Nieuwe Seiko modellen 2024. Nu zijn we link!

3 likes

Betere foto

12 likes

Mooi hoor, alleen jammer dat ze de kleinere diameter van de SRPL07J1 en SRPL09J1 niet hebben aangehouden.

Seiko USA has announced a regional exclusive limited edition with the SPB475

SeikoLuxe

PROSPEX 1968 HERITAGE DIVER’S GMT U.S. LIMITED EDITION SPB475

  • TYPE: Watch
  • MOVEMENT: Automatic with manual winding
  • CALIBER: 6R54
  • DIAL COLOR: Turquoise
  • BAND: Stainless Steel
  • STRAP MATERIAL: Stainless steel bracelet with super-hard coating
  • CASE THICKNESS: 12.9 mm
  • CASE MATERIAL: Stainless steel case with super-hard coating
  • CASE DIAMETER: 42.0 mm
  • CASE LENGTH: 48.6 mm
  • CRYSTAL TYPE: Sapphire crystal with anti-reflective coating on the inner surface
  • WATERPROOF: 200 meters (660 feet), follows ISO standards and is suitable for scuba diving
  • VIBRATIONS PER HOUR: 21,600
  • POWER RESERVE: Approximately 72 hours
  • JEWELS: 24

$1,600.00

11 likes

Seiko USA has announced another regional exclusive Prospex LX model. The SNR055

SeikoLuxe

Seiko Prospex LX U.S. Special Edition SNR055

  • TYPE: Watch
  • MOVEMENT: Automatic with manual winding
  • CALIBER: 5R66
  • DIAL COLOR: Blue
  • BAND: Titanium
  • STRAP MATERIAL: Titanium bracelet with super-hard coating
  • CASE THICKNESS: 14.7 mm
  • CASE MATERIAL: Titanium case with super-hard coating
  • CASE DIAMETER: 44.8 mm
  • CASE LENGTH: 50.9 mm
  • CRYSTAL TYPE: Sapphire crystal with super-clear coating
  • WATERPROOF: 10 bar, 100 meters (330 feet)
  • ACCURACY: +/-1 seconds per day (+/-15 seconds per month)
  • POWER RESERVE: Approximately 72 hours
  • JEWELS: 30

$6,000.00

Keuzes, keuzes, keuzestress…

4 likes

Het 2023 model SRPK37

Het nieuwe 2024 model SRPL23

  • CASE DIMENSIONS:
  • DIAMETER:

42.5 mm

  • THICKNESS:

13.4 mm

  • LENGTH:

46 mm

  • MOVEMENT:

  • Caliber 4R36

  • 21,600 vibrations per hour

  • 24 jewels

  • Power reserve: approximately 41 hours

  • CASE:

Stainless steel case

  • CRYSTAL:

Hardlex crystal

  • WATER RESISTANCE:

10 bar, 100 meters (330 feet)

  • DIAL COLOR:

Red

  • STRAP:

Red and beige nylon strap

  • LUG WIDTH:

22 mm

$400

2 likes

Mooi horloge, ik vind alleen persoonlijk 10 bar raar voor hoe het horloge eruit ziet. Ik had 20 bar normaler gevonden :slightly_smiling_face:.

1 like

Ik vind deze modellen niet lelijk maar wel een beetje vlees noch vis. Ik zou dan zelf liever iets verder doorsparen en voor een Grand Seiko gaan.

1 like

Ja dat snap ik, ik vind het prijzig en als ik het in een oogopslag zie denk ik aan een duiker. Maar hij heeft maar 10bar wr.
Ik vind het ook een mooi horloge maar wel te duur dan zou ik inderdaad voor een GS gaan :slightly_smiling_face:.

Ik heb de groene variant. Gekocht omdat ik “vroeger” een groene Honda Cub heb gehad :grinning:

1 like

De ISO standaard voor duikhorloges zegt dat 10 bar genoeg is. :slight_smile:

Bovendien is het een GMT.

De waterdichtheid is meer dan prima, maar de kolderieke dikte, lengte en lompe grootte van de kast zijn voor mij eerder een probleem. Man. Wanneer kappen ze nou toch eens met die oversized shitzooi?

2 likes

Erg nice!

Omdat er waarschijnlijk nog meer mensen op de aardbol lopen dan alleen jij.
:saluting_face:

4 likes

Ah dat wist ik niet maar laat ons eerlijk zijn, daarmee denk je niet aan een duiker. Volgens de standaard zijn mijn astron, presage en citizen attesa dan duikhorloges :slightly_smiling_face:.
De astron mwah maar de andere twee zeker niet hoor.
Als ik horloges bekijk valt mij op dat de deftigere merken een 10bar geven en de meer gecompliceerde horloges of dressy horloges een 5bar.
Bij duikers zie ik altijd minstens 20bar en hier in het duikhorloge topic zie ik er geen of weinig onder de 20bar.
Altijd 20bar en hoger.
Ik vind dat het eruit ziet als een duiker maar ik vind 10bar raar dan persoonlijk.
En ja ik heb je al eens weten uitleggen dat meer dan 10 en zeker meer dan 20bar gewoon stoer doen is.
Ik krijg er gewoon duikervibes bij en dan vind ik 10bar raar. Want er zijn veel horloges die totaal geen duikers zijn maar wel 10bar hebben.

Dan zal ik maar zwijgen zeker :wink:.

1 like

Bedankt…zojuist besteld :see_no_evil:

17 likes

Zo’n SLA079 is toch verdorie mooi:

11 likes

Ik wel.

Ik ben namelijk al jaren bekend met twee dingen:

  • De ISO specificatie van een duikhorloge.
  • De diepte waarop de gemiddelde duik plaats vind, inclusief professionele. Die gaat namelijk bijna nooit onder de 70 meter, tenzij je in duikklokken (waar de duiker in zit), speciale gas-mixen, en hele specifieke apparatuur terecht wilt komen.

Als je die twee dingen combineert zou het moeten beginnen te dagen waarom de ISO standaard maar 100 meter voor hoeft te schrijven.

Het idee dat een willekeurig privépersoon een horloge van 200-1000m waterresistentie nodig heeft om de plaatselijke ALDI op een druilerige zaterdachochtend onveilig te maken is natuurlijk kolder pur sang.

Nee, wat geen mechanisme om te timen hoe lang je onder water geweest bent. De ISO standaard voor duikhorloges heeft het namelijk ook over:

  • Lume op uur en minuutwijzers, en alle indices
  • Bezel / tijdsmeting om de-compressietijden te kunnen berekenen, in het donker zichtbaar door middel van lume
  • Een secondewijzer of andere indicator dat het horloge loopt, ook met lume
  • 4800 A/m anti-magnetisme, minstens
  • Condensbestendigheid
  • Schokbestendigheid
  • Temperatuursongevoeligheid

Kortom: Het reduceren van een duikhorloge tot een bepaalde diepte rating suggereert dat je de ISO standaard niet goed kent.

Dat is, gegeven de ISO standaard voor duikhorloges, gewoon erg raar.

Dat is correct. En de ISO standaard voor duikhorloges kan een mooie verklaring bieden waarom dat zo is.

Ik heb zelfs jaren lang Citizen Promaster Sky horloges, Alpinisten, en een Nomos Ahoi gehad met 200m waterdichtheid die allemaal geen duikhorloge mochten heten.

Niet in die bewoording, ik probeer het woord “stoer” waar mogelijk te vermijden. Ik moet wel bekennen dat ik die waterdichheidsfetisj vroeger ook had, en dat ik 'm na veel nadenken pas los heb gelaten. Twee dingen:

  • Er zijn allemaal tabelletjes in omloop die suggereren dat een 50m waterdicht horloge niet te vertrouwen is, dus veel mensen spelen paniekvoetbal. Ik heb dat los moeten laten.
  • Waar ik ooit dresswatches als ouwelijk beschouwde, ben ik nu van mening dat de eeuwige hang naar faux sportief infantiel is.

Terug naar die GMT:

Dat is geen duikhorloge omdat de driehoek op de bezel op 12 uur waarschijnlijk geen lume heeft, en er in de aangepaste ISO standaard ook een lume-pip op 3 moet zitten, waar nu de datum zit. Verder voldoet hij waarschijnlijk aan elke eis in de standaard.

Hier een mooi compleet overzicht:

6 likes

^Expected Arrival: Mid - Late October - November 2024

Seiko has proudly announced the launch of four special limited edition watches inspired by iconic monsters from the Monster Hunter franchise.

Velkhana, the flagship monster of the Monster Hunter World:

Seiko X Monster Hunter 20th Anniversary Project Collaboration “Velkhana” Limited Edition Quartz Chronograph -

Movement
Quartz Power
Caliber: 8T63
(average monthly difference within ±15 seconds)

Exterior
Case/back cover Material: Stainless steel
Case Size: Diameter 47mm x 39.8mm, Thickness 12.8mm
Crystal: Curved Hardlex
Band: Stainless Steel

Other Details
Water Resistance: Reinforced waterproof for daily life (10 ATM)
Date display
Serial No. engraved at the case back

Made in Japan

Prijs, ex import

430,98 €

Bekijk ook alle andere modellen:

1 like

Voor diegenen die géén tijd hebben om het bovenstaande artikel van het complete overzicht te lezen…

Welke is het mooiste?

2 likes

Kan beter vragen welke is de lelijkste?
:thinking:

4 likes