Citizen Promaster als alternatief SKX?

Twee NL koopadresjes:

1 like

Goede keuze!

Ik heb afgelopen zomer hiervoor een aftermarket band gekocht in de VS, die was iets van drie tientjes op de baai. Hij zit er nog niet op, de rubber band bevalt prima, maar is misschien wel een aanrader. Speciaal voor de NY0040, wel met aansluitende holle endlinks.

1 like

Mooi band heb je hier op zitten; welke is dit?

Dezelfde als deze maar in het groen :wink:

Barton Silicone Elite.

4 likes

Ik hou er natuurlijk niet van… :wink: maar ik ga je gelijk geven Han

De blauwe is echt een super versie. Heel warme uitstraling. Voor de rest vind ik de Citizen meer “tool” dan de skx. Draagt ook platter.

Ik vind het een onmogelijke keuze bijna. Maar met de huidige skx prijzen wint de Citizen het gewoon rationeel. Kan je ook nog uurwerkje opdraaien met de kroon.

Zwarte versie heb ik ook gehad maar heeft het nooit 100% gedaan voor mij.

Oja Citizen zijn gewoon wel “bad ass”.

En gewoon nog even wat plaatjes terug gezocht uit mijn eigen archief #wantplaatjeszijnleuk



2 likes

Zoals @Locobono al zegt, een Barton Elite. Specifiek deze. Hele fijne banden, heeeeeeele lange levertijd :smile: als je hem direct bij Barton bestelt tenminste. Dan heb je wel de meeste keuze qua kleuren en het is goedkoper dan b.v. via Amazon.

1 like

Nou, dan weet ik niet welke Seiko’s jij had. Ik heb 3 Promasters en zo’n beetje net zoveel SKX’en. De rotor van een Citizens zijn beduidend beter hoorbaar, zelfs een beetje luid, bij normaal gebruik dan de SKX.

Geen wonder dat de Italiaanse marine van de Promaster af is gestapt, want onder water konden ze echt niet met die dingen gaan spioneren anders had het geluid van de rotor hen verklapt. :joy:

Buiten dat blijft de Promaster een heerlijk horloge.

2 likes

Heb laatst mijn fugu pepsi binnen gekregen

Prachtig horloge imo.

Korte review in vergelijking met skx;

Pluspunten;
*Afwerking is fantastisch. Alles lijnt goes uit en is niet misaligned zoals bij seiko vaak het geval is.
*Het horloge is 42mm maar draagt wat kleiner. Voor mij perfect gezien mijn kleine polsmaat.
*De bezel heeft een fijne grip. Iets makkelijker te pakken en draaien dan de skx.
*Handopwinden.
*Kroon is wat langer en makkelijker te bedienen.
*Getest door Italiaanse marine op 500m
*Accurater dan de skx die ik ooit had.

minpunten;
*8203 movement maakt veel roter kabaal. Je hoort hem goed als je met je pols schud en hem bij je gezicht houdt. Voor mij geen probleem maar kan me voorstellen dat er mensen zijn die zich daaraan storen.
*minder mod opties
*kleinere fan base dus waarschijnlijk minder resale opties en minder waarde vast.

Na het horloge nu een aantal dagen gedragen te hebben, ben ik verliefd. Wil geen skx meer (ofja… nu niet. Miss in de toekomst)

Als je vragen hebt weet je me te vinden :wink:

3 likes

Ik heb 4 SKX’en en 4 Promasters. Zowel bij 2 SKX’en als bij 2 Promasters was de uitlijning van de bezel niet goed. Dus, voor mij is dit geen pluspunt voor beide horloges.

Voor de rest: prima review van plus- en minpunten.

1 like

Dan is het een kwestie van geluk :wink:

Je kunt voor deze prijsklasse ook geen PP afwerking verwachten natuurlijk :rofl:

Zeer tevreden met mijn blauwe ny040, ik heb zo’n setje, een etui met de rubber band en de stalen band die verassend goed is en een gemakkelijk verstelbare sluiting heeft, ongeveer 2cm voor over een wetsuit.
Setje is voor rond 200 een echte aanrader.:smile:

6 likes

Nog steeds tevreden van? :grin:

1 like

Haha jazeker. Maar alles is bespreekbaar. Zoek je er eentje?

2 likes

Uhu :innocent:

1 like

:popcorn: :grin:

1 like

Big brother is watching me :rofl:

1 like

tenor

Alsof ik niet even ga loeren wanneer er in een promaster topic wordt gesproken :grin:

1 like

Een Orient Kamasu wint het van beide mijn inziens. Beste kwaliteit die je gaat krijgen voor nog geen 200 euro, en een stukje subtieler design.

Hahah groot gelijk :smirk: @Floydian67 zijn collectie van citizens wil ik ook wel eens bekijken :face_with_hand_over_mouth:

2 likes

Grijp jij hem, dan gluur ik wel een keer door deze kist :grin:

Lifegoals! :point_down: :wink:

1 like