk is, heb je toch wereldwijde garantie? :roll_eyes:

3 likes

Super. Dank voor de reactie! Makes sense.

Gewoon onder de garantie, nog nooit bij een AD weggegaan die het niet al op voorhand aangaf.

1 like

Maar welk merk is het?
En waarom is het niet verstandig om in Italië een horloge te kopen?
Vragen, vragen :upside_down_face:

1 like

Misschien het advies geven aan iemand anders over laten ?

2 likes

…Misschien gewoon niet reageren als je niets waardevols te melden hebt.

Of geen advies geven als je niet weet waarover je praat :kissing_heart:

2 likes

Ik heb medelijden met je

1 like

Bedankt :+1:

Hm… Twee keer hetzelfde? :thinking:

Gaat af en toe nog iets niet goed met posten.

Volgens mij allemaal goed gegaan hoor. Waarvoor dank :slight_smile:

1 like

Daar is niks mis mee, mits het een

is, en je koopt

Je kunt dan namelijk bij een lokale NL AD binnenstappen en je beroepen op internationale of Europese garantie.

Alternatief kan je vriend bij een willekeurige horlogemaker binnenstappen met de vraag het horloge te demagnetiseren, of zelf aan de slag gaan met zo’n apparaatje. Als dat niet helpt -of het juist erger maakt- kan je vriend zich altijd alsnog op de garantie beroepen.

:joy: Weet je het zeker?

3 likes

Nee, want het is te warm, het kan juist ook omgekeerd zijn geloof ik. :joy:

1 like

Het is echt veel te warm.

3 likes

De magnetisering als oorzaak klinkt plausibel. Ik zal het doorgeven Thx.

Dat ik adviseerde geen horloge in Italië te kopen, was 'm vooral gelegen in het feit dat hij eerder mijn mening vroeg over een vintage Longines van meer dan 7k te koop bij een grijze muis. Dat blijf ik een riskant idee vinden. Maar goed. Wellicht allemaal onterecht. Ook in dit geval denk ik dan maar: beter voorkomen dan genezen.

1 like

Een grijze Italiaanse muis?

1 like