Show je Atmos, tafelklok of (reis)wekkertje

Eerder dit jaar heb ik een paar horloges gekocht, waardoor de collectie voor nu even ‘af’ is. Je hebt maar twee polsen en draagtijd wordt bij elke aankoop schaarser.

Dus wat doe je dan? Je stort je natuurlijk op alternatieve tijdsaanduidingsmechanieken.

Het viel me op dat er nog helemaal geen topic is voor tafelklokken en wekkertjes, maar ik zal vast niet de enige zijn die deze uitstap heeft gemaakt.

De grail voor mij is toch wel een JLC (of Reutter, een mens mag dromen) Atmos klok. Dus laat deze vooral zien! Maar voor nu doe ik het met twee recente aankopen. De eerste is een Kundo elektromechanische klok uit West-Duitsland (ong. 40-50 jaar oud).

Een iets kleinere (qua formaat) aankoop volgde in de vorm van deze Cartier quartz wekker. Als ik het internet mag geloven, is deze ook al een kleine 40 jaar oud, maar dat is niet aan hem af te zien

Ik zie graag meer leuke Atmos-klokken, Kundo-klokken, bureauklokjes, (reis)wekkers, purse watches, etc. :slightly_smiling_face:

27 likes

LeCoultre klok uit de jaren dertig van voor de fusie met Jaeger in 1935.

Jaeger (LeCoultre) petite neuchateloise met melodie alarm van Reuge

12 likes

Ik heb deze foto’s nog op de telefoon staan, o.a. atmos, reisklokken en twee keer Kundo waarvan die met de losse glas koepel een oude versie is zonder transistor maar met een mechanisch contact.

13 likes

Bulova tafel(klokje) met stemvork 214 uurwerk uit de jaren ‘60

11 likes

Daar zitten mooie en aparte dingen tussen!

1 like

Die Cartier is cool! Wel ref. is dat?

1 like

Ref 7505.

1 like

Hopelijk kan ik ooit nog een Atmos 561 Marc Newson tonen hier, maar voor nu alleen deze Schatz jaarpendule. Loopt ook lekker lang door zonder op te winden, maar de gang is nogal temperatuurafhankelijk :grin:

7 likes

Foto van vanmiddag

10 likes

Knap! Had rustig een dashboard klok in een dure stylish limousine kunnen geweest zijn. Heeft die ook die typische zoem?

1 like

Ja klopt is stemvork.
Bulova had zelfs klokjes voor de militaire luchtvaart ook met stemvork

8 likes

Het heeft even geduurd voor ik de tijd vond om ze te hertellen, maar intussen staat ze vrolijk te tikken op mijn buro in afwachting van een vaste plek (en ikzelf die uitvogel hoe ik de wijzers juist zet). Kundo electronic uit (gok ik) de jaren 70, met verse batterij-adapter en wat soldeerwerk. Heel blij mee. :hugs:

15 likes

Een paar geinige Swiza wekkertjes:

Het grappige is dat er een speeldoosje in zit, welke afspeelt op de ingestelde wektijd:

En ja, het zijn echt heel kleine klokjes…

:smiley::sunglasses:

19 likes

Cool!

Iemand een idee hoe ik de Kundo netjes op tijd kan zetten? Gewoon de wijzers met de hand verzetten? En dan vooruit of achteruit?

Deze is wat groter met 80 mm kastmaat :crazy_face:

Saurer bus with Zenith clock kopie

6 likes

Super gaaf ding!
Wel ff wat mooiere schroeven gebruiken, wat messing bolkopjes met zaagsnede ofzo…

1 like

Dank !
Ik had koperen schroeven maar het eiken is te hard… en mijn dunste boortje om voor te boren brak ook nog af :scream: dus ik moet nog wat anders vinden :smiley:

Oeps! Bij klassieke houtschroeven moet je aardig dik voorboren, zeker met koperen of messing schroeven :see_no_evil:

Nu zitten er (neem ik aan) stalen spaanplaatschroeven in, die hebben een andere spoed dunnere schacht en zijn natuurlijk veel sterker.

Ik wil ook nog eens een leuk bureauklokje uit een vliegtuig of vrachtwagen oid, zooooveel wensen…

Met de hand, vooruit of achteruit maakt niks uit :slight_smile: