Hoi me vader heeft deze horloge 40 jaar geleden gekocht voor me opa maar die vindt hem te zwaar ik ook haha lijkt wel een kilo aan je pols me vraag is heeft dit nog waarde mvg. Mark
Me dunkt!
Waarde heeft ie sowieso
Vooral emotionele waarde, leuk aandenken aan je opa als hij er ooit niet meer is. Dus sowieso nooit wegdoen! Naarmate je ouder wordt ga je aan dat soort zaken hechten.
Mooie automaat chronograaf! Dat was bepaald geen goedkoop horloge!
Gaat zoizo niet weg nee maar dragen is ook nog wel kunst zwaar ding
Zoek eens op “Seiko 6138 panda” op eBay voor een idee van de waarde. (Of wat men er voor wil hebben) is een nogal gewild model.
Ik hoop dat hij zal antwoorden, zijn laatste bericht op het forum was op 13 januari… Ook is hij Trustlevel-1? Hoe dan? Iemand die al zoveel jaar actief is hier.
Valt echt reuze mee qua gewicht.
De gemiddelde valjoux 7750-chrono weegt meer.
Dit is een Seiko 6138-8020 “panda” model.
De band is niet origineel.
De waarde is een paar honderd Euro.
De economische waarde is minder dan de emotionele denk ik.
Mischien is dat wat je bedoelt met 'een paar honderd ', maar deze gaan zelfs zonder bekende onderhoudsgeschiedenis wel richting de 800 a 900 euro. Mits technisch/optisch in redelijke staat natuurlijk.
Inderdaad echt wel iets meer dan 'n paar honderd Euro. En ook nog wat ouder dan 40 jaar. Gaaf horloge om als aandenken te hebben. Koesteren! En, zeker indien onderhoudshistorie onbekend, ook eens mee naar een horlogemaker voor een onderhoudsbeurtje. Dan kan ie nog heel lang mee!
Ruzie met Jur
Vraagprijs en wat het opbrengt liggen wat uit elkaar.
Zo rond de 4 a 500 brengen ze meestal werkelijk op.
Ik heb er ook nog ergens een liggen.
En het zijn horloges van bijna 50 jaar oud.
Ik bied €350.
Dit is een poging tot humor, ik probeer niet de forumregels te overtreden.
Haha, erfstukje dus sowieso niet te koop
Onderhoud beurt nog niet gehad misschien een idea ja maar alles werkt nog spatzuiver de knopjes ook
Het centrale secondenteller-rad is DE zwakke plek van deze uurwerken, en bij Seiko zijn deze ook al heel lang op. Als 't stuk gaat - ik had er ook een - krijg je hem niet meer nulgesteld. Beste is om de chronograaf-pushers zo min mogelijk te gebruiken.
Reset-ie wel nog netjes? Op de foto loopt de chronograaf ofwel gewoon mee (kan helemaal geen kwaad, integendeel), ofwel hij moet even gereset worden met de onderste pusher.
Een goede onderhoudsbeurt zou zeker geen kwaad kunnen, ik lees goede dingen over het volgende forumlid qua Seiko-service:
Ik ben zelf ook horlogemaker maar laat deze aan me voorbijgaan. Ieder zijn specialisme…
50 jar klopt wel die richting heb het effu na gevraagt hij heeft hem toender tijd uit singapore voor 200dollar gekocht