Deze twee waarschijnlijk ook met een Citizen (licenced) handwinder?
Ja, minus de decoratie waarvan Citizen zijn uurwerken voorzag. Daar deed HMT niet aan. Caliber 0231 moest zo goedkoop mogelijk gemaakt worden, gezien het gemiddelde salaris aldaar.
Leuk dat @BroederBill dit draadje weer nieuw leven heeft ingeblazen.
Ik heb ook wel iets met die HMT’tjes.
Een interessant stukje horlogegeschiedenis als je je realiseert welke ongelofelijke hoeveelheden horloges in diverse uitvoeringen er zijn gemaakt. Helaas heeft de Indiase overheid (HMT was min of meer een staatsbedrijf) de horlogefabriek een jaar of 7 geleden definitief gesloten.
De goede Dr. Ranfft schrijft er ook een klein stukje over in zijn fameuze uurwerken database.
Er zijn er nog heel veel in omloop. Met wat zoeken, met name op e-Bay, maak je nog steeds een goede kans om voor een lief prijsje een goed werkend exemplaar te bemachtigen. Of ze dan helemaal origineel zijn is niet altijd duidelijk, maar dat is een deel van het avontuur…
Ik heb er diverse gekocht in de loop der jaren, de meesten via e-Bay en ongeveer 60% van de HMT aankopen waren goed genoeg om te behouden. De rest is gesloopt en/of gebruikt als oefenmateriaal voor het knutselen aan horloges. Nog steeds kijk ik regelmatig op e-Bay of ik nog een leuk, liefst origineel exemplaar tegenkom. Maar het is ook erg verleidelijk om er nog eens een met zo’n waanzinnig gekleurde wijzerplaat te kopen. Voor het geld hoef je 't niet te laten en ze worden meestal nog steeds gratis verzonden. Wie weet geef ik eerstdaags nog weer eens toe aan een guilty pleasure…
Hieronder nog maar eens enkele van mijn HMT’s. De meesten al eens eerder hier getoond, maar een herhaling meer of minder kan geen kwaad.
Mijn eerste HMT. Gloedniew (N.O.S), gekocht van een forumlid in 2012
De ‘Flippo’s’
Van e-Bay uit India… Deze zag er prachtig uit, maar na een paar dagen hield ie er mee op en heeft nooit meer gelopen. Gesloopt. Het kan niet altijd -Indiase- caviaar zijn.
Deze doet het nog steeds en heb ik gekocht voor het prachtige cijferfont.
Een HMT ‘Jawan’ in military uitvoering, een van mijn mooiste.
Zeer waarschijnlijk. Alle handwinders in alle verschillende uitvoeringen (Jawan, Sona, Pilot, en nog wat meer) hadden het zelfde uurwerkje. Inderdaad een oorspronkelijk van Citizen gelicenceerd caliber.
Grappig ik heb foto 4 en 5
Ik vindt de fel groene nummers mooi met de zwarte achtergrond
Ik heb er niet zo vreselijk lang geleden weer eens een topic aan gewijd.
Deze komt eraan.vindt horloges met bekende mensen leuk
Heb beide gekocht bij dezelfde Indiase verkoper.
De ene hmt, de ander geen flauw benul.
Mahatma Gandhi en Nelson Mandela.
Deze ga ik uitgebreid lezen
Ik bedenk me opeens dat ik een HF fotowedstrijd (Sport & Spel) heb gewonnen met een HMT dresser in de kijker.
Vandaag dit zomerse horloge ontvangen uit India. Ben er vrij zeker van dat dit een Franken is met een nieuwe wijzerplaat. Maakt mij allemaal niets uit ik zit met een glimlach op de bank
Hij is gearriveerd.
Prashant’s droom.
Hij was mijn vriend, en de grootste hmt kenner van India, tot Corona er anders over besliste.
Dankzij zijn vrouw, dochter en goede vrienden.
Is er een tribute horloge de "malhar "
Mijn Tiffany Blue malhar is vandaag gearriveerd.
@Loderoelofs Super gaaf, deze, echt heel bijzonder.
Als we dan toch bezig zijn, mag deze rode hier ook nog wel een keer:
Zie voor de rest van het verhaal over deze rode Hindu Beauty hier:
Maar toen was er toch ook nog een nog nieuwere aanwinst. En daar krijg je een heerlijk mopperverhaal over De Douane en Post NL bij.
Ik kwam onlangs deze tegen op Ebay.
Met een volledig fantasie wijzerplaat natuurlijk, maar, zoals al eerder gezegd, dat hoort een beetje bij deze horloge’s, ik gun die Mumbay jongens ook wat kreativiteit. Ik vond 'm leuk en hij zag er op de foto’s van de aanbieder netjes en schoon uit. Het meshbandje stond 'm goed en met een meshbandje had ik er nog geen een. In de praktijk valt het bandje qua dragen overigens behoorlijk tegen. Het zit niet lekker, de gesp loopt vast en het metalen keepertje glijdt steeds naar achter.
Maar wat mopper ik? De ‘Buy it Now!’ prijs was 9 (negen) dollar, + gratis verzending, aangetekend en met tracking… . Dus ik dacht, wat kan mij het schelen, ik wil dat wel eens meemaken, kijken of ie aankomt. Dus besteld. Keurig bevestigd. Na twee dagen een tracking nummer. en daarna: n i e t s…
Na 4 weken: een update van de tracking: het helse ding bevond zich al twee weken in, jawel: Nederland. De tracking data jojo-den tussen diverse depots, waarschijnlijk iets met douane en inklaring.
Verder: n i e t s. Na nog eens twee weken kwam er een vrolijk mailtje van PostNL (!) dat er een pakje voor mij klaar lag waarvoor eerst €14,95 aan douane en handling kosten betaald moest worden.
Und Schnell !!. Als het binnen 3 dagen niet betaald was ging het pakje retour afzender! Er stond niet bij wat het was, waar het vandaan kwam en hoe het bedrag was berekend, maar ach, het was nog steeds geen wereldvermogen, dus heb ik maar Rucki Zucki betaald. Bevestiging? Ho maar! Echter…: een dag of vier later werd er aangebeld door de aardige post NL meneer die (meestal) mijn pakjes bezorgt.
Een Pakje! Uit India! Er Moest Voor Getekend Worden!
Verpakt in grauw papier. Met Heel veel Stickertjes. En Heel Veel Bubble Plastic. En Heel Veel Plakband. Tien minuten later: daar kwam ie dan tevoorschijn: Mijn nieuwste HMT Mumbay Special Pilot. Natuurlijk gelijk, met tranen in de ogen en met bevende handen opgewonden. Hij deed het nog ook!
En bleef ook na dagen netjes op tijd lopen.
Eind goed al goed en een mooi avontuur voor alles bij elkaar nog steeds het lieve prijsje van nog geen 25 eurootjes. Experiment geslaagd!
Hieronder nog wat plaatjes van het horloge met het mooi uitziende maar waardeloze mesh bandje. Daarvoor duik in binnenkort nog wel eens in de doos met leren lapjes voor wat beters. Veel dragen zal ik 'm niet maar het is een leuke aanvulling voor de kudde HMT’s (bijgenaamd De Flippoos) die ik al heb. Echt een kudde want inmiddels is dit de 11e of de twaalfde. In een eerder topic over het kopen van HMT’s schreef ik al eens dat het een soort ‘guilty pleasure’ is. Zoiets als kroketjes uit de muur eten, of bij de frietkraam op de markt een Patatje met Sambal. Vies lekker!
Edit: diverse typo’s…
Dank je, normaal zouden er maar twee versies gemaakt worden zilver en mat zwart, beide met gouden wijzers en gouden markers.
Maar er is uiteindelijk nog een Tiffany bijgekomen met stalen wijzers.
En dat heeft toch mijn voorkeur.
Een mooi artikel over prashant en de malhar vind je hier.
Hij runde op FB de groep “HMT Watch Collectors”.
Correct, hij was ook een lid van het mini groepje horlogical hounds waar ik ook inzit, een kleine privé groep met 100 man.
Heel aangenaam persoon, hij heeft me nadat ik een aftermarket versie gekocht had van een hmt voor mijn project world watch
Een paar 100% originele HMTs opgestuurd inclusief vervang glasjes. Omdat hij vond dat het originele versies moesten zijn in de collectie.
Die rode ziet er geweldig uit.
En idd voor een paar euro kun je niet sukkelen met straat geassembleerde hmt modellen.