Vinwat horloge clinic 2024 - inschrijving gesloten

Met veel plezier kan ik melden, dat wij (@vinwat, @Climholland en ik), weer een beginners horlogeclinic organiseren. Niet alleen goed nieuws voor geïnteresseerden, maar ook voor ons, omdat we er zelf ook veel plezier aan beleven.

Kort geleden hebben we de koppen weer bij elkaar gestoken en de eerste voorbereidingen getroffen. De opzet van de clinic is hetzelfde als voorgaande jaren , maar met één belangrijke wijziging. Voorheen werd de clinic gegeven op 2 doordeweekse avonden, 1 avond demontage en de 2e avond de montage van het uurwerk. Dat bleek niet ideaal en daarom hebben we nu gekozen voor een 1-daagse clinic op een zaterdag. Dat scheelt reizen (met een gedemonteerd uurwerk) en daarbij is het nu misschien wel haalbaar voor geïnteresseerden, die niet in de buurt van Rotterdam wonen.

Vinwat clinic 2

Datum en plaats
De clinic zal plaatsvinden op zaterdag 31 augustus in Rotterdam Noord

Aantal deelnemers
We hebben plaats voor zo’n 15 deelnemers (dus wees er snel bij)

Aanmelding
Ben je geïnteresseerd, dan graag aanmelden middels een PB naar @lassale (niet door een berichtje in dit topic). Ik hou de volgorde van aanmelding aan.

Een eerste kennismaking met een uurwerk
De clinic richt zich op een eerste kennismaking met een uurwerk. Je wordt niet opgeleid tot horlogemaker. Het is een mooie gelegenheid om te zien of het sleutelen aan een uurwerkje iets voor je is en een begin kan zijn van een prachtige (uitbreiding van je) hobby.

Tijdens de clinic zal onder begeleiding een eenvoudig (zak)horloge uurwerk gedemonteerd en ook weer gemonteerd worden. Het is een bijzondere ervaring. Kijkend door een oogloep, met een pincet en kleine schroevendraaiers als belangrijkste gereedschap, minuscule onderdeeltjes demonteren en proberen niet weg te laten schieten.

De kosten
Het materiaal waar mee gewerkt gaat worden, dien je zelf aan te schaffen. Je kunt natuurlijk een professionele schroevendraaierset van Bergeon aanschaffen, maar hou er rekening mee dat zo’n set aardig wat kost. Hartstikke zonde van het geld als het sleutelen aan horloges nu niet je ding blijken te zijn aan het eind van de clinic.

De minimale benodigdheden voor deelname zal zo tussen de 80 en 100 euro kosten. Dan heb je basic gereedschap. Daar komt dan nog de aanschaf van een ST36 uurwerk bij. Die zijn in het verre oosten te verkrijgen voor 25 a 30 euro.

Als je niet zelf op zoek wilt gaan naar het geschikte oefenmateriaal en gereedschap, dan kunnen we je in contact brengen met een leverancier, die voor eerdere clinics ook materiaal heeft geleverd voor een nette prijs. Meer info krijg je hierover na ontvangst van je PBtje.

De instructie tijdens de beide avonden doen we geheel belangeloos. Het is deel van onze hobby en we vinden het leuk om andere geïnteresseerden hiermee te helpen. Het enige dat we vragen is een bijdrage voor de huur van de locatie. Die is minimaal, want per avond worden de kosten van de locatie gedeeld door het aantal deelnemers.

De locatie
De locatie is in Rotterdam (Noord), vlakbij de A13 en A20. Goed bereikbaar en voldoende gratis parkeergelegenheid.

Het oefenuurwerk
Tijdens de clinic wordt er gesleuteld aan een Unitas 6497 kloon. De 6497 is een zakhorloge uurwerk, maar kom je ook tegen in bv horloges van Stowa, Laco, Nomos en Panarai. Het is groter dan een standaard horloge uurwerk, dus lekker “grote” onderdelen en daarom ideaal om mee te oefenen. Hetzelfde uurwerk wordt gebruikt tijdens de opleiding in Schoonhoven.
De clinic is toegespitst op dit uurwerk, dus werken aan een zelf meegebracht uurwerk is niet aan te bevelen.

Gereedschap
Voor de clinic heb je, buiten schroevendraaiers en wat eenvoudige oogloepjes, nog wat andere zaken nodig. Als we uitgaan van alleen het sleutelen aan het oefenuurwerkje, dan ziet het lijstje er ongeveer zo uit:

  • Schroevendraaierset
  • Werkhoudersringen of uurwerkhouder (groot)
  • Loep nr 3 vergroting 3x
  • Loep nr 2 vergroting 5x
  • Anti magnetisch pincet nr 3
  • Anti magnetisch pincet nr 5
  • Onderdelen aflegbakje
  • Wijzerafnemer
  • Rodico
  • Werkmatje

Aanmelden
Lijkt het je wat en ben je in de gelegenheid om op zaterdag 31 augustus in Rotterdam een gezellige en leerzame dag te hebben en mede HF-ers in real life te ontmoeten? Stuur dan een PM, het liefst met je naam en e-mailadres, zodat je in de mailing kan worden opgenomen.

Vragen?
Heb je nog vragen? Stuur me een berichtje.

Met vriendelijke groet
@vinwat (Huib)
@climholland (Clim)
@lassale (Harry)

50 likes

Ik heb me aangemeld. En ik heb alvast een vraag: is er iemand die in Utrecht of daar in de buurt woont en met wie ik mee kan rijden?

4 likes

Mocht je twijfelen of dit een goede besteding van je Zaterdag is?

Aanmelden en gewoon doen, ik kan uit eigen ervaring melden dat dit een GEWELDIGE besteding is van je Zaterdag.

9 likes

Top idee.
Als je twijfelt; gewoon aanmelden.

Is fun (en het frustrerende gedeelte is ook gewoon fun :))

(De aanbieding voor een ruimte in Arnhem staat trouwens nog steeds)

4 likes

Ik kan hier iets meer aanvullende info geven.
De locatie is in de bibliotheek in Overschie.
onder het gebouw is een parkeer garage en die is gratis. in de buurt is ook gratis parkeren.

De bibliotheek gaat 10.00 uur open, dan is de inloop en starten we zodra iedereen binnen is.
De ochtend is om het uurwerk te demonteren.
Niet te verwarren met slopen, dat is weer een andere topic.

Rond een uur of 12.00 - 12.30 kan men iets gaat eten, liefst zelf eten meenemen, maar rond het gebouw zijn er genoeg mogelijkheden om iets van eten te nuttigen of te kopen.
Daarna, starten met monteren om vervolgens rustig met een blij gevoel weer naar huis te gaan.

Er is ook een mogelijkheid om gedurende de clinic koffie resp. thee te krijgen.
Dit is niet aan te bevelen om dat te doen gedurende het demonteren.
Per ongeluk omstoten van de koffie is nu niet direct bevorderlijk voor het uurwerk.
Harry gaf het al aan, zijn er vragen, gewoon een berichtje sturen.
dixi

5 likes

Is dit misschien leuk? @G.mulder

1 like

Zoals al aan Huib doorgegeven, aangemeld

3 likes

Super mannen dat jullie dit weer doen :+1:t2:
Voor iedereen een aanrader!

3 likes

Krijg bijna zin om me weer op te geven, maar dat zou mijn derde !!! keer zijn , en ik wil natuurlijk niemand in de weg zitten.

Dit is ECHT leuk !

Ook als je jezelf niet echt als een knutselaar bestempeld; dit geeft je weer een heel andere kijk op je horlogehobby.

5 likes

Jos, gewoon weer opgeven en gezellig komen.

2 likes

Dat is nog wel een uitdaging heb ik vorige keer gemerkt… :face_with_monocle:

2 likes

Mee eens en zo denk ik er ook over! :+1:t3:

2 likes

Ik wens alle deelnemers veel plezier en een leerzame dag.

Ik zou willen dat ik meer tijd had om met uurwerkjes in de weer te zijn. Het is ontzettend leuk.
Voor wie er nog niet bekend mee is, is dit een uitgelezen mogelijkheid.

4 likes

Ik kijk wel even of het volloopt. Als er een plekje vrij is wil ik wel.

4 likes

Iedereen veel plezier. Ik sleutel zelf sinds een heel aantal maanden en kan uit ervaring zeggen dat het geweldig is om de balans te zien draaien als alles weer in elkaar zit. Geeft een enorm voldaan gevoel :slight_smile:
Ik kan deze dag niet aanwezig zijn ivm vakantie en wens een ieder die er heen gaat een enorm gezellige en leerzame dag toe :blush:

4 likes

Inmiddels hebben zich al aardig wat forumleden aangemeld. Er zijn nog enkele plekjes, dus niet te lang twijfelen. Stuur mij een PB

4 likes

Ik heb me opgegeven (tegen het advies van mijn vrouw in omdat ik dingen die ik vastpak meestal stuk gaan, ik ben niet bepaald handig…).
Wordt mijn eerste “hands-on” kennismaking met horlogetechniek. Ik kijk ernaar uit en ik ben benieuwd.

Ik kom trouwens vanuit Z.-Limburg en kan andere deelnemers op de route Born - Weert - Eindhoven - Tilburg - Breda eventueel oppikken en meenemen.

4 likes

We hebben voor ieder niveau een oplossing

10 likes

:rofl: :rofl:

1 like

Out of curiosity; waar in Zuid- Limburg?