Ik ben een nieuwe! Meng me voor het eerst op dit forum om mijn verbazing over de horloge wereld uit te spreken.
Had al een tijdje zitten zoeken wat mijn eerste horloge zou moeten worden. Ik hou niet van half werk en kwam na heel lang selecteren en lezen uit op een Omega Dark Side Of The Moon.
Uiteraard ging mijn voorkeur uit om hem via een vertrouwd verkoop kanaal te betrekken. Eerst naar een dealer geweest in Breda. De dealer kwam niet verder dan een kleine 10% korting. Aangezien in me oa via Chrono24 had voorbereid en prijzen gezien had van ā¬7000-7500 op autorij afstand (4-5 uur rijden) wilde ik gelijk door naar Antwerpen om daar deze klok op te halen voor ā¬7400,-. Aangezien ik het de zelfde dag nog wilde hebben nam ik bij het verlaten van de juwelier te Breda direct contact op. Horloge lag op voorraad maar er kon niet contant afgerekend worden. Met andere woorden het ging deze dag niet lukken. Ik met een goed gevoel over het horloge, maar met een kale pols terug naar huis. sā Avonds nog even contact gehad met juwelier/handelaar te Antwerpen en kreeg van hem een factuur toegestuurd uit Brussel⦠Ik had er geen goed gevoel bij en durfde dit niet aan. Ik besloot nog eens verder te kijken en zag toen pas dat Chrono24 de dienst Trusted Checkout aanbood. Na me ingelezen te hebben heb ik besloten voor de goedkoopste aanbieding te gaan ā¬6700 (Wel nieuw en binnen Europa). Dit was een verkoper/handelaar diep down in Duitsland. 's Avonds geld overgemaakt (spoed, die ā¬5 maakt ook niet meer uit) en de volgende ochtend kreeg ik om 8:30 een mailtje dat het geld was gestort bij Chrono 24. Het horloge is die middag verstuurd en werd de volgende dag bij mij bezorgd. Helemaal top! Ik draag het met een goed gevoel. Inmiddels zie ik dat de prijzen omhoog gaan.
het is mij inmiddels een klein beetje duidelijke hoe het werk in het wereldje van horlogedealers die afnamen verplichting hebben en daar een groot deel van doorstoten naar handelaren (het zijn net autoās) maar heb ik het spelletje niet goed gespeeld? Had ik bij een dealer ook 25% korting kunnen krijgen? Het blijft vreemd dat de dealer je gewoon de winkel uit laat lopen zonder veel moeite te nemen en via de achterdeur horloges de handel in drukt.
Volgende klok ga ik weer bij juwelier langs met de intentie hun de opdracht te geven maar als het weer veel geld scheelt zal het hetzelfde aflopen. Heb er even snel wat fotoās van het horloge gemaakt (en dat is ook nog lastig)!
Ik kan je verder weinig vertellen over de aanschaf van een nieuw horloge. Ik heb tot op heden alleen maar vintage horloges gekocht via internet, en verder via dit forum gehandeld.
Welkom op het forum! En wat een fantastisch begin van je nieuwe hobby (verslaving)! Geweldig horloge!
Als je de papieren er bij hebt dan lijkt het me geen probleem dat je hem elders hebt gekocht, service kun je toch bij de dealers wel krijgen (soms tegen een kleine vergoeding omdat je hem niet bij hen hebt gekocht).
Welkom op dit forum en natuurlijk ook veel plezier hier.
Gefeliciteerd met je super mooie horloge! Je hebt het spel helemaal begrepen.
Er is natuurlijk wel een āmaarā aan dit verhaal. Mocht het uitzonderlijke geval zich voordoen dat er iets aan je horloge mankeert zal je plaatselijke dealer je wel moeten helpen maar dit doet hij niet van harte.
After-sales kost veel tijd en daarmee geld en levert een dealer vrijwel niets op. Houdt daarbij ook rekening dat hij destijds ook al tijd in je heeft geïnvesteerd om je te adviseren, je het horloge te laten zien etc⦠Vervolgens ga je de deur uit en rijdt direct naar een ander adres. Hoe zou jij je als dealer voelen? Dit is de reden dat sommige kleinere dealers er de brui aan geven en dat vind ik persoonlijk dan weer erg jammer. Het hele leven is geven en nemen, en in de horlogerie is dat niet anders.
Denk nu niet dat ik je direct persoonlijk af wil branden en ik nooit eens soortgelijke acties heb ondernomen. Zo bedoel ik het niet. Ik wil je ook de pret van je nieuwe aanwinst ontnemen. Ik hoop alleen dat de lezers van mijn reactie erover na willen denken. En nee, ik ben geen horloge-dealer.
Er is in mijn vorige bericht 1 woordje weg gevallen wat nogal belangrijk is. @Tempus_Fugit wees mij erop. Helaas kan ik de tekst niet meer aanpassen.
Laatste alinea, 2e regel moet zijn: āIk wil je ook de pret van je nieuwe aanwinst NIET ontnemenā.
Ik denk dat de TS met name ook doelde op de ironie dat het diezelfde officiƫle dealers zijn die ze dan doorsluizen naar de grijze markt (uiteraard voor minder dan wat de grijze markt prijs is).
Voor de TS: welkom op dit forum, en daās inderdaad een verdomd goed begin van een verzameling!