Als iemand een sub binnen enkele uren voor een prijs wilt kopen die enkele honderden euro’s onder de grachten prijs ligt zal ik even achter mn oren krabben en uitzoeken of het wel zuivere koffie is
Maar als ik idd bij van der valk zit kan er mijn inziens toch minder gebeuren.
En hij is 1150 goedkoper dan een bij spiegelgracht, met nog 50 weken garantie bij langedyk vintage watches. Mag hem hier niet aanbieden, en dat biedt natuurlijk ook geen garantie op een eerlijke koper.
Zelf heb ik al meerdere horloges verkocht via marktplaats. Een tip die erg zweverig klinkt… wat zegt je gevoel bij de verkoper… Bel altijd even met elkaar. Vaak kun je uit een telefoongesprek veel informatie halen over de koper en gaan er van zelf bellen af.
Als ik naar mij zelf kijk en ik geef veel geld uit aan een horloge dan vraag ik eerder naar recent onderhoud en of al de boekjes er bij zitten. En waarom het horloge verkocht word.
Als dat soort vragen niet gesteld worden en het gaat alleen over waar we afspreken en hoe er betaald gaat worden zou ik het al niet doen.
verder… waar je ook afspreekt… met twee sta je altijd sterker dan alleen.
Ik zou ook letten op de manier van communicatie en spelling/grammatica. Als het kortaf en slecht Nederlands is zou ik ook meer op mijn hoeden zijn. Zou inderdaad telefoonnummers uitwisselen en kijken of je via whatsapp en naam en een foto krijgt. Van te voren even bellen. Als je iemand aan de lijn krijgt die onbeleefd en nog niet helemaal ingeburgerd is, zou ik de deal niet door laten gaan. Zou inderdaad bij Van Der Valk of zo afspreken. Of ergens anders openbaar. Bij de verkoop van een Rolex no way dat ik thuis zou afspreken.
Verder kijk ik op marktplaats ook altijd hoelang de gebruiker lid is. 13.5 jaar met een locatie erbij komt betrouwbaarder over dan 3 dagen zonder locatie.
Desalniettemin is al het bovenstaande geen garantie, maar het kan wel helpen.
Ik heb zelf veel horloges via marktplaats verkocht, maar altijd aan liefhebbers. Ik denk ook dat je daar moet proberen achter te komen.
Even persoonlijk mee praten. Dan kom je al een heel eind. Iemand die echt geïnteresseerd is, is namelijk ook goed geïnformeerd. Die persoon zal van jou net zo goed willen weten hoe betrouwbaar jouw Rolex is. Heeft die persoon er in zo’n gesprek totaal geen kijk op. En Praat die compleet gebakken lucht dan zou ik hem wieberen.
Verder altijd even afspreken in een publieke ruimte zoals VD Valk ofzo.
Verder niet al te spastisch doen. Vertrouwen werkt altijd 2 kanten op.