Heb zelf al een aantal Seiko’s waaronder de Prosex SRPA81K1, maar ben nog steeds gefocust op de Marinemaster Tuna ofwel de 1000m automaat of 1000m kwarts. Ben zelf duiker dus kijk ook naar de eventueel toepasbaarheid van de klok binnen het duiken. Zoals
Automaat meer gevoeliger voor stoten
Batterij moeilijk en duur te vervangen in Nederland
Gewicht van de klok.
Prijs tov de klok
Kortom heel benieuwd naar jullie mening.
Zal deze klok niet voor mijn duikwerk gebruiken, heb daar andere voor. Maar wat is de ultieme van de twee als men deze als echte duikklok zou gaan gebruiken.
Mijn Prosex b.v zou het nog geen week volhouden tijdens het werk en heel veel andere ook. Dus mooi en gaaf om te hebben maar niet ontwikkeld voor het echte duikwerk.
Volgens ik mij herinner gehoord te hebben van een Seiko-kenner, is de quartz versie van de Tuna uitgebracht na klagen van ‘saturation divers’ dat de mechanische versie niet voldoende tegen de stoten en druk kon die bij het diepere duiken, waarvoor ze gemaakt waren.
Of het waar is weet ik niet, maar er wordt op verschillende artikels wel verwezen naar die ‘legende’:
In that letter, he complained that Seiko Divers watches often filled with helium and lost their crystals in saturated environments.
De quartz zou dus beter moeten zijn als duikklok als je voor dit soort duiken zou gaan.
Worden de top of the line automaten en quartz uurwerken niet hier in Nederland bij het Seiko service centrum in Schiedam onderhouden?
Ik dacht dat alleen de spring drive chronografen naar Japan moesten voor onderhoud.
Uiteraard is dit afhankelijk van de duik. Maar als beroepsduiker niet eens iets nodig, regelen ze bovenwater wel. Maar om je niet hellemaal naakt te voelen dan toch maar een Suunto D9 of de ordinaire Citizen Aqualand Classic.
Suunto D9 spreekt voor zich zelf.
De Citizen kost nog geen 400 euro nieuw, robust met stevige band, en werkt altijd. Nieuwe batterij kost 25 euro en daar kan je op blijven wachten bij de gecertificeerde dealer, nieuwe band kost ook maar 25 euro. Dus een zeer goedkoop en altijd werkend stuk gereedschap.
Ik meen van Rob vernomen te hebben dat er in nederland nu ook 2 horlogemakers gecertificeerd zijn voor Springdrive. Weet niet meer waar en ook niet meer zeker, misschien dat het high beat of seiko gs was.
Als desk diver ben ik benieuwd waarom een prospex niet zou voldoen en wat het verschil Is tussen duikwerk (ik veronderstel recreatief scuba duiken?) en het echte duikwerk?
Overigens, wel een beetje triest dat Seiko dan prospex benaming ook op duikers zet die het echte duikwerk niet aan kunnen. Ik zou een dergelijk aanduiding voorbehouden laten aan de zware jongens. En de normale duik horloges gewoon diver’s 200m ofzo blijven noemen.
Heb nog nooit een beroepsduiker met een Prospex zien duiken. Trouwens ook nog nooit met een Rolex. “Zware jongen” qua drukbestendigheid maar hoe zit het met " sloop proef" want slopen kunnen beroepsduikers.
(sportduikers duikt wat rond, beroepsduiker werkt onderwater). Dus denk eens van zoutwater, krassen, olie, laten vallen, etc.
Trouwens diver’s 200m of 1000m is leuk, en zegt iets over de drukbestendigheid maar ken geen duiker die op 200m is geweest laat staan 1000m.
Das mooi verkoop praatje. Dit zegt alleen iets over de druk. Een beroepsduikers gaat maar tot 50m. Belangrijker is krasbestendigheid, snelheid van reparatie, zon, zout, olie. Alleen de rubberen banden van Citizen gaan redelijk lang mee. Staal en zout is ook geen goede optie en voor de niet duikers. Probeer eens je klok met je stalen band om je pols te doen met jas aan. (Dus over de jas). Dat is hetzelfde voor een beroepsduiker met droogpak.