Over waterdicht, vuiligheid en een Zweedse Tarnan repowered by Clim

Gisteren las ik het draadje: Waterdichtheid, hoe zit het nu?


Met plezier gelezen, ook de reacties.

Toch altijd weer een leuk onderwerp, vooral omdat er zoveel meningen en opvattingen zijn over het nut, de techniek, het testen, het gebruik, de risico’s etc. en noem maar op. Steeds weer leuk en leerzaam om over te lezen.

Het inspireerde mij ook tot het plaatsen van een reactie, maar omdat het hier tevens over een specifiek geval gaat heb ik toch maar een nieuw topic aangemaakt.

Mijn persoonlijke instelling t.o.v. 'waterdicht’

Ik vind voor mij zelf waterdichtheid eigenlijk niet zo relevant. Ik hou niet van water, ik hou niet van zwemmen, ik zal dus zeker ook nooit gaan duiken. Ik draag vaak en graag vintage. Als ik een vintage horloge om de pols heb, waarbij ik me realiseer dat het vrijwel zeker nooit ook maar een beetje waterdicht zal zijn ook al staat het er op, hou ik daar rekening mee en ga er dan bijvoorbeeld niet mee in een plensbui lopen of fietsen. Sporten? Uhhm, ja kijk, uhh dat is een pijnlijk punt, ook Mw Lexaf vindt dat ik meer mijn neus buiten de deur moet steken; bewegen en zo. Ik doe oprecht mijn best maar laten we het er op houden dat ik niet zo’n sporter ben.

Ik heb ooit, toen ik nog lang niet verstrikt was in de horlogehobby, mijn (naar achteraf bleek kostbare en knetterzeldzame) 6mm superdunne Enicar handopwinder uit de jaren '60 volledig vernield door hem gewoon om te houden toen ik lekker ging pootjebaden (dat mag je geen zwemmen noemen) in de zee bij Scheveningen. Dat droogt wel op, dacht ik. Een poosje later: Totaal Verroest!!. Ik heb 'm niet meer. Verkocht op Marktplaats. Was binnen 24 uur weg! Ik hoop maar dat er toch nog iemand gelukkig van geworden is. Ach, een mens wordt horlogewijzer in de loop der jaren.

Wat er gebeurt met vocht in een horloge kwam ik recent weer eens tegen bij een lotje ‘parts & repair’ horloges dat ik via Internet had verworven.
Een ‘Tarnan’. Swiss made voor de Zweedse markt, jaren 50, met een AS 1130, zgn. ‘wehrmachtswerk’.


Zo kwam ie binnen (foto verkoper). Het bruine plekje bij 3 uur doet al niet veel goeds vermoeden.

Het asje zat muurvast. Wijzers verstellen ging niet, want de kroon uittrekken ging niet. Bij vooruit opdraaien ging het uurwerk wel lopen als je de kroon vasthield. Het uurwerk wilde dus nog wel lopen. De omgeving van de balans en de tandwieltrein was kennelijk nog wel intact. Als je ‘achteruit’ draaide kwam het kroontje los. Eenmaal opengemaakt bleek de hele omgeving van het asje en het zgn. keyless work één bonk roest. Duidelijk vochtschade, ontstaan via de opening van de opwindas en het (vermoedelijk) ontbreken van een pakkingring na een eerdere service of reparatie.

Gelukkig vond ik @Climholland bereid er eens naar te kijken. Hij vond het net als ik zelf een mooie vintage en hij bood aan om te proberen het ding weer tot leven te wekken. Een AS1130 uurwerk is een mooi kaliber en gelukkig zijn er nog veel van in omloop. Ik bood hem dan ook gelijk aan om eerst maar alvast een donor te zoeken, want in die bonk roest had ik niet zo veel vertrouwen meer. Clim zei echter: “Geef me eerst de kans om deze uitdaging aan te gaan” en zo geschiedde.
Hieronder wat foto’s van wat Clim aantrof bij het werken aan dit wrak.


Al gedeeltelijk gedemonteerd.


De opwind as…


Doet me denken aan het grapje over de vroegere reputatie van het Franse automerk Renault:
Roest En Narigheid Achtervolgen U Lange Tijd

Door de vuiligheid op de foto’s schoot me ook een gedichtje te binnen
van de onvergetelijke John O’Mill:

In Connecticut, in een waterput,
Verdronk mijn tante Eefje.
Nog jaren later
Dronk mijn oom het water
Uitsluitend door een zeefje.


Clim ging onverdroten aan de slag en hier is, ongelofelijk maar waar, alles weer netjes schoon…

En vervolgens:
ezgif-5-2bcef35c24
It’s Alive!

Het resultaat:


Ervoor…

… en erna!

Een mooi, zeldzaam, jaren ’50 horloge met een nog steeds mooi draagbaar formaat van 36mm.
Dank je wel Clim!
Je hebt een Climmerick verdiend met je geduld en vakmanschap! Hier komt ie:

Laatst kocht ik, niet zo lang geleden,
Een oud, stijf verroest klokje uit Zweden.
ClimHolland maakte het schoon,
Het loopt nu weer gewoon.
En ik draag het, blij en tevreden.

55 likes

Mooi verhaal, mooi horloge en een geweldige limerick :+1:

@Climholland vakwerk!

2 likes

Mooi werk @Climholland :+1: En Lex veel plezier met deze niet zo waterdichte aanwinst :wink:

Zelf hecht ik ook niet zoveel waarde aan waterdichtheid van een horloge; heb ook een hekel aan water :blush: :grin:

2 likes

Roestige En Nukkige Auto Uiterst Lui en Traag…

2 likes

Ha leuk, die kende ik nog niet.
Maar de bezitters van een Engels Morrisje konden er ook aardig mee weg:
Met Onze Rotzooi Rijdt Iedere Stommeling…

1 like

Graag gedaan Lex.
Deze was een typisch voorbeeld van een functionerend uurwerk dat letterlijk vastgelopen was door de troep.

4 likes

Pracht horloge @lexaf, zeker met dit verhaal. Keurig gedaan @Climholland.

2 likes

Leuk verslag en mooi werk van Clim :+1:
Dank voor het delen.

2 likes

Ik heb geleerd: “Van de Moriis is bekend alsdat het een lor is”

OT: mooi werk @Climholland

1 like

DKW ; Das Krankenhaus Wartet
Opel : Oud Primitief En Lelijk

enzovoorts

2 likes

Wat een fantastische restauratie van een uiteindelijk mooi horloge. Eerlijk gezegd nog nooit van het merk Tarnan gehoord ondanks dat ik een absolute Sweden freak ben. Heel blij met deze informatie, ga mij eens verdiepen in de historie van Tarnan. Tack så mycket.

2 likes

Ik heb in de jaren 60 iets anders gehoord en wel het volgende;
Duitse Kinder Wagen

2 likes

Ah, die rijtjes had ik vroeger ook inderdaad:

Suzuki: Sjees U-Zelf Uw Kist In
Opel: Overal Pech En Last
Volvo: Vaste Onderdelem Liggen Verder-Op
BMW: Blik Met Wielen
Rover: Roest Overvalt Vele Eerste Rijders
Daf: Duwen Anders Fietsen
Fiat: Fiets in alle tijden
MAN: menskracht altijd noodzakelijk

3 likes

Wow @Climholland wat een geweldig resultaat.
Zo n roestbonk geeft toch voldoening als hij weer blinkend is gemonteerd. Super hoor

2 likes

Als het om woordgrappen gaat is Clim altijd van de partij!
:joy: :joy:

Maar ze waren er niet alleen voor automobielen.
Ook onze nationale gloeilampenfabrikant in het zuiden des lands deed mee:
Philips: Product Hopeloos Iedere Lamp Is Praktisch Stuk
Sommige boze tongen beweerden dat een ander lampen merk een goedkoop sublabel
was van de lichtfabriek van Ome Frits:
Pope: Productie Overschot Philips Eindhoven

Vliegen was ook niet altijd een onverdeeld genoegen volgens sommigen:
Over Sabena, de niet meer bestaande nationale luchtvaartmaatschappij van België:
Such A Bloody Experience Never Again.
En met de Pakistaanse National Air Carrier vond men het kennelijk ook niet altijd even veilig reizen:
P.I.A. Pakistan International Airlines, aka Please Inform Allah.

4 likes

En @bertb

Duits knoei werk

Dat kende ik nog van vroeger…:sweat_smile:

1 like

Ook sportartikelen:
adidas: Alle Domme Idioten Doen Aan Sport

En dan de concurrent Puma:
Pakt U Maar Adidas.

2 likes

Fiat ken ik als Fiasco Italiano, altijd trammelanto

2 likes

:joy: :rofl: :joy: :rofl:

1 like

Hier was het BoerenMestWagen. Op de lagere school, moet ik toegeven. :face_with_hand_over_mouth:

2 likes