De basis Kommandirsky modellen hebben een verchroomde messing kast. De Amfibia heeft doorgaans een stalen kast met een verchroomde bezel, al is dat voor modernere exemplaren zeker niet meer altijd zo.
Dat vind ik dan wel knullig. De hele wereld gebruikt RVS voor de horloges, en de Russen doen het met verchroomd messing. Is daar nog een reden voor, behalve prijs?
De basis Komandirskie modellen zijn niet zonder reden zo goedkoop. En dus met goedkopere specificaties. Vaak met decoratieve wijzerplaten. En meer voor dagelijks mee naar het werk.
De Amphibia lijn betreft de sereuze duikers. Rvs kast en minimaal 200m waterdichtheid. Beide lijnen met eigen Vostok uurwerken.
De Komandirskie’s zijn wat vaker handwinders terwijl de Amphibia’s meestal automaten zijn. Heel knap gedaan voor die absolute bodemprijzen. Af fabriek dan. De verzamelaars prijzen mag je niet rekenen natuurlijk. ![]()
Dat zal het zijn. Ik moet uitgaan van hoeveel ze destijds kostten, niet de huidige prijzen ![]()
Klopt. In recent verleden, ca 2014, verkocht Meranom de Komandirskie’s voor ca 40 a 50 euro!
Amphibia’s 70 90 euro. zoiets.
Heb je geen Rolex voor nodig
alhoewel zo’n vintage Air King natuurlijk stiekem best heel mooi is
net als mijn…
Ik vind 'm wel mooi…
Ik zal je heel eerlijk zeggen dat ik in zo’n geval de meeste tijd gewoon een Rolex zou dragen.
Oh ja dat topic dat ik (in overleg met TS) naar Off-Topic verplaatst heb ![]()
Wel goede discussie daar. ![]()
Ik zit wel te denken om het horloge retour te doen, als dat mogelijk is. Ik vind het horloge van @BG1 vele malen mooier, en ik heb voor deze Komandirskie eigenlijk teveel betaald (170). Dus we gaan het zien.
En ik heb bevestiging. Het horloge gaat terug. Vind het toch geen je-van-het horloge.
Cool. Echte kenners zouden hem wel spotten… Nadat ik jaren geleden de film had gezien heb ik er altijd al eentje willen hebben.
Idem. Ben op you tube gaan kijken. Vroeger met bewondering naar de documentaires van Jacques Cousteau gekeken.
Ik had al een look a like rubber ribbel band zoals in de Zissou film. Alleen de Vostok nog. Maar de band brak. Verouderde kunststof denk ik. Toen strandde het project, om in zeevaart termen te blijven. ![]()
![]()
Ah, jammer, die was pre-oorlog nog goed te krijgen. Maar die zie je niet als je het draagt. Ga je er al eentje samenstellen?
Ik bedenk me nu net dat mijn avatar waarschijnlijk al duidelijk genoeg was ivm Zissou. ![]()
Bedenk mij ineens dat ik buiten de standaard nog een paar speciaaltjes heb liggen die er goed bij zou passen. PB mij gerust als je interesse hebt in een marriage Steve Zissou.
Ook in het oosten lijkt er een revival te zijn ten aanzien van deze (cult-)film. Er zijn tenminste weer Zissou-uitvoeringen beschikbaar bij Vostok-watches24.com. Eén uitvoering is opgeleukt met een naam-gegraveerde bezel. De andere heeft een niet originele bezel. Net zoals de losse bezel niet origineel is. Maar de 526-uitvoering klopt, behalve natuurlijk de band, wel.
Dirk, voor jou is er speciaal een remake van het deksel beschikbaar; dat wil zeggen, van het eerbetoon-horloge.
Zelf ontvang ik nog steeds, redelijk snel, spullen via de Deutsche Post en betaal regulier met mijn PayPal-account.
Wooow, da’s inderdaad een eerste klas schoonheid.
Mooi, dat ik niet de enige ben die zo ongeveer in het hogere segment begonnen is en na jaren zeker net zo veel plezier haalt uit een stelletje (in vergelijking) spotgoedkope Russen. ![]()
Dank je wel Charles. Goed dat jij af en toe de suppliers in de gaten houdt.
Graag gedaan, Dirk. Eén van de voordelen van het pensionado zijn ![]()
![]()




