Het is flighty Friday, tijd voor een flightmaster Only topic. Omega flightmaster (kleine f) Only wel te verstaan om verwarring met de Seiko te voorkomen.
Vorige vrijdag heb ik m’n NA: Omega flightmaster topic gepost en daar kwamen in de comments een aantal andere flightmasters voorbij. By popular demand dus nu een dedicated flightmaster Only topic.
Post hier je foto’s van en vragen over de vintage flightmasters, de 145.013 145.026 145.036 of de holy grail BA345.0801.
Begin dit jaar kocht ik een flightmaster; ooit al een gehad en op enig moment geruild voor iets anders. Naar mate de leeftijd groeit neemt de belangstelling voor vintage horloges ook toe en is mijn verzameling daardoor nu bijna volledig vintage.
Toen volgde kort daarop de post van Sjiel met de presentatie van de bloedmooie aankoop van zijn 145.013. ! Wat een prachtig horloge.
In de internetspeurtocht(en) naar kennis en te koop zijnde exemplaren kwam ik deze 145.013 tegen (in Portugal !) die, behalve nogal sleets, kwam met een originele doos.
Wat een heerlijke bijdrage in het flightmaster only topic. Niet één, niet twee maar drie flightmasters in de collectie. Bedankt voor de complimenten en leuk om ook een ander enthousiast te hebben gemaakt.
Sjiel heeft pas geleden de mogelijkheid gekregen om de 145.026 te passen. Ik ben voor de 145.013 gegaan met het oog op draagbaarheid. Het is de platste kast van de drie. Maar de 145.026 draagt ook prima. De kast is iets hoger opgezet, het glas is plat waardoor het samen toch op gelijke dikte blijft. Omega was in de jaren ‘70 specialist in het behouden van de draagbaarheid van de horloges. Ik ben benieuwd naar de 145.036, draagt deze ook vergelijkend of is dit echt een chunk. Ik heb ook de Speedmaster Mark III omgehad. Ja het is een hoge vulkaan kast, maar met de juiste strap of bracelet zit het prima. Wel oppassen bij deurposten.
Wat een bijzondere aankoop dat je er helemaal voor naar Portugal bent geweest. Het lijkt me een prima exemplaar zo, en een klein rood wijzertje is misschien wel te vinden op eBay. Na een serviceje gaat dit een heel fijn horloge worden. De doos is onder verzamelaars ook bijzonder, los bijna niet te vinden en ook zeker niet bij elke vintage flightmaster meegeleverd. Gefeliciteerd met deze speciale vondst.
Ik hoop (en ga er stiekem wel van uit) dat er tijdens de service rekening kan worden gehouden met de originele authentieke onderdelen, voornamelijk de wijzerplaat, wijzers, bezel. De vervangende service onderdelen zien er toch anders uit en geven het horloge een andere uitstraling.
Mijn flightmaster heeft ondanks dat het een originele plaat, wijzers e.d. bevat weinig daglicht gezien. Daardoor heeft het nog een “nieuw uit de doos” uitstraling. Ik opperde aan een vriend om hem een maandje in de zon te leggen, of de wijzerplaat een beetje te ver-patineren door hem boven een aanstekertje te houden als een heroinejunk, of in de magnetron te stoppen. Om een beetje die vintage look te krijgen, beetje dit idee:
Brushing op de kast is mooi geworden. Heerlijk na een verse service alles lekker soepel en fris. Veel draagplezier gewenst met de flightmaster, hij is prachtig.
Sjiel draagt vandaag ook de flightmaster. Zeer ondergewaardeerd horloge. Draagt heerlijk comfortabel en een sterke 70s look!
Ja het is een flinke unit en hij is wel lekker quirky qua looks. Veel complicaties voor een toolwatch De 1159 bracelet (1116 / Nixon look) is nog erg mooi met weinig rek en draagt top.
Het information design van dit horloge is wel heel vet. Met de felle kleuren op de dial die terugkomen op de 3 kronen en 2 pushers om de bediening duidelijk te maken.
Hij is mooi man.
Geel (cadmium coated?) wijzers + blauw maakt groen.
Komen de exemplaren met am/pm subdial (die van jou) uit een andere periode dan de Flightmaster met seconde subdial van Gerard? Of werden ze parallel geproduceerd?
Die van @GerardNijenbrinks is een latere referentie idd. Er zijn er 3, ongeveer opeenvolgend, in een periode van 6 jaar. Die van mij is de eerste, maar wel weer een variatie binnen de 1e referentie 145.013. Je hebt 'm ook met rode wijzers (die van @Sjiel) en daarbinnen zijn dan ook nog tal van dial variaties.
Heb t boek Flightmaster Only ook maar besteld, kan ik er nog meer over leren
Hij is terug. Kast is mooi geworden. Toch maar voor een nieuwe plaat gegaan. Mag ik vragen waar je hem hebt laten servicen? Mooi gedaan, hier ga je wel van genieten.