Er zijn 3 nieuwe horloges van Tissot in de Heritage lijn. De 1938 serie, 1 met een kleine seconde. Wat vinden jullie er van? Het uurwerk is een chronometer 2824-2 voor de niet kleine seconde, prijs voor de kleine seconde is 1075 en de andere twee 875. Alledrie 39mm dacht ik.
Nu wordt ik niet blij van de kleine seconde versie, dial is mij te druk. ook met toevoeging datum. De andere 2 ben ik wel gecharmeerd van, de zwarte dial het meest. Heerlijk simpel, vintage feel (details zijn niet perfect las ik al hier ergens met het T logo op de kroon), maar goed uurwerk erin, chronometer wat ik toch wel wat meer ben gaan waarderen na Seiko ervaringen
De laatste met KS en datum had 3mm kleiner moeten zijn. Nu is de kast echt evident te groot voor het uurwerkje (Peseux, neem ik aan, zo op het oog). Een euvel wat de hele low end van Swatch groep treft.
De no-date centrale versies zijn mooi. Nog steeds te groot, maar wel mooi. Wijzers, platen en vintage logo is om van te smullen.
Als je je stoort aan gebrek aan accuratesse zou ik gewoon mechanisch gedag zeggen.
Best leuk en schappelijke prijs voor een chronometer. Iets kleiner had gemogen voor mij, 37mm b.v. Handopwinder zou leuk zijn geweest, blijft ie lekker dun.
Leuk die met de zalmkleurige wijzerplaat.
39mm is idd wel groot voor een Heritage 1938 look horloge. Ik denk ook dat deze groot oogt omdat de bezelring best dun is.
qua design ben ik er wel erg gecharmeerd van, al wil ik wel het horloge eerst in het echt zien qua dial, heb het idee dat niet heel vlak is, al blijft dat een beetje gissen
Valt wel mee als je bedenkt dat je toen nog deckwatches had, en ook de Japanse spoorwegen maakten nog gebruik van zakhorloges tot rond 1970.
De maat van 39 an sich heb ik geen moeite mee, maar stop er dan een Unitas in en zorg dan dat de KS op de goeie plaats zit. Hier was bijvoorbeeld weinig mis mee:
Maar iedereen verdomt het om een KS uurwerk te ontwikkelen. Ze grijpen altijd terug naar Unitas, waar je een kast van 40-43mm bij nodig hebt, of naar een Peseux waar je een 34-36mm kastje voor nodig hebt.
Netto resultaat? Heul veul 2892 en 7001 gedreven KS horloges met een diameter van 39-41mm en dan dit soort gedoe:
Same same… De hammie die ik toonde had ook een 2893 aan boord. Oftewel, net wat jij zegt, een klein 2892 uurwerkje met KS tandrad-mod, die dan met grote spacers in zo’n te grote kast wordt gehangen. Resultaat oogt hetzelfde als een 7001.
Opzich mooie horloges, alleen zoals vele hier al benoemen echt te groot. Ik snap nog steeds niet dat de meeste merken bij heritage modellen niet gewoon tot max 37mm gaan…
Nog los van de te kleine subseconde en de belachelijke positionering, valt er nu niemand over de datumcomplicatie?
Het zogenaamd retro stijltje wordt toch volledig weggeslagen door die idiote datum, notabene met een witte schijf ook nog?