de chronomat is voorzien van een standaar eta
uurwerk. Waarschijnlijk heeft jou type een
eta
valjoux 7750. Dat uurwerk zou niet per
definitie
versleten moeten zijn na 5 jaar…Maar het
kan
natuurlijk. Elke gecertificeerde horloge
maker
zou
hem moeten kunnen repareren en aan onderdelen
moeten kunnen komen. ( ga niet naar een
breitling
dealer want dan betaal je je suf, die zijn
nl,
verplicht hem naar de importeur koster te
sturen.
).
een beetje beurt voor een chronograaf zit
tussen
de 100 en 200 euro ( afhankelijk van wat er
moet
gebeuren, schoonmaken red je voor die prijs
wel
).
50 euro kan voor een eenvoudige automaat wel
de
prijs zijn voor alleen schoonmaak.
Is naar mijn idee een wel erg lage indicatie.
Beetje service, (schoonmaken, uit elkaar, in
elkaar, polijsten, mogelijk versleten
onderdelen
vervangen etc.) zit al gauw hoger.
MP
mwah na een behoorlijke tijd bij een juwelier
gewerkt te hebben, kan ik een redelijke schatting
maken.
Mwah, als je dan een ervaringsdeskundige bent dan zou je het een beetje moeten nuanceren.
Daarbij vind ik jouw advies niet naar een Breitlingdealer toe te gaan wat vreemd, zeker als je “een behoorlijke tijd bij een juwelier hebt gewerkt”.
Vraag me af bij welke juwelier je gewerkt hebt.
Komt nog bij dat een merk als Breitling geen onderdelen uitlevert aan horlogemakers, gecertificeert of niet.
Sommie dealers mogen servicebeurten doen maar dan heeft de betreffende horlogemaker (geen thuiswerker) wel een opleiding genoten bij het betreffende merk.
Een servicebeurt na 5 jaar is acceptabel voor een horloge dat normaal gesproken
5 jaar lang, 365 dagen per jaar, 7 dagen per week, 24 uur per etmaal heeft gelopen.
Er zijn meerdere soorten uurwerken. De meest voorkomende zijn quartz, die op een batterij werken. Hierin zit een kristallatje die door middel van stroom een x aantal trillingen per seconde maakt, die het uurwerk met chips aanstuurt. Deze zijn relatief goedkoper om te maken, maar ze zijn uitermate nauwkeurig.
In mechanische uurwerken heb je de handopwinders, die je regelmatig moet opwinden. Automaten zijn kinetisch. De rotor wind door middel van een mechanisme de veerton op, wat zorgt voor energie naar het ‘hart’ van het uurwerk.
Er zijn ook kinetische quartzhorloges. De rotor wind dan door een mechanisme een generatortje op, die voor stroom zorgt. Seiko maakt dit soort klokken voornamelijk.
Dan heb je ook nog radiogestuurde uurwerken, uurwerken die op hun energie uit de zon halen en er zijn zelfs uurwerken die hun energie uit lichaamswarmte halen.
Dat zou dus betekenen, dat de Breitling in kwestie, in feite een quartz uurwerk heeft, met mechanische opwinding. Zoals Seiko dat doet met hun “Kinetic” modellen. Ik dacht dat de chronomats volledig mechanisch waren. Dus met een veerton.
Welke juwelier is dat dan?
€ 50,-- voor een onderhoudsbeurt van een chrono automaat is onmogelijk.
Met een 7750 ben je voor een full service incl. het afregelen al snel 4 uur bezig.
Vervang hierbij ook nog de veerton a € 17,70 ex. en het omkeerrad a € 7,50 ex.
Dit is dus alleen voor het uurwerk,dan komt het schoonmaken / polijsten
van kast en band en het vervangen van tube en kroon er nog bij.
Dus hou op met die flauwekul wat die onderhoudsbeurt betreft van € 50,–
Voor zover ik weet zijn er in de Breitling
CHRONOMAT-reeks slechts twee quartz modellen,
beiden uit het jaar 1975:
model ref. 9108, datum op 3, water-resistant tot
5ATM, grote kast
model ref. 9808, datum op 3, non-water proof,
kleine kast
Het zijn beiden “gewone” horloge, dus géén
chronograaf-functie.
Als het bedoelde horloge slechts 5 jaar oud is,
dan is het:
a) Ofwel geen Chronomat (Vhrono Avenger M1 zou
kunnen…)
b) Ofwel een nepperd, of als je het een beetje
sjieker wil een “replica”
@ ChronoGeorge: post eens een foto, of geef een
ref nr, dan zijn we er snel uit.
Inderdaad graag een foto en ref.nr. Heb zelf ook een tijdje getwijfeld, om een chronomat over te nemen. Die was 7 jaar oud en dus absoluut geen “quartz”. Ben wel benieuwd naar het betreffende model hier…
Een goede onderhoudsbeurt kost wel wat, maar waar je misschien even over moet praten is dat hij ‘pas’ vijf jaar oud is en nu al versleten onderdelen heeft. Een uurwerk van zo’n gerenommeerd merk moet toch echt langer meegaan. Wie weet krijg je uit coulance wel enige korting. Ik weet van mijn eigen Omega dat die 25 jaar goed gelopen heeft zonder enige onderhoudsbeurt. En een ander forumlid vertelde laatst een zelfde ervaring.
dat quartz gebeuren, ging dus over de breitling van mn broer. Die heeft er dus een batterij inzitten.
De breitling chronomat van mij, is 100% een echte. Ik kan er nu geen foto van maken, omdat hij dus nog bij Paul van Zeeland ligt. Ik heb wel even het certificaat van garantie erbij gepakt, en kan jullie het ref nr geven.
valjoux 7750. Dat uurwerk zou niet per
definitie
versleten moeten zijn na 5 jaar…Maar het
kan
natuurlijk. Elke gecertificeerde horloge
maker
zou
hem moeten kunnen repareren en aan
onderdelen
moeten kunnen komen. ( ga niet naar een
breitling
dealer want dan betaal je je suf, die zijn
nl,
verplicht hem naar de importeur koster te
sturen.
).
een beetje beurt voor een chronograaf zit
tussen
de 100 en 200 euro ( afhankelijk van wat er
moet
gebeuren, schoonmaken red je voor die prijs
wel
).
50 euro kan voor een eenvoudige automaat
wel
de
prijs zijn voor alleen schoonmaak.
Is naar mijn idee een wel erg lage indicatie.
Beetje service, (schoonmaken, uit elkaar, in
elkaar, polijsten, mogelijk versleten
onderdelen
vervangen etc.) zit al gauw hoger.
MP
mwah na een behoorlijke tijd bij een juwelier
gewerkt te hebben, kan ik een redelijke
schatting
maken.
Mwah, als je dan een ervaringsdeskundige bent dan
zou je het een beetje moeten nuanceren.
Daarbij vind ik jouw advies niet naar een
Breitlingdealer toe te gaan wat vreemd, zeker als
je “een behoorlijke tijd bij een juwelier hebt
gewerkt”.
Vraag me af bij welke juwelier je gewerkt hebt.
Komt nog bij dat een merk als Breitling geen
onderdelen uitlevert aan horlogemakers,
gecertificeert of niet.
Sommie dealers mogen servicebeurten doen maar dan
heeft de betreffende horlogemaker (geen
thuiswerker) wel een opleiding genoten bij het
betreffende merk.
Een servicebeurt na 5 jaar is acceptabel voor een
horloge dat normaal gesproken
5 jaar lang, 365 dagen per jaar, 7 dagen per week,
24 uur per etmaal heeft gelopen.
mwah,
onderdelen zijn alleen boeiend als het gaat om een pusher, of rider op de dial…oid. ( dus breitling specifieke onderdelen, de uurwerk totaal niet ).
onderdelen van een breitling uuwerk, en zeker de chronomat zijn 1 op 1 uitwisselbaar met een eta uurwerk. Onzin om dus veel teveel te betalen bij een breitling dealer. Mijn toenmalige baas stuurde ze op naar koster omdat hij graag dealer wilde blijven. Hij is zelf een doorgewinterde horlogemaker en kon alle reparaties zelf, hij stond steeds weer versteld van de kosten van een breitling service die hij zelf voor veel minder had kunnen doen.
Dan is het mijns inziens toch een puur mechanische hoor, George !
Wel een “automaat” natuurlijk, misschien vandaar je verwarring ?
( Automaat wordt opgewonden via een rotor - door je polsbewegingen )
Specifications
Caliber: Breitling 13
Base Movement: ETA Valjoux 7750
Power Reserve: 42 Hours
Complications: Chronograph, Date
ja ik vind 5jaar ook eigenlijk vrij kort, en eigenlijk heb ik 'm denk ik in totaal pas zo’n 2,5 jaar gedragen. Ik dacht dat dat verspringen van de datum alleen maar wat klein afstelwerk was, maar niet dus helaas.
ja mij werd verteld door die medewerker van van Zeeland, dat het zo duur was omdat het eigenlijk een combinatie is van een automatisch en mechanisch uurwerk. Dit is wat mij dus verteld is.
Maar goed, ik ben al een heel stuk verder gekomen dankzij dit forum en ik denk dat ik morgen eens QWS opbel, en mijn probleem voorleg. Ik zal jullie up2date houden.
Deze discussies houden natuurlijk nooit op in een tijd dat menig kwartshorloge eenvoudig in prullenmand belandt zodra de batterij leeg is. “Mechanisch” betekent een krachtige veer, naar verhouding hoge druk op de lagers in combinatie met niet volmaakte smeermiddelen en dus uiteindelijk problemen en onderhoud. Het uurwerk moet uit elkaar genomen worden en dan gaat het aantal onderdelen tellen.
De Valjoux 7750 en daarvan afgeleide calibers zijn zo langzamerhand hét standaardwerk in menig chronograafhorloge; eenvoudig en niet al te verfijnd qua constructie en daardoor naar verhouding goedkoop. De afwerking en daarmee de kwaliteit is zeker niet vergelijkbaar met uurwerken uit het verleden zoals die van bijvoorbeeld Omega; de toestand van de tappen (de dunne uiteinden van de assen) spreken na meerdere jaren intensief gebruik boekdelen en dan is de vervanging van onderdelen meestal niet te vermijden.
Vijftig euro voor een revisie van een chronograaf met automaat is mijns inziens te goedkoop. Ik kom ze soms tegen; uurwerken die, ontdaan van veerton en echappement, even in de “zelfsmerende” ultrason worden ondergedompeld, hier en daar wat extra olie en vet ontvangen en dan voor schoongemaakt moeten doorgaan. En geloof me, daar wordt je echt niet vrolijk van en de klant al helemaal niet!
Ik wens de eigenaar van de Chronomaat bij de keuze van een vakman veel wijsheid toe.
Ik leef(de) in de veronderstelling dat een Valjoux 7750, juist omdat het zo vaak in allerlei varianten wordt toegepast, wel een kwaliteits uurwerk is/was. Vandaar dat ik dus de opmerking maakte dat vijf jaar (en in dit geval slechts voor 50% van de tijd gedragen) wel wat aan de korte kant is voor zo’n uurwerk. En ik ben verbaast dat er toch zo snel al behoorlijke slijtage kan ontstaan. Het valt me, eerlijk gezegd, wel tegen.
Uit eerder reacties van u maak ik op dat u in de horlogerie werkzaam bent, dus wel gefundeerd een oordeel kan vellen. Weer wat geleerd, zullen we maar zeggen:) Wat zijn dan wel goede moderne kalibers voor een chronograaf?
Ach, laat ik het maar een volstrekt uit de hand gelopen hobby noemen, en dat is nog mild uitgedrukt.
Valjoux-calibers kan men bestempelen als een soort Volkswagens onder de “uurwerken met complicaties”. Valjoux S.A., gevestigd in Les Bioux (Val de Joux, vandaar de naam), Zwitserland en tegenwoordig behorend tot de Swatch Group, is gespecialiseerd in totaaloplossingen (complete uurwerken in diverse uitvoeringen en afwerkingsniveaus) en voorziet daarnaast in chronograaf- en kalendermodules, die door een aantal fabrikanten op enigszins aangepaste basiswerken van andere leveranciers (bijvoorbeeld ETA) worden gebouwd. Het bedrijf is op dit gebied toonaangevend; ruim 90% van alle vandaag de dag in de handel zijnde mechanische chronografen zijn voorzien van Valjoux-werken, dus een ruime keuze aan (betere) alternatieven is er helaas niet meer, althans niet voor de “gewone man”.
Veel horlogemerken, zoals ook Breitling, investeren niet in het ontwerpen en produceren van uurwerken, maar laten dat over aan specialisten. Een aantal gaat zelfs zover dat letterlijk alles van buiten het eigen bedrijf wordt betrokken. Ook Rolex, de goedkoopste onder de topmerken en overigens wel degelijk eigen (automaat)calibers fabricerend, betrekt chronograafwerken elders, want men gaat natuurlijk geen tijd en geld investeren in de ontwikkeling van een dergelijk complex uurwerk wanneer er al een goed en kwalitatief betrekkelijk eenvoudig aan te passen alternatief op de plank ligt.
Daarnaast zijn er natuurlijk horlogemerken en zelfstandige horlogemakers die alles in eigen hand wensen te houden. Meestal opereren die in het zogeheten topsegment; Patek Philippe, Vacheron & Constantin, Jaeger-LeCoultre, IWC, enfin, de meeste forumleden kennen ze wel. Van die merken en individuen kan en mag men gezien de aanschafprijs topkwaliteit en mechanische perfectie verwachten en die krijgt de koper dan ook.