Wat vinden jullie van de nieuwe Citizen C7?

Citizen heeft zojuist een re-edition van de illustere Crystal Seven uit 1965 uitgebracht, de C7. Wat vinden jullie er van? Het horloge komt in 4 varianten; ik denk dat ik de blauwe het meest aantrekkelijk vind.

De diameter is 40mm (de originele was 36mm), en het de C7 heeft een glasbodem. Wat voor glas er gebruikt is kon ik niet vinden. Het uurwerk, caliber 8200 is niet echt iets bijzonders (21.600/h, 21 jewels, 40 uur gangreserve), maar voor € 199 is de C7 zeker niet te duur lijkt me.


de nieuwe C7 met blauwe wijzerplaat

crystalseven1965
de originele Crystal Seven


de 4 varianten

33 likes

Hmm een beetje vreemd maar wel lekker. :slightly_smiling_face:

1 like

Vind het helemaal niets !

1 like

Wat zit je er het meeste aan dwars SuperDuiker? Dat het geen duiker is neem ik aan…? :wink:

6 likes

Ik ben helemaal van de symmetrie. Maar zo’n kruis op de wijzerplaat blijf ik niks vinden. Geinige dagweergave daarentegen.

2 likes

Dat ook natuurlijk.
Maar die dag aanduiding in dat vakje vind ik niet mooi.
Maar zoveel mensen zoveel wensen gelukkig.

3 likes

Meestal vind ik een heruitgave van een horloge niet veel bijzonder, maar dit is wel een mooie. De Crystal 7 is een pracht horloge en met deze nieuwe versie zijn ze dicht bij het origineel gebleven. En voor een prima prijs.

Het Miyota 8200 uurwerk is eigenlijk wel een bijzonder uurwerk. Het is al heel lang in productie en blijkt zeer betrouwbaar. En die “luidruchtige” rotor stoort mij niet.

6 likes

Heb je gelijk in Lassale, de 8200 is een prima uurwerk. Maar blinkt - behalve misschien in betrouwbaarheid - nergens echt in uit bedoelde ik. Een beetje een ETA 2824; prima maar behalve dat weinig om - qua specs bijvoorbeeld - over naar huis te schrijven.

Ik vind hem tof, ben altijd wel in voor retro-vibes. Maar 40mm met zo’n kleine bezel gaat erg groot dragen ben ik bang. In ieder geval té groot voor mijn babypolsjes.

3 likes

Tof! Maar te groot en de wijzers mochten subtieler vormgegeven zijn.

1 like

Dit vooral inderdaad

1 like

Leuk maar te groot voor een niet-duiker.

1 like

Daar houdt het voor mij al op. Hij is nota bene ook nog 13mm (!) dik. Voeg daar aan toe dat het horloge van Citizen’s mineraalglas is voorzien, dan zie ik plotseling een horloge wat ik met geen stok aan zou raken.

Los van de maten en specificatie: Ik houd niet van dag-displays, niet op drie uur, niet op 12 uur en zeker niet midden in m’n wijzerplaat. Maar als ze hetzelfde horloge met een fatsoenlijke kastmaat hadden gemaakt, en een bol saffiertje, voor rond de 400 Euro, dan had je een mooi dress horloge.

Een 36mm horloge her-uitgeven in het formaat van 40x13mm is van de zotte. Dat je in 2022 nog voor mineraalglas kiest is laakbaar. Glazen zijn van saffier of acryl. Punt. Seiko zou daar ook mee moeten kappen. En Orient. Ik zou meer voor een Bambino betalen met bol saffier, maar 12,5mm bol mineraalglas raak ik ook met geen stok aan.

Nee. Te goedkoop. Vraag er 275 Euro voor en maak het horloge met saffier.

Kom op. Voor 200 ballen koop je een horloge met een zeer solide motortje aan boord. Voor het prijspunt vind ik het zeker een uitblinker.

3 likes

Ik vind die groene mooi. Mooie prijs ook. Voor mij , als ik al overwoog deze te kopen, jammer dat ze het niet bij 36mm hebben gelaten. Dan zou ik hem nog mooier vinden.

dat geld voor mij ook, maar dat is het dan ook,
zonder de dag aanduiding zou hij mooier zijn, maar dan kan je niet meer spreken van een re-edition, dus enkel voor de liefhebber van het 1965 model :wink:

vroeger zouden we dan zeggen: aansteln is ook n vak.

Ik vind deze citizen fraai, en zeker aanschafwaardig.

1 like

En op een omega heet het “crosshair” en vindt iedereen het geweldig.

5 likes

Ik heb ze in maart gezien in Chiang Mai en ern tijdje naar zitten kijken. Vooral de groene springt er tussen uit. Helaas pakte het mij net niet.

Bedankt voor deze info, wist zelf nog niet dat ik het dan wél zou pruimen :+1:t2:

2 likes

Voor mij ook jammer van het “kruis”, Tissot heeft er ook een handje van. Dag aanduiding vind ik OK alleen had ik liever dezelfde vorm als het origineel gezien, niet die rare hoeken.

Verder een erg leuk horloge voor een leuke prijs!